Když tchyně nenávidí zetě

Anonymní
30.5.16 21:48

Když tchyně nenávidí zetě

Prosím o zachování anonymity, nejsem nijak hrdá na neshody v rodině a nechci to ventilovat.

Věc se má tak, že moje máma začala na stará kolena trochu blbnout. Hraje si na mladici, obléká se výstředně, chová se ztřeštěně, ráda dává na odiv majetek. Je manažerkou ve větší firmě, kde většinu tvoří ženský kolektiv. Mojí mámě (jako nadřízené) všichni lezou do zadku. Hrozně! A moje máma, protože chce hrozně moc slyšet, jak je mladá, krásná, hubená… to hrozně ráda poslouchá. Všichni okolo ní vědí, že to na ní funguje. Vážně ona tomu věří. Její podřízení od ní mají klid, kdo ji nedrží pochlebováním na jejím obláčku, ten letí (zničí ho, že chce odejít sám, ti odolnější jsou odejiti). Moji sourozenci toho využívají též a z mámy tahají peníze a jiné výhody. Bokem se o ní vyjadřují hrozně, ale do očí jí pochlebují. Já ne. Já jsem se nepovedla. Neumím nikomu pochlebovat, lhát, lézt do zadku. Hnusí se mi to, nejde mi to přes pusu. Moje máma nesnese kritiku, nesnese ani náznak legrace směrem k ní. Pokud si sama ze sebe udělá legraci a vy se začnete smát, hodí po vás smrtelným pohledem s tím, že jste jí to měli vyvrátit, že to tak přece není. Kritizuje mě, že jí nechválím a ostatní sourozenci a lidi v práci ano.

Ale zpět ke mně. Jsem nepovedené a nenáviděné dítě (bez důvodu, jen jsem nebyla plánovaná, nic víc jsem neprovedla, měla jsem být potrat, toť vše). Moji sourozenci jsou miláčci. Vymodlené děti. Máma se ke mně chová chvílemi velmi krutě, zle, ponižuje mě, říká hrozné věci. Odmalička. Někdy je fajn. Tak 5× do roka za ní jezdíme (bydlí v zahraničí). Naše děti to tam milují, jsme tam většinou na víkend. Děti se vyřádí, jsou šťastné, milují babičku. Babička plní svou roli. Jde o to, že můj muž se mě ve chvíli, kdy do mě máma z čista jasna (popadl ji amok) začala šít a být velmi krutá, zastal a trochu si do ní rýpl. Nijak hrozně, normální člověk by to hodil za hlavu, ani si toho možná nevšiml, ne však ona. Není zvyklá na odpor. Od té doby nenávidí mého muže. Křičela to na mě, když jsme byly vedle v pokoji. Na mého muže už nepromluví ani slovo. Nepozdraví, totální ignorace, neexistuje. A teď, co s tím? Mám tam dál jezdit sama (kvůli dětem, jiného prarodiče nemají) nebo s sebou brát i muže, i když s ním nepromluví kromě mě a dětí živáček? Děti tam samotné poslat nemohu, je to v zahraničí a navíc nejmladší je kojené. Matce jsem se pokoušela vše vysvětlit, říci, že mě to hrozně mrzí, že dělá dusno v rodině, ale bude to už rok a nic se nezměnilo. Můj muž tam trpělivě jezdil, ale situace se nezměnila. On si stojí za svým (a já jsem na jeho straně). Říká, že ještě nikdy neviděl, že by se mohl nějaký rodič takto chovat ke svému dítěti jako matka ke mně. Podotýkám, že se snažím být příkladnou dcerou, žiju spořádaně, mám vzdělání, bydlení, děti se mají krásně. Jen jsem prostě nechtěné dítě a muž se mě zastal.
Bojím se, že když tam se mnou muž nebude jezdit (a to mi tam pomáhá se 3 dětmi), těžko se to už bere zpátky. Na druhou stranu se mu nedivím.

Má to tak někdo tak, že se s vaším mužem rodiče nebaví?

Pochopila bych, kdyby si něco udělali, ale kvůli takové pitomině mi to celé připadá směšné…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22198
30.5.16 21:59

Pokud bych měla svědomí čisté a to vy s manželem máte, neustoupila bych. Jezdila bych tam i s ním, už kvůli dětem a pokud by to odmítl nejela bych ani já. Je vidět, že s postojem matky vůči tobě nejsi pořád srovnaná. Nepřemýšlela jsi s někým si o tom promluvit? Ulevilo by se ti :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.5.16 22:00

Já mám zase problém s tchýní :D přítel mel srdeční zastvu ja mu zachranila život a ona všude vykládá že měl zastavu kvuli mě protoze jsem se o něj málo starala ve 35tt jsme prisli o miminko a ona me jeste napíše že jsme ji zabila vnuka strasná komedie a přetvářka :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
7343
30.5.16 22:04

Tohle bych nadala…odstřihla bych se od takové „mámy“…Máš můj obdiv, že jsi to ještě neudělala 8o No, drž se…je fajn, že se tě chlap zastal. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14655
30.5.16 22:06

Važ si toho, že máš takového manžela, který se tě dokáže zastat bez ohledu na to, jaké následky mu to přinese. Je to charakter, na rozdíl od tvé matky. Když bych byla na tvém místě, stála bych při manželovi. Nechala bych ji, až ji dožene stáří a zjistí, na jakých základech si budovala vztahy. Až děti více vyrostou, a ona by je chtěla třeba na prázdniny, nebránila bych jim v kontaktu, nicméně bych se k ní chovala sice slušně, ale nemazala bych jí med kolem pusy. Přeji ti hodně štěstí v manželství. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.5.16 22:07

@terien No, právě, jediné, proč to absolvovat, je kvůli dětem. Jsou tak štastné, fakt jim to dělá radost. Nechci jim to brát, nechci, aby věděly (pokud by to mělo trvat, tak ať se to dozvědí co nejdéle), co se děje. Ale celkově je mi to hrozně líto, mýmu muži je to nepříjemný, zároveň je mi sympatický, že se mě zastal. A zároveň je to celý hrozně k smíchu, protože je asi jedinej, kdo si dovolil jí oponovat. Kdyby mohla, zabije ho pohledem. Je jako malý umanutý rozmazlený dítě. Ale ten pocit, že z komára dělá kovbojku je teda dost svíravej. :think: Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.5.16 22:09

@SIMONA1234 No, věř mi, že je to dost náročný. Víš, moje máma nemluvila celej život (a já nevím proč) se svými rodiči a mě bylo vždycky líto, že jsem je nepoznala. Chyběli mi. A asi proto, že v sobě mám ten pocit toho dítěte, nechci to samé způsobovat jim. I když já tím maličko trpím a je fakt, že někdy by mi bylo bez kontaktu s mámou bezvadně. Ona umí bejt hodně hodně zlá. Ale moje děti jí takovou neznají, k nim je milá a správná babička. Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
8527
30.5.16 22:12

Možná úplně blbá otázka: Tvůj manžel s tchyní chce komunikovat? Když jste tam na návštěvě bydlíte u ní? Vyhodila by ho, když přijedete spolu?
Zkusit to vzít jako relax pro sebe. Vzít si čtení nebo hru a nedělat nic?
Já to tak mám s tchánem, nijak ho nemusím. Tchyně se věnuje holkám a já si čtu nebo se jdu projít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7343
30.5.16 22:14
@Anonymní píše:
@SIMONA1234 No, věř mi, že je to dost náročný. Víš, moje máma nemluvila celej život (a já nevím proč) se svými rodiči a mě bylo vždycky líto, že jsem je nepoznala. Chyběli mi. A asi proto, že v sobě mám ten pocit toho dítěte, nechci to samé způsobovat jim. I když já tím maličko trpím a je fakt, že někdy by mi bylo bez kontaktu s mámou bezvadně. Ona umí bejt hodně hodně zlá. Ale moje děti jí takovou neznají, k nim je milá a správná babička. Zakl.

Tak aspoň, že to děti zatím nevidí, necítí…chápu tě i když trápíš akorát sama sebe. Máma je tak trochu nedospělý sobec…promiň…trochu jako dítě, pupek světa a všichni skákejte podle mě. A pak cukr a bič…manipulace, žiješ v napětí „co bude a kdy???“…kdy to přecvakne a bude zlá…kdy bude milá…a stále dokola. Smutné…vyčerpávající.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.5.16 22:16

@bublinek Můj muž rezolutně řekl, že tam už nepojede. Pak si ale uvědomil, že bych tam byla sama na 3 děti (máma si s nima hraje, pomuchlá, ale jak někdo zabrečí, tak je zle). Takže už tak rezolutní není, řekl, že by si tam příště vzal třeba počítač a byl někde zalezlej, pokud bych ho nepotřebovala. Máma ho nevyhazuje, jen šíleně přehlíží, okatě ignoruje, aby ho ztrestala za jeho nestoudnou drzost a neúctu. :mrgreen: Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
16775
30.5.16 22:17

Nepsala jsi to tu uz? :think: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
571
30.5.16 22:21

A přemýšlela jsi, co se asi stane až jednou něco „nepěkného“ ale upřímného řekne tvé matce jedno z tvých dětí? To by mě asi děsilo nejvíc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8527
30.5.16 22:22
@Anonymní píše:
@bublinek Můj muž rezolutně řekl, že tam už nepojede. Pak si ale uvědomil, že bych tam byla sama na 3 děti (máma si s nima hraje, pomuchlá, ale jak někdo zabrečí, tak je zle). Takže už tak rezolutní není, řekl, že by si tam příště vzal třeba počítač a byl někde zalezlej, pokud bych ho nepotřebovala. Máma ho nevyhazuje, jen šíleně přehlíží, okatě ignoruje, aby ho ztrestala za jeho nestoudnou drzost a neúctu. :mrgreen: Zakl.

tak bych z ní měla srandu, chce se tak chovat, ať se tak chová. Nic jiného nejde. Za jeho podporu bych mu byla vděčná, byla bych ráda, že je tam se mnou, i když zalezlý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.5.16 22:26

@SIMONA1234 Přesně tak. Já se s ní trápím od dětství. Surově mě bila (jako malé dítě), psychicky deptala (puberta). Pak na mě po odchodu z domu ztratila vliv, takže deptání pokračuje jen při návštěvách - tedy, když jí to chytne. Můj muž ji tak nějak bral, ale postupem času, jak jí poznal úplně, jí začal mít nerad kvůli tomu, jak se ke mě chová. To bezdůvodné napadání a ponižování je fakt pro nezaujatého divný. Já jsem se proti tomu obrnila, je to jako kdyby vás někdo pálil cigaretou, prostě si zvyknete na tu bolest. Celý to dělám fakt kvůli dětem.

Přála bych si, aby máma jednou z toho svýho obláčku spadla na zem. A ne kvůli tomu, že bych jí přála něco špatnýho, ale kvůli tomu, že mi předhazuje jako příklad lidi, který jí mažou med kolem pusy a pak o ní za rohem mluví strašně. Ale ona z něj nespadne. Firmě se daří, jedou si pořád to svoje už řadu let a máma je prostě šéfem. Její přátele tvoří její podřízení. Nikdo mimo. Je mezi tím rovnítko. Všichni jí lezou až do střev. Viděla jsem to několikrát na vlastní oči. Máma to neumí prokouknout, věří tomu (nebo chce věřit). Já se chovám pořád stejně. Ale přesto jsem ta zlá já. Je to paradoxní. Nejsem žádná chudinka, jsem silnej (a matkou zocelenej člověk). Jen jsem se dostala do situace, kdy ty jedovatosti (byť v podobě teatrálního přehlížení „za trest“) najednou dopadly na někoho jinýho, než jsem já. A na to nejsem zvyklá. :think: Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.5.16 22:27
@misi11 píše:
Nepsala jsi to tu uz? :think: :nevim:

To tedy fakt ne. Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu