Když vás v práci nutí do něčeho, čeho se bojíte

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
1.7.22 18:54

Když vás v práci nutí do neceho, čeho se vojíte

V práci jsem 5 let. Ze začátku mi vyčítali, že jsem málo mluvná, ale debaty, které se točí kolem pomluv nemám ráda. Vedoucí mi říkala, že nezapadám. Začala sem mluvit víc o standartních běžných věcech. Stejně to nikoho nezajímá, začali být spokojenější, jen si do mě občas rejpnou, že to sem já kdo málo, potichu mluví a občas špatně hledá slova. Tu nejhorší práci dávají mě, protože se neumím adekvátně bránit. A pokud vám to zadá nadřízený. Stejně není jak se bránit. V poslední době mám pocit, že už jen zkouší, co ještě snesu. Nyní si vymysleli, že bych měla dělat prezentace sponzorům a vést diskuse, přitom ví, že na to nemám. Málem jsem se zhroutila, když mi to oznámili. Snažila sem se hodit do klidu, propadala depresím, zkoušela sama sebe přesvědčit, že je to výzva, že to nějak zvládnu. Mám na to dva měsíce. Pořád nemůžu spát, cítím neklid a ohrožení a žádné východisko ven.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
56
1.7.22 19:08

Ve smlouvě máš nějakou náplň práce, ne??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4021
1.7.22 19:12

A co že přesně je náplň Tvojí práce? Bez toho Ti tu těžko poradíme… Kolik je Ti let, máš pro práci předpoklady (osobnostní, vzdělání atd.)? Nebo tam jen přežíváš, nebaví Tě to? Uvažovala jsi o něčem, co by Tě bavilo, existuje taková pozice?

Určitě ne každý musí být lev salonů a trhat rekordy v prodejích, stejně tak může být velmi užitečná a prospěšná šedá myška v zákulisí, která pro „star“ připraví perfektní podklady, zajistí, že projektor bude vždy fungovat, ověří hypotézy, zpracuje poutavě analýzy… ale je fakt otázka, co je Tvojí pozicí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1488
1.7.22 19:15
@mad_Bella píše:
Ve smlouvě máš nějakou náplň práce, ne??

no, to za prvé.
za druhé, je opravdu v zájmu zaměstnavatele, aby se takto prezentoval před obchodními partnery a sponzory? Takový úkol by měl dát někomu, komu to dobře půjde, ne někomu, u koho je riziko, že sponzory spíš odradí. A takhle bych argumentovala zaměstnavateli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3667
1.7.22 19:20

Opravdu má někdo do puntíku ve smlouvě popsanou náplň práce? Já jsem tedy v každém zaměstnání měla obecný popis - zajišťuje úkony spojené s pozicí XYZ. Ono by se to ani nedalo, protože u všech těch míst by seznam úkonů zabral pár stránek a hlavně se pořád měnil, podle aktuálních potřeb.
Zakladatelko - fakt to nedáš anebo si myslíš, že to nedáš? Nechceš to aspoň vyzkoušet? Třeba by ti to nakonec šlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
674
1.7.22 19:32

Já jsem taky málomluvná a proto jsem to avizovala jsem už na pohovoru - pročež mě dali do kanclu s muži a je to v pohodě. :) Jinak jako - pozdravím, odpovím na dotaz, předám vzkaz - jen prostě sama nic nezačínám (jako něco ve stylu „jaký byl víkend“, fakt ne, mě to nezajímá) pokud se to netýká práce. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2196
1.7.22 19:34

@Jahru Já mám přesný a podrobný popis práce, pracuji ve státním.
Já ale mám ráda výzvy a neodmítám něco jenom proto, že to v popisu práce nemám. Mě to prostě baví, tak se mi ten popis práce sem tam rozroste. :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13729
1.7.22 19:55
@Jahru píše:
Opravdu má někdo do puntíku ve smlouvě popsanou náplň práce? Já jsem tedy v každém zaměstnání měla obecný popis - zajišťuje úkony spojené s pozicí XYZ. Ono by se to ani nedalo, protože u všech těch míst by seznam úkonů zabral pár stránek a hlavně se pořád měnil, podle aktuálních potřeb.
Zakladatelko - fakt to nedáš anebo si myslíš, že to nedáš? Nechceš to aspoň vyzkoušet? Třeba by ti to nakonec šlo.

Já v soukromém měl taky úplně přesně a do detailu napsanou náplň práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
1.7.22 19:57

Záleží o jakou pozici se jedná konkrétně, některé práce výřečnost prostě potřebují.. Ale pokud to ta pozice nepotřebuje, tak je to hnus někomu vyčítat že málo mluví :poblion: Prostě každý má nějakou povahu, částečně s tím nic neudělá a zaměstnavatel by to měl respektovat. Mám kolegyni, která sotva vydá hlásku, na otázky položené tak „kolektivně“ by neodpověděla. Je už u nás nějaký ten rok, nikdo jí to nevyčítá… Možná je čas se ohlédnout po respektujícím pracovišti ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3989
1.7.22 19:57

Kazdy neni vyrecny extrovert, ktery rad pinda o pocasi a na vyjezdnim zasedani bavi sal…je v poradku respektovat neci povahu, neutahovatvsi z nej a nezneuzivat ho.., nicmene je tady jeden aspekt..,pokud delas na pozici, ktera komunikaci vyzaduje, praci, kde se delaji prezentace, hovori s klienty, musis resit veci napric oddelenimi..budes si muset najit praci, ktera bude vice sedet tve povaze, to se neda nic delat..nemuzes jit delat do reklamky, nebo do zakaznickeho servisu, kdyz mas problem komunikovat…pokud je to stav, ktery ti vadi, budes si muset najit nejakeho kouče nebo kdo to dneska dela, kdo ti pomuze..minimalne v tom, abyses dokazala ozvat a rict ne…v praci i v zivote

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
290
1.7.22 20:10

No asi se budeš muset naučit se za sebe postavit. Já nemám vůbec problém říct, že něco dělat nebudu a proč.
Proč jsi prostě neřekla - hele máňo, to snad nemůžeš myslet vážně, vždyť já na něco takového vůbec nemám schopnosti, jak bude naše firma vypadat, když já budu něco někde prezentovat. Proč to nedáš boženě, ta hubu nezavře a tohle by jí šlo výborně. Sorry, ale tohle fakt není práce vhodná pro mě, to musíš sama uznat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
309
1.7.22 20:45

Pomuze ti nova prace. Pokud jses tam 5 let, tak vedi co umis i jaka si. Proto vedi ze ukol, ktery ti ted dali je pro tebe nesplnitelny. Pocitaji s tim, ze ho nezvladnes, pripadne ti chteji mit co vycitat nebo se ti zasmat.
Muzes jim to ale nandat, neni nutne se z toho hroutit. Najdi si osobu, se kterou si natrenujes sebeprezentaci. Vse si pripravis, vcetne pripadnych dotazu i odpovedi pro diskuzi(to se da dost dobre odhadnout), a pak si sedne tahle tva osoba a ty budes prezentovat jako nazivo. Poprve to pouze odprezentujes a ona ti rekne pripominky. Po dalsi muze zacit hrat neprijemne publikum-nekoho kdo neposloucha, nekoho kdo na tebe cumi, nekdo se moc pta atd…
Na ostro se ti prezentace treba nepovede, ale s kazdou dalsi to bude vetsi a vetsi rutina. A ty budes na sebe pysna. A ony at prasknou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.7.22 00:45

Přijde mi, že buď tě chce vedoucí nakopnout k nějakému seberozvoji a nebo naopak hledají důvod, jak tě vyštípat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
6.7.22 11:47

Také záleží na tom, o jak častý případ se jedná, že po tobě chtějí něco, co ti nesedí. Těžko totiž najdeš práci, kde by ti vždy všechno vyhovovalo, navíc moje zkušenost byla, že když něco bylo nutné udělat a nebyl na to člověk, tak to automaticky udělal někdo jiný, a pokud někdo odmítl z důvodu, že to nespadá do jeho náplně práce, tak si to zavařil. Jednou ti snad s tou prezentací někdo pomůže, třeba i soukromě mimo firmu. Jiné by bylo, kdybys dostávala převážně úkoly, které bys nemohla - pak buď se sama „přeučit“ nebo odejít jinam (mezistupeň požádat v rámci firmy o přeřazení). Další možnost je udělat tu prezentaci jak nejlépe zvládneš, a jestli se to šéfům nebude líbit, tak se už ozvou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat