Když žáci šikanují učitele

rokris
16.2.16 11:07

Když žáci šikanují učitele

Přemýšlím nejen o tom aktuálním případu šikany učitelky. Přemýšlím i o těch dalších, které znám. Konkrétně dva. Případy, kdy se učitel zhroutil přímo v hodině a ze svého pracoviště putoval přímo do nemocnice. Dostali je tam jejich žáci… Ptám se, kam až to dojde? Jak vrátit vážnost tomuto povolání, když žáci mohou všechno a učitelé nic? Ode mne hluboká poklona. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3410
16.2.16 11:12

Ja si myslim, ze je to o osobnosti ucitele… Bohuzel :( tohle povolani zkratka neni pro vsechny, nekdo to ustoji prirozenou autoritou, nekdo si ji musi vybudovat silou, nekdo se muze stavet na hlavu a nic… Vim to z vlastni zlusenosti. Deti jsou dneska individualisti, jsou vychovavany k ostrym loktum, to se zmenit neda. Ale je to zacarovan kruh, kdo pujde makat za 15 tisic? Kvalitni pedagog? Sotva :-/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3485
16.2.16 11:12

chyba systému

To vše vzniklo mimo jiné změnou systému financování školství. Nyní se to bude už těžko napravovat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3772
16.2.16 11:14

Vážnost tomuto povolání můžou vrátit především rodiče. Když rodič doma řekne, že učitelka je krá. a, tak si jí dítě sotva bude vážit. Ale to je těžké, když učitelům většina lidí umí jen závidět prázdniny a konec „šichty“ v půl 2. Další možností je zpřísnit výběr adeptů pedagogických fakult a změnit styl přípravy na toto povolání. Praxe je žalostně málo a mnoho budoucích učitelů nemá ponětí, co vše je ve škole čeká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
rokris
16.2.16 11:15
@Heinich píše:
To vše vzniklo mimo jiné změnou systému financování školství. Nyní se to bude už těžko napravovat..

Přesně to si myslím.

• Nahlásit
  • Citovat
3485
16.2.16 11:16

Dnešní vedení škol se natolik bojí o dotace, sponzory a svá místa, že už je schopné tolerovat prakticky cokoliv. Jde prostě o to na daném místě co nejdéle přežít. Proto je třeba nevidět skandální chování žáků bohatých či vlivných rodičů, proto je třeba ignorovat všechno, co by mohlo narušit klidné setrvání v dobrém bydle. To ovšem platí jak pro učitele, tak ředitele. Kdo by chtěl být, třeba v padesáti, na dlažbě, že? Navíc není za co se angažovat. Za nějaké ideje nebo snad poslání? To si děláte legraci? Vždyť vzdělání je na prodej. Měřítkem není poctivost či čestnost, ale výhradně peníze. Kdo maže, ten jede. Škola potřebuje peníze, potřebuje naplnit žáky, potřebuje udržet pověst, a to poslední, co by jí ještě scházelo, je nějaký skandál nebo rozzlobený vlivný tatínek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6754

Vina je na straně rodičů. U nás byl jeden učitel, moc hodný, nezakřičel by, dalo by se říct, že ideální typ na šikanu. Nikdo z nás by si tyhle věci k učiteli nedovolil. Babička byla učitelka a často byla svědkem toho, jak byli kantoři slovně napadáni rodiči. To je pak těžký.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7867

Bylo mi z toho včera hrozně smutno, když jsem to viděla ve zprávách, co si k té kantorce dovolili. Je fakt, že jak tu někdo psal, to není pro každého. My máme v práci holčinu, která nastoupila čerstvě po studiu na základní školu a zhroutila se z toho, tak šla pracovat k nám, pak odešla i od nás, teď myslím dělá někde asistentku v nějaké firmě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23091
16.2.16 11:17

Ahoj, tak nad tímhle už jsem taky přemýšlela dost… Pamatuji v době, kdy jsem byla na ZŠ já, tak jsme tam měli učitele, ale to byl fakt postrach… Na chodbě jsme se báli jít kolem něj, když jsme zjistili, že ho máme na supla, tak nervy… Ne, že by byl hroznej, ale prostě byl přísnej, hodně přísnej… A nedávno jsem mluvila s jiným učitelem od nás ze základky a tenhle postrach skončil v blázinci… Prý už to nedal. Celá třída se semknula a tak dlouho ho buzerovali, až to nedal. Nechápala jsem. Pak pamatuji další učitelku, kterou jsme měli na anj, byla to moc dobrá duše, ale taková „mouchy sežerte mne“ a té to tehdy nandali kluci z vedlejší devítky, utekla s brekem ze třídy a už se nevrátila.

Co mě ale nejvíc rozsekalo, to bylo v době, kdy jsem byla asi v osmičce. Měli jsme pracovko a na ně mladého, celkem pohledného učitele - no já zrovna ho moc neřešila, znala jsem ho mimo školu skrze motorky, pořádání srazů apod, ale byl to sympoš a hodně holek po něm „platonicky“ jelo… Jenže pak se to najednou rozjelo tak, že jedna z devítky udala, že prý ji obtěžoval a najednou po škole jela petice a podepisovalo se víc a víc holek, i moje spolužačky :zed: :zed:, u kterých vím, že fakt nebylo nikdy nic… Na trestňák apod se neprokázalo nic, nicméně na škole skončil a s učením úplně. Řikal mi, že se mu to úplně zhnusilo a na to, aby se stěhoval někam daleko pryč a šel učit tam, tak se na to může vykašlat. Tak má s klukama z bikeru otevřený moto-bar a je mu hej…

Jen doufám, že se tohle všechno neděje vážně tak často, celkem mě to fakt děsí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
997
16.2.16 11:17

Jak vratit vaznost? Pridat ucitelum, aby vyucovalo i normalni lidi, ktery jsou razni a maji autoritu, umi si ji vybudovat, zmenit systemy, 1× sikana a letis ze skoly. Rodice by meli umet diteti taky jednu vlepit a ne chodit buzerovat ucitele, ze jim dava moc ukolu, ze maji poznamku a furt si chodi jen stezovat na kraviny a nepochopi, ze je chyba v diteti. Ja chodila na sš kde si i ty nejvetsi sigri bali otevrit pusu, protoze by hned leteli, a neni tak davno co jsem maturovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3772
16.2.16 11:18
@Heinich píše:
Dnešní vedení škol se natolik bojí o dotace, sponzory a svá místa, že už je schopné tolerovat prakticky cokoliv. Jde prostě o to na daném místě co nejdéle přežít. Proto je třeba nevidět skandální chování žáků bohatých či vlivných rodičů, proto je třeba ignorovat všechno, co by mohlo narušit klidné setrvání v dobrém bydle. To ovšem platí jak pro učitele, tak ředitele. Kdo by chtěl být, třeba v padesáti, na dlažbě, že? Navíc není za co se angažovat. Za nějaké ideje nebo snad poslání? To si děláte legraci? Vždyť vzdělání je na prodej. Měřítkem není poctivost či čestnost, ale výhradně peníze. Kdo maže, ten jede. Škola potřebuje peníze, potřebuje naplnit žáky, potřebuje udržet pověst, a to poslední, co by jí ještě scházelo, je nějaký skandál nebo rozzlobený vlivný tatínek.

Tak to je uhozený hřebíček po hlavičce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6754
16.2.16 11:19
@cverunka píše:
Vážnost tomuto povolání můžou vrátit především rodiče. Když rodič doma řekne, že učitelka je krá. a, tak si jí dítě sotva bude vážit. Ale to je těžké, když učitelům většina lidí umí jen závidět prázdniny a konec „šichty“ v půl 2. Další možností je zpřísnit výběr adeptů pedagogických fakult a změnit styl přípravy na toto povolání. Praxe je žalostně málo a mnoho budoucích učitelů nemá ponětí, co vše je ve škole čeká.

Souhlas. Je to vidět i tady v diskuzích. Rodiče si stěžují, že mají děti moc úkolů, musí nosit bačkory apod. Za nás to bylo taky a nikdo neprotestoval. Dneska by se dětem všechno ulehčovalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
16.2.16 11:19

V prvni rade je chyba v rodicich, ti maji sve deti spravne vychovavat.Jsem presvedcena, ze spravne vychovany mlady clovek si na ucitele nedovoli, i kdyby ten byl submisivnejsi sebevic. Myslim, ze sikanujici zaci se rekrutuji z rodin, kde jsou bezne telesne tresty, pak druhy protipol- absolutni nezajem rodice o die.

• Nahlásit
  • Citovat
brko
16.2.16 11:22
@Makronka222 píše:
Jak vratit vaznost? Pridat ucitelum, aby vyucovalo i normalni lidi, ktery jsou razni a maji autoritu, umi si ji vybudovat, zmenit systemy, 1× sikana a letis ze skoly. Rodice by meli umet diteti taky jednu vlepit a ne chodit buzerovat ucitele, ze jim dava moc ukolu, ze maji poznamku a furt si chodi jen stezovat na kraviny a nepochopi, ze je chyba v diteti. Ja chodila na sš kde si i ty nejvetsi sigri bali otevrit pusu, protoze by hned leteli, a neni tak davno co jsem maturovala.

Jo diteti vlepit, aby pak jednu vlepilo uciteli. :potlesk: se zbytkem souhlasim, jen to vlepeni se mi ekluje. :kytka:

Příspěvek upraven 16.02.16 v 11:24

• Nahlásit
  • Citovat
Tunrida
16.2.16 11:22

No, ona je vina taky na obou stranách. Dostat učitelku do blázince dokázaly děti i dřív, nejen teď. My jsme taky měli na škole jednu labilní matikářku, která na psychiatrii jeden čas pobyla. A jako s odstupem času musím říct, že se jí tam nedělo vůbec nic zvláštního. Sem tam nějaký střevo matikou prostě nepolíbený, takže hovadiny na tabuli, jedna, která v hodině neustále žvýkala, další si tam hrál s pastelkami na autíčka :lol: a ona z toho byla hned na zhroucení :nevim:
Jako určitě souhlasím s tím, že si děti dneska dovolí o dost víc a je to špatně, ale na to by měl taky adekvátně reagovat školský systém a pedagogové by měli procházet přes pečlivější síto už na VŠ. Na to, aby člověk mohl být celý den s dětmi jakéhokoliv věku, musí být neskutečně odolná a stabilní osobnost.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama