Když vztah po porodu neklape - zlepší se to?

Anonymní
25.2.20 09:44

Když vztah po porodu neklape - zlepší se to?

Zdravím zoufalá situace mě přiměla až napsat sem. Chtěla bych se poptat jestli má smysl zůstávat ve vztahu se slovy až bude prcek větší bude to lepší, až příští rok splatíme půjčku budeme se míň hádat. S partnerem máme půlročního chlapečka, otěhotněla jsem náhodou a on si tenkrát nepřál ať si dítě nechám, ale já vím, že bych s takovým pocitem viny nemohla žít, proto jsem si dítě nechala a on se k tomu nakonec postavil a chtěl se o nás postarat. Nic méně doma to je poslední dobou peklo. Když tu nejsem tahá si sem jinou i přesto že sex po porodu normalně byl, teď už se ke mě nemá, reaguje na mě podrážděně, nechce se omezovat ve svých aktivitách ani dočasně, vyčíta mi že mě dítě změnilo. Problém je, že jsme oba z druhého kraje rebupliky a bydlíme hodně daleko od rodin a jako otec je naprosto úžasný. Pokud odejdu, přijde v podstatě prcek o tátu i babičku (čehož se on nejvíc bojí) a pokud zůstanu ve stejném městě budu na všechno úplně sama. Je tu někdo komu se po porodu vztah rozsypal a kvůli dětem se to dalo ještě zachránit?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1219
25.2.20 09:49

No dokud bude mit jinou se to asi zlepsit ani nemuze 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3412
@Anonymní píše:
Zdravím zoufalá situace mě přiměla až napsat sem. Chtěla bych se poptat jestli má smysl zůstávat ve vztahu se slovy až bude prcek větší bude to lepší, až příští rok splatíme půjčku budeme se míň hádat. S partnerem máme půlročního chlapečka, otěhotněla jsem náhodou a on si tenkrát nepřál ať si dítě nechám, ale já vím, že bych s takovým pocitem viny nemohla žít, proto jsem si dítě nechala a on se k tomu nakonec postavil a chtěl se o nás postarat. Nic méně doma to je poslední dobou peklo. Když tu nejsem tahá si sem jinou i přesto že sex po porodu normalně byl, teď už se ke mě nemá, reaguje na mě podrážděně, nechce se omezovat ve svých aktivitách ani dočasně, vyčíta mi že mě dítě změnilo. Problém je, že jsme oba z druhého kraje rebupliky a bydlíme hodně daleko od rodin a jako otec je naprosto úžasný. Pokud odejdu, přijde v podstatě prcek o tátu i babičku (čehož se on nejvíc bojí) a pokud zůstanu ve stejném městě budu na všechno úplně sama. Je tu někdo komu se po porodu vztah rozsypal a kvůli dětem se to dalo ještě zachránit?

Otec je úžasný? Podle mě se úžasný otec pozná i tak, že si váží partnerky alespoň natolik, že si domů netahá jinou babu. Nevím, co čekáš, že se změní a už vůbec nechápu, že se na tohle vůbec ptáš a na nějakou změnu ještě čekáš. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1086

8o 8o 8o to snad nemyslíš vážně? Ani jsem nedocetla, stačilo, že si k vám tahá jinou… Odejdi co chceš slyšet? Tohle by pro mě bylo tak ponižující, že bych s ním nemohla být ani kvůli malému…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22369
25.2.20 09:56

Tak míč je na jeho straně hřiště. Dokud si k vám domů bude tahat jiné ženské a ty mu budeš fuk, tak dobrý a funkční vztah mít nebudete.
Pokud je dobrý otec, tak bych odešla, ale zůstala v dosahu. Máš nárok na výživné na dítě i na sebe ( na sebe do 2let dítěte). Pokud bude fungovat jako rodič, měla bys to zvládnout ( finance, péče o dítě, později práce..)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17683
25.2.20 09:59

Ne, je bezne, ze narozeni ditete vztahem trochu otrese, ale vse musi zustat v rozumnych mezich lidske dustojnosti, coz u vas by to bylo pro me jiz za jeji hranici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
305
25.2.20 10:02

Náhodou jsi otěhotněla. Na dítě se necítil a ty se teď divíš, že se Vám vztah rozpadá. už chápu proč je tolik svobodných matek, když se nejsou schopny racionálně rozhodovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3012
25.2.20 10:06

Ano dítě může po porodu matku změnit, může změnit i vztah. Nicméně to co máte vy dva není běžné soužití páru s dítětem… Vztah se dá zachránit, především by to ale nemělo být kvůli dětem, ale kvůli těm jichž se to týká. Když tě podvádí, tahá si jinou ženskou tak se to nezlepší. Otec dítěti je možná dobrý, ale jako příklad pro dítě určitě není. Respekt a úcta k matce ale i otci je důležitý pro správný vývoj dítěte v oblasti socializace. Jelikož dítě přejímá to co vidí doma. Takže pokud s ním zůstaneš, bude to pořád stejné, tak je pravděpodobnost, že tvůj syn bude jednou stejný deb.il jako jeho otec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.2.20 10:09
@Anonymní píše:

Chyba je hned na začátku. Pokud jste si nechala dítě, které jste vy chtěla a on ne, tak tady je příčina samozřejmě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3461
25.2.20 10:11
@Marianna2 píše:
Náhodou jsi otěhotněla. Na dítě se necítil a ty se teď divíš, že se Vám vztah rozpadá. už chápu proč je tolik svobodných matek, když se nejsou schopny racionálně rozhodovat.

Takže měla jít na potrat protože on to chtěl? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3461
25.2.20 10:13
@Anonymní píše:

Já se divím že jste spolu vůbec zůstali když om dítě nechtěl a ty jsi ho nechtěla dát pryč :nevim: určitě bych netolerovala že ai domů tahá jinou. Vlastně i kdyby s ní chodil jinam tak bych ho kopla do zadku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.2.20 10:13
@andelka83 píše:
Tak míč je na jeho straně hřiště. Dokud si k vám domů bude tahat jiné ženské a ty mu budeš fuk, tak dobrý a funkční vztah mít nebudete.
Pokud je dobrý otec, tak bych odešla, ale zůstala v dosahu. Máš nárok na výživné na dítě i na sebe ( na sebe do 2let dítěte). Pokud bude fungovat jako rodič, měla bys to zvládnout ( finance, péče o dítě, později práce..)

Jde právě taky trošku o ty finance. Rodina mě přemlouvá ať se vrátim, že je nesmysl zůstávat s dítětem daleko od rodiny a platit 2 nájmy. Jeho rodina toho pro nás udělala hodně, i pro mě. Ani mě to nemrzí vůči mě, ale spíš kvůli nim a malému. Neumim si právě představit, že budu bydlet sama a babičky budou 150 km daleko každá na druhou stranu a nebo že pak malý uvidí jeho rodinu jednou za rok :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
7551
25.2.20 10:14

@Ravedd tak pokud jeden z nich dítě nechtěl, měli se hlavně chránit. Ale ty náhody tady na emiminu, no…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7551
25.2.20 10:18

Hele, je to těžké, jeho prostě situace a zřejmě nějaká zodpovědnost, kterou v sobě má, donutila s tebou zůstat a dítě vychovávat. Tebe zřejmě jen bere jako matku svého dítěte. To, že si někoho tahá domů je hnusné, na druhou stranu ti tím dává najevo, jak váš vztah vnímá. Já osobně bych své děti, když už by k rozchodu došlo, chtěla nechat vyrůstat v blízkosti jejich otce. Pokud by měl samozřejmě zájem. Sama jsem od svých deseti let měla tátu daleko, mužský vzor mi vždycky chyběl a později se to odrazilo i v mých vztazích a výběrech partnerů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.2.20 10:31
@Aduš8 píše:
Hele, je to těžké, jeho prostě situace a zřejmě nějaká zodpovědnost, kterou v sobě má, donutila s tebou zůstat a dítě vychovávat. Tebe zřejmě jen bere jako matku svého dítěte. To, že si někoho tahá domů je hnusné, na druhou stranu ti tím dává najevo, jak váš vztah vnímá. Já osobně bych své děti, když už by k rozchodu došlo, chtěla nechat vyrůstat v blízkosti jejich otce. Pokud by měl samozřejmě zájem. Sama jsem od svých deseti let měla tátu daleko, mužský vzor mi vždycky chyběl a později se to odrazilo i v mých vztazích a výběrech partnerů.

To je právě to co jediné řeším :) Že mi tím jasně dává najevo, jaký ke mě má vztah je mi jasné. Momentálně jsme oba tak nějak ve slepé uličce. I když původně dítě nechtěl, tak teď o něho přijít nechce, hraje si s ním, hlídá, mazlí ho a nechci aby o tohle malý přišel, ale spolu spokojení nejsme ani jeden. Přitom před miminkem jsme měli vztah krásný.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama