Když vás naštve kamarádka nebo kamarád

Anonymní
21.2.21 09:06

Když vás naštve kamarádka nebo kamarád

Řeknete jim to nebo se si to jen zpracujete v sobě, chvíli se s nimi nestýkáte a pak děláte jakoby nic? Pokud jim to řeknete, jakým způsobem? Jak to berou oni? Urazí se, přestanou se s vámi stýkat nebo si to vezmou k srdci?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
361
21.2.21 09:11

Ahoj, ja byla zvykla ze sve podstaty - podporene podstatou strelce :o) rikat vzdy vse hned a narovinu. Slusne, ale zadne baleni do hedvabnych papiru. Moji skutecni pratele, co me znaji, to vzali a tezko rict, jak se s tim pak v soukromi vyrovnavali :o))))

Ted se snazim nejdrive urcitemu vhedu do sebe. Kdyz to vyjde… pozoruji, co me rozciluje, zranuje a jak. A kdyz ustojim tohle a zbyde mi energie na dalsi kocirovani (ano, nekdy me to stoji hodne prace :o)), pak premyslim, v jake jsme zrovna situaci: na nezavisle pude, spolu na vylete, na dovolene… a pod. Podle toho se ridim. A taky se snazim, abych to rikala jen tam, kde ma sanci to padnout na urodnou pudu.

Zrovna ted jsem byla s kamaradem na horach. Nastval me tam solidne. Dlouho jsem premyslela, proc se me to vlastne tak dotyka. A nakonec se to rozhodla neresit, protoze vim, ze on by nejake klouden komunikace na dane tema nebyl schopen a navic…spolu jednim autem na horach - blby :o)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1229
21.2.21 09:37

Když mě nastvou řeknu jim to normálně.. Pročistí se vzduch a bavíme se dal.. Na co dělat jako že nic 🙄říct to vše za tepla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
640
21.2.21 10:33

Podle kamaráda. Někdo to veme normálně a zamyslí se a přestanem o tom mluvit hned, někdo se nachvíli přestane bavit - tak čekám, až to vyprchá, někdo to nesnese vůbec - takové lidi si v okolí moc dlouho nenechávám.. někomu to neříkám, protože vím, že je urážlivej - ale je z rodiny (manželovy..) a musím ho vídat třeba často :D hlavní věcí je neříkat to jak neempatickej hulvát a říkat tomu,,upřímnost"

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.2.21 10:36

Přemýšlím, jestli říct kamarádce, že mě štve/mrzí, že na mě posledni dobou kašle. Za poslední rok jsme se viděly dvakrát, kvůli Covidu, zpočátku jsme si aspoň psaly, teď napíšu jen já, ona odpoví jednou větou, posledně ani to ne. Jen mi pak o prár dní později poslala nějaký vtip. Žádné problémy nemá, je zdravá, všichni v okolí taky, zaměstnání má. Naopak já jsem měla na jaře problémy se zaměstnáním, ale vyřešila jsem to, nijak výrazně jsem si nestěžovala. Známe se už 20 let, dokud jsme neměly děti, kamarádily jsme se dost, časem to trochu vázlo, ale poslední léta jsme spolu chodily tak jednou za měsíc do divadla, do kina, na kafe. Nejeví žádný zájem, neptá se na konkrétní věci, maximálně nějaké vágní: jak se máte, ale to napsala naposledy v září. Je mi to líto, nemám si pořádně s kým popovídat.

• Citovat
  • Nahlásit
640
21.2.21 10:52
@Anonymní píše:
Přemýšlím, jestli říct kamarádce, že mě štve/mrzí, že na mě posledni dobou kašle. Za poslední rok jsme se viděly dvakrát, kvůli Covidu, zpočátku jsme si aspoň psaly, teď napíšu jen já, ona odpoví jednou větou, posledně ani to ne. Jen mi pak o prár dní později poslala nějaký vtip. Žádné problémy nemá, je zdravá, všichni v okolí taky, zaměstnání má. Naopak já jsem měla na jaře problémy se zaměstnáním, ale vyřešila jsem to, nijak výrazně jsem si nestěžovala. Známe se už 20 let, dokud jsme neměly děti, kamarádily jsme se dost, časem to trochu vázlo, ale poslední léta jsme spolu chodily tak jednou za měsíc do divadla, do kina, na kafe. Nejeví žádný zájem, neptá se na konkrétní věci, maximálně nějaké vágní: jak se máte, ale to napsala naposledy v září. Je mi to líto, nemám si pořádně s kým popovídat.

to chápu.. no, tak buď si ji naštvala něčím ty a nebo ji to takhle online nebaví.. mě to taky nebaví vyťukávat do klávesnice a každý z mých blízkých to ví. Ale jo, tady to je klasická situace, kdy bych se ji prostě zeptala. Nechápu, proč hned někoho osočovat a začít, že,,tě to mrzí". Prostě začni, jestli se něco neděje, že píše takhle stroze a že je ti po ni smutno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.2.21 11:13
@beneskat píše:
to chápu.. no, tak buď si ji naštvala něčím ty a nebo ji to takhle online nebaví.. mě to taky nebaví vyťukávat do klávesnice a každý z mých blízkých to ví. Ale jo, tady to je klasická situace, kdy bych se ji prostě zeptala. Nechápu, proč hned někoho osočovat a začít, že,,tě to mrzí". Prostě začni, jestli se něco neděje, že píše takhle stroze a že je ti po ni smutno.

Může zavolat, jestli se jí nechce psát. Zkusila jsem se jí ptát už dřív, jestli se něco neděje, ale prý ne, je v pohodě. Osočovat jí právě nechci, na druhou stranu se mi pořád nechce přecházet nezájem a tvářit se se, že je to naprosto O. K. Nechce se mi ani pořád dolézat. Mám tak nějak pocit, že ať napíšu cokoliv, není to správně. Když napíšu něco pozitivního, abych se nechlubila. Když napíšu něco negativního, tak kolem sebe šířím negativní náladu. Takhle to přímo nikdy neřekla, jen z toho mám ten pocit. Moc kamarádek nemám, ale takhle půjde i tohle „přátelství“ do kopru.

• Citovat
  • Nahlásit
2527
21.2.21 23:15
@Anonymní píše:
Může zavolat, jestli se jí nechce psát. Zkusila jsem se jí ptát už dřív, jestli se něco neděje, ale prý ne, je v pohodě. Osočovat jí právě nechci, na druhou stranu se mi pořád nechce přecházet nezájem a tvářit se se, že je to naprosto O. K. Nechce se mi ani pořád dolézat. Mám tak nějak pocit, že ať napíšu cokoliv, není to správně. Když napíšu něco pozitivního, abych se nechlubila. Když napíšu něco negativního, tak kolem sebe šířím negativní náladu. Takhle to přímo nikdy neřekla, jen z toho mám ten pocit. Moc kamarádek nemám, ale takhle půjde i tohle „přátelství“ do kopru.

A co ji napsat něco neutrálního. Ze sis třeba při nějaké příležitosti vzpomněla jak jste byly společně tam a tam a že to bylo fajn. A jestli si taky někdy vzpomene a že se už těšíš až budete naočkovane na covid, že se zase sejdete apod.

Něco takového bys ji napsat nechtěla? A schazely jste se i u sebe doma?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
361
22.2.21 08:19

Taky myslim, ze jsou dve moznosti, jak to zkusit napravit. Zkusila bych to nejdriv nahodit prirozene. Byt znovu aktivni, ptat se, jak se ma, zajimat se o jeji zivot, pozvat ji na vylet, kafe. Kdyz to vyjde, muzes po case mezi reci nahodit, ze jsi rada, ze se zase vidat a pridat zminku o tom, jak moc si cenis kamaradu, kteri se aktivne zajimaji o Tebe.

Pokud to bude drhnout, nemas jinou moznost, nez ji rict, jak je Ti to lito a zeptat se, kde ona citi problem. Zeptala bych se tvari v tvar, i z mimoslovni komunikace se da lecos vycist.

Pokud Ti nebude chtit odpovedet nebo cokoli menit, nech to byt. Treba si prochazi nejakym „svym“ obdobim…ale z vlastni zkusenosti vim, je dlouhodoba jednostranna snaha nic nezachrani :( A jeste si budes pripadat hur.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.2.21 08:39
@Anonymní píše:

Takže jste kamarádky na určité aktivity, ale ty se teď nekonají, tak se asi holt kámoška posunula někam jinam. Mně taky nebaví psát a volat si s kamarády. Prostě pokecáme, když se vidíme. Tak jsem už s některýma třeba rok nemluvila a budu s nimi mluvit až se sejdeme na akci.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.2.21 08:46

A ještě jedna věc - hrozně mě odrazuje, když se na mě nějaká kámoška upne. Kamarádi jsou prostě jen kamarádi. Ráda je vidím, dám si s nimi pivko, pokecám, ale když se stalo (vždy jen s nějakou holkou, proto se už bavím spíš s chlapama), že mi začala vyvolávat ob den, chtěla se furt vídat a vypisovala takové to, kdy se konečně uvidíme, ty na mě kašleš, jsi má kamarádka a já tě potřebuji, proč si na mě neuděláš čas (když jsme se neviděly blbé dva týdny).. - to jsem se vždycky stáhla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5163
22.2.21 09:07

Když se jí ozveš a budeš jí vyčítat, že ti málo volá nebo píše, tak to zabiješ definitivně.
Ona to tak prostě asi nemá nebo to tak necítí.
Buď tě nepokládá za takovou kamarádku jak ty ji, nebo není na to udržovat kamarádství takto po sms a volání, je spíš na ty reálné aktivity, které teď neprobíhají.
Já bych to nechala být, když si začneš něco vynucovat, bude to horší. Najdi si kamarádku, která má stejné potřeby ohledně sms a volání jak ty, pak to bude klapat. Takto to bude akorát o výčitkách z tvé strany, protože asi budeš pořád ta, co se bude ozývat a kontaktovat víc.
Navíc si myslím, že kdybys jí chyběla, tak se občas ozve i sama od sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2527
22.2.21 13:41
@Věčně naštvaná píše:
Takže jste kamarádky na určité aktivity, ale ty se teď nekonají, tak se asi holt kámoška posunula někam jinam. Mně taky nebaví psát a volat si s kamarády. Prostě pokecáme, když se vidíme. Tak jsem už s některýma třeba rok nemluvila a budu s nimi mluvit až se sejdeme na akci.. :nevim:

Nejsem zakladatelka, ale taky bych někdy ráda v době, kdy se nedá chodit na různé akce, jen tak krátce pokecala s kamadkami. A zaujalo mě, jak píšeš, že toto tebe nebaví. Ze jen pokecat na akcích. Dokázala bys pojmenovat, proč tě to nebaví? Mne třeba zase nebaví jen akce. A kdybych to měla pojmenovat proč. Důvodu je víc. Jeden z důvodu, že jak člověk není delší dobu s někým v kontaktu je ten, že ten protějšek má potřebu na mě chrlit velke množství informací, co za ten rok prožil. A já jsem fakt tím zahlcena a nebaví mě to. Ale přitom mě ten člověk lidsky zajímá, ale byla bych raději, aby ty informace dávkoval po troškách během celého roku.

A dokážeš tedy i ty pojmenovat, proč tě nebaví si napsat ci zavolat i během roku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.2.21 08:27
@jindra.kytka píše:
Nejsem zakladatelka, ale taky bych někdy ráda v době, kdy se nedá chodit na různé akce, jen tak krátce pokecala s kamadkami. A zaujalo mě, jak píšeš, že toto tebe nebaví. Ze jen pokecat na akcích. Dokázala bys pojmenovat, proč tě to nebaví? Mne třeba zase nebaví jen akce. A kdybych to měla pojmenovat proč. Důvodu je víc. Jeden z důvodu, že jak člověk není delší dobu s někým v kontaktu je ten, že ten protějšek má potřebu na mě chrlit velke množství informací, co za ten rok prožil. A já jsem fakt tím zahlcena a nebaví mě to. Ale přitom mě ten člověk lidsky zajímá, ale byla bych raději, aby ty informace dávkoval po troškách během celého roku.A dokážeš tedy i ty pojmenovat, proč tě nebaví si napsat ci zavolat i během roku?

Netrvám na komunikaci jen na akcích. Psala jsem, že pokecáme, když se vidíme. S některými z nich budu mluvit až se sejdeme na akci, protože už je něco v březnu i v dubnu naplánováno, takže vím, že některé z nich tam potkám. Nikdo mi nebude detailně popisovat, co se za ten rok stalo, max zmíní něco významného. S jinými se potkám třeba v hospodě (až otevřou), se sousedem - kámošem pokecám přes balkon když jde kouřit ve stejnou dobu a když teda mám zrovna náladu, tak prohodíme pár slov. Takové to vypisování si, popisování co jsem dělala, nebo jestli mě naštval chlap, jak se mají něčí děti a sáhodlouhé detailní popisy něčeho.. mně to prostě nebaví a nezajímá. To samé s telefonováním, co si ti lidé furt chtějí říkat? :nevim: Holt nejsem dostatečně společenská :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2527
23.2.21 11:47
@Věčně naštvaná píše:
Netrvám na komunikaci jen na akcích. Psala jsem, že pokecáme, když se vidíme. S některými z nich budu mluvit až se sejdeme na akci, protože už je něco v březnu i v dubnu naplánováno, takže vím, že některé z nich tam potkám. Nikdo mi nebude detailně popisovat, co se za ten rok stalo, max zmíní něco významného. S jinými se potkám třeba v hospodě (až otevřou), se sousedem - kámošem pokecám přes balkon když jde kouřit ve stejnou dobu a když teda mám zrovna náladu, tak prohodíme pár slov. Takové to vypisování si, popisování co jsem dělala, nebo jestli mě naštval chlap, jak se mají něčí děti a sáhodlouhé detailní popisy něčeho.. mně to prostě nebaví a nezajímá. To samé s telefonováním, co si ti lidé furt chtějí říkat? :nevim: Holt nejsem dostatečně společenská :)

Děkuji za odpověď. Když to shrnu a sestručním, tak vlastně je to o tom si domů netahat jejich život a problémy. A sejít se někde venku v době, kdy i já mám na ně náladu. To nemyslím ve zlém. Taky jsem nad tím přemýšlela. Dospěla jsem k vysledku, že i já mám vlastně lidí, se kterými bych se sešla jen někde venku na nějaké akci, ale o nějaké vypisování a telefonáty bych s nimi nestala. Takže je to asi o tom jak moc nám ti lidé jsou blízcí a jak moc je máme rádi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat