Když zaměstnavatel neprodlouží smlouvu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Triminka
Kecalka 223 příspěvků 08.03.19 13:41
Když zaměstnavatel neprodlouží smlovu

Moji známé končí smlouva koncem dubna na dubou urcitou. Kdyz zamestnavatel ji neprodlouzi ma povinnost to rict aspon mesic dopredu aby s tim pocitala a mohla si najit jinou praci a nebo ji to muze oznamit az k poslednimu dni kdy ji ta smlouva konci ze ji neprodlouzi?

Reakce:
Janli
Echt Kelišová 8178 příspěvků 08.03.19 13:44

Nemusí jí to oznámit vůbec. Smlouva prostě končí. Snad není problém se zeptat dopředu jestli s ní dál počítají.

lasička1
Echt Kelišová 8229 příspěvků 08.03.19 13:47
@Triminka píše:
Moji známé končí smlouva koncem dubna na dubou urcitou. Kdyz zamestnavatel ji neprodlouzi ma povinnost to rict aspon mesic dopredu aby s tim pocitala a mohla si najit jinou praci a nebo ji to muze oznamit az k poslednimu dni kdy ji ta smlouva konci ze ji neprodlouzi?

Není jeho povinnost nic oznamovat.Ale být tvojí známou,tak jdu za vedením a zeptám se,zda se mnou počítají i nadále nebo ne.Může se stát,že si najde jinou práci a oni jí smlouvu budou chtít prodloužit.Záleží co má za pozici-zda se dá vypozorovat,zda s ní počítají.Např.plánování dovolené na celý rok,nebo rozhovor nad dalšími úkoly s větším časovým odstupem.

Lalelale
Závislačka 4119 příspěvků 08.03.19 13:47

@Triminka pokud je zaměstnavatel seriózní a není s tvou známou ve válce, je zcela normální se zeptat. Asi něco není v pořádku, že se známá bojí? Pokud se zaměstnavatel bude místo jasně odpovědi všemožně kroutit, tak bych si preventivně hledala nové místo a v současném zaměstnání už se nepředřela

lasička1
Echt Kelišová 8229 příspěvků 08.03.19 13:54
@Lalelale píše:
@Triminka pokud je zaměstnavatel seriózní a není s tvou známou ve válce, je zcela normální se zeptat. Asi něco není v pořádku, že se známá bojí? Pokud se zaměstnavatel bude místo jasně odpovědi všemožně kroutit, tak bych si preventivně hledala nové místo a v současném zaměstnání už se nepředřela

Co je to za logiku-aby se současném zaměstnání už nepředřela.Snad jí zaměstnavatel platí za odvedenou práci,také jí nesníží plat,když jí nebude chtít prodloužit smlouvu.Prostě on jí platí,ona pracuje.Ne že on platí a ona se nepředře.

Lalelale
Závislačka 4119 příspěvků 08.03.19 13:58

@lasička1 každého věc, pokud bych zaměstnavali nestála za základní slušnost, tak on mně taky ne :P já se k lidem zásadně chovám tak, jak oni ke mně. Kolegyní, co v práci pomalu nechaly duši, jsem měla vždy hodně. Žádné za to nikdy nikdo nepoděkoval, takže tak :)

Alkata
Zasloužilá kecalka 746 příspěvků 08.03.19 14:21

Já nevím co řešíte. Smlouva byla na jasné danou dobu a pak čau pokud se nedomluvi jinak tak jaképak slušnost ještě něco milostivě oznamovat? Ptát se má zaměstnanec, když stojí o prodloužení.

P4ja
Echt Kelišová 8645 příspěvků 08.03.19 14:25
@Alkata píše:
Já nevím co řešíte. Smlouva byla na jasné danou dobu a pak čau pokud se nedomluvi jinak tak jaképak slušnost ještě něco milostivě oznamovat? Ptát se má zaměstnanec, když stojí o prodloužení.

No, ale pokud bude dál pracovat i po skončení smlouvy, tak ta se má za prodlouženou, dokonce na neurčito,ne??

Sany80s
Kelišová 7226 příspěvků 08.03.19 14:32
@P4ja píše:
No, ale pokud bude dál pracovat i po skončení smlouvy, tak ta se má za prodlouženou, dokonce na neurčito,ne??

Ano.

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1759 příspěvků 08.03.19 15:59
@Alkata píše:
Já nevím co řešíte.

Já také ne. Zaměstnavatel a zaměstnanec jsou ve stejném postavení, vědí že pracovní poměr končí k určitému datu, takže když to nikdo z nich neřeší předem, tak jsou oba slušní (neslušní)¨stejně. Jestliže známá zakladatelky chce pracovat dál (což z dotazu ale nevyplývá), tak ji snad pusa neupadne se zeptat.

Váš příspěvek
Reklama