Ke stromečku ráno? Organizace letošních Vánoc

Anonymní
7.12.19 07:47

Ke stromečku ráno? Organizace letošních Vánoc

Ahoj,

čím dál více si pohrávám s myšlenkou, že bychom šli ke stromečku 24.12. ráno, až se děti vzbudí. Děláte to někdo taky tak?
Mě totiž přijde hrozná ta organizace, jako, že musí děti potom někam z domu a já budu rychle nosit a chystat dárky, chystat večeři apod.. víc po obědě mladší chodí ještě spát, to je tak do 16h.
Takhle by to mi přišlo na jednu strana hrozně hezký a praktický. Večer bych všechno připravila a ráno by v pyžamech přišli děti (4 a 2 roky) a svítil by stromeček a byly tam dárečky… Potom si můžeme celý den hrát a v klidu chystat večeři apod.
Takhle mi přijde, že když ke stromečku půjdeme večer, tak si 2 hodinky pohrají a budou,,muset" zase do postele a moc si to neužijí.. :)
Jediné, co mi bude možná chybět je to, že nebudou hezky nastrojení, ale budou v pyžamech, ale na druhou stranu to pro ně bude zase pohodlné a nastrojíme se až na návštěvy. Řešíte nebo řešil jste to někdo taky tak? Nebo co si o tom myslíte? ;)

Prosím o anonym

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

578
7.12.19 07:50

Já bych to tak asi nechtěla ale nepřijde mi to špatné…vánoce jsou o rodině a pokud by vám to tak vyhovovalo a přijde ti to pro vás méně hektické tak proč ne. Já bych to aspoň jeden rok zkusila a uvidíš ;) hlavní je ať jste všichni v pohodě, spokojeni a ty nejsi uhonena z příprav. Takže za mě proč ne :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.12.19 07:54

Ja jsem tradicni konzerva, navic ted den - to cekani - ma pro me od mala obrovsky kouzlo, takze bych to tak neudelala. Ale rozhodne si to muzes zaridit, jak to bude Tobe nejvic vyhovovat! Ten den ma byt hlavne o klidu a pohode… Akorat pokud by Ti vadilo, ze jsou deti v pyzamkach - tak se nejprve prevlecte a potom hura ke stromecku :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2098
7.12.19 07:58

Udělejte si to jak chcete, žádný zaručený návod není… my se snažíme jíst kolem 4 a max. v 5 rozbalovat, ať se stihne postavit aspoň jedno Lego a stihne si hrát..
Teoreticky by se mi to líbilo jak máš ty, ale zas by mi chybělo to společné jídlo před tím… takže spíše až kolem poledne když už :-)
Ale sama víš, že v jiných zemích rozbalují 25. ráno třeba a běhají tam v pyžamech :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2410
7.12.19 07:59

Když byla dcera úplně malá, tak jsme to měli na etapy - ráno donesl Ježíšek stromeček a navečer se vrátil ještě s dárky :mrgreen:. Ji baví to čekání, napětí a vzrušení kolem. No vlastně proč by nemohl přijít hned ráno :lol:, ale mi to berem jako vyvrcholení dne. Je teda fakt, že s věkem bylo čím dál těžší vymýšlet výmluvy a dostat ji z domu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25823

Tak to mají v anglosaských zemích. Ale ke stromečku jdou až 25.12. na Boží hod. O čekání bych děti nepřipravovala. Je v tom kouzlo toho, co přijde. Mohou se těšit, že to už už bude. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2768

My zdobíme stromek 23.večer. A ráno pojídáme cukroví, koukáme na pohádky. A neviím co má být hektického. Salát mám hotový z dne předtím. Polévka uvařená. Jediné co budu dělat je obalit rybu a usmažit. a prostřít stůl, ale i ubrus si vyžehlím 23.12. štědrý den je už pohodička prostě. Když byla dcera mladší večeře štědrovečerní byla už kolem 16:30. Takže si i dárky užila, šla spát i pozdějí než normálně. Dospala další den. A dárky jsem měla v obývaku v gauči, hned vedle stromečku. Já zvonim na znovečkem a muž je s dcerou v pokojíčku a koukají z okna jestli už jde ježíšek, já to tam rychlostně nahažu pod stromek, semtam za ními zajdu mezi tím jeslti už něco viděli, aby mě dcera jakože viděla že nic nedělám… a pak už zazvoní zvoneček pořádně a jsou dárky pod stromečkem. Máme večeři a po večeři dárky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9503
7.12.19 08:00

Muj nazor je, ze dulezita je rodinna pohoda. Jak si to kdo doma udela, tak to ma. Kdyz muj otec musel na Stedry den na nocni, meli jsme Jeziska uz po obede :mrgreen:
Jako dite si pamatuju, ze ten tradicni SD byl na prd. Vecere v 5, pak darky, v 8 rychle do vany a spat. 25. se slo na obed k babicce. Takze nove hracky jsem poradne okukovala az 26.12. :?
Kdyz si date darky uz rano, deti si pres den s nimi krasne pohraji, pak date v klidu veceri, skouknete opet v klidu pohadku a deti muzou jit spat.
Tradice jsou hezka vec, ale porad je to neco, co nekdo nekdy vymyslel. Takze proc to nezmenit? :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2768
7.12.19 08:02
@cecetka píše:
Muj nazor je, ze dulezita je rodinna pohoda. Jak si to kdo doma udela, tak to ma. Kdyz muj otec musel na Stedry den na nocni, meli jsme Jeziska uz po obede :mrgreen:
Jako dite si pamatuju, ze ten tradicni SD byl na prd. Vecere v 5, pak darky, v 8 rychle do vany a spat. 25. se slo na obed k babicce. Takze nove hracky jsem poradne okukovala az 26.12. :?
Kdyz si date darky uz rano, deti si pres den s nimi krasne pohraji, pak date v klidu veceri, skouknete opet v klidu pohadku a deti muzou jit spat.
Tradice jsou hezka vec, ale porad je to neco, co nekdo nekdy vymyslel. Takze proc to nezmenit? :mavam:

Já nenutila nikdy děti jít spát ve 20hodin na štědrý den. Letos jsou dceři 3,5 myslím že půjde i po 21. At si to užije. A večeři dáme asi kolem 16hod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6804
7.12.19 08:03

Já osobně mám ráda takové to napětí. Ještě mám děti malé, tak si na něj budu muset počkat. Prostě to k tomu Štědrému dni nějak patří. To ranní rozbalování mi přijde takové americké :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3066
7.12.19 08:04

Nevim, co se z toho všichni tak stresujou. Já bych to takhle nechtěla, ale pokud vy ano, nic vám nebrání. My teda děti nikam ven kvůli chyatani dárků nevyhanime. Jdou s babickou z okna dětského pokoje vyhlížet ježíška a my s manzelem zatim nahazeme darky pod strom. Jinak vše si chystame.den nebo dva předem, aby tě štědrý den byl v poklidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37288

My chodíme ke stromečku večer, ale nebylo by špatné i přes den si tam zajít a jen tak si zazpívat koledy. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9503

A my mame zavedeno, ze kazdy dostava uz maly darek hned rano, jeste kdyz jsme v pyzamu :mrgreen: Mame na to male plechove krabicky ve tvaru banek, kazdy dostane vcas pridelenu jednu, kterou musi naplnit. Letos ja plnim tu pro manzela, manzel pro syna a syn tu pro me :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1055

Taky bych to tak neudělala, protože večer potmě má ten stromeček, světla a blýskavé dárky lepší atmosféru. Ale nic špatného na tom není, jestli vám to vyhovuje.
My chystáme polevku, salát i ryby den předem do lednice (neobalené). Darky taky balím pár dní předem. Na Štědrý den se zdobí stromeček, jdeme na procházku a odpoledne se hezky obliknem, nachystáme stůl, ryby připravuje manžel a večeři máme dřív - kolem páté, abychom pak všechno stihli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2149
7.12.19 08:12

My to máme tak, že večeříme kolem šesté, potom jdou děti do vany. Pod stromeček chystám mezitím, co se s manželem koupou. Po koupání se prevlecou do nových vánočních pyžamek a společně koukáme z okna jak manžel na balkoně zapálí prskavky a zavolá Ježíška, napíname ouška a posloucháme jestli neuslyší zvonecek. U stromečku jsou potom dětí v pyzamkách a hrají si dokud se jim nechce spát. Nikdo nikam nespěchá a nějaký režim a včasné odchod do posteli neřešíme.

Edit: Stres a shon s vařením nevnímám. Polévka i br. salat jsou uvařené den předem, takže zbývá obalit a usmazit rybu a té nedělám moc. Jen tak, aby se k večeři snědla, takže otázka chvilky. Jo a stromeček ozdobíme poslední adventní neděli.

Příspěvek upraven 07.12.19 v 08:27

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama