Kedy je bezpečné otehotniet po cisarskom reze?

70
3.9.08 12:35

Kedy je bezpečné otehotniet po cisarskom reze?

Chcela by som sa spytat, kedy je bezpecne otehotniet po cisarskom reze, kedy je uz rana dostatocne zahojena natolko, aby nehrozilo riziko jej roztrhnutia?
Uz by sme chceli dalsie babatko, vsetko to tak rychlo utieklo, nasa ma uz rok a akoby vcera sme ju doviezli z porodnice :D Uz by sme si to zase radi zopakovali, je to take kraaasne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15043
3.9.08 13:17

Me rikal Dr. jeden rok nebyt tehotna. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.9.08 13:22

Rok od porodu.

R.

• Nahlásit
  • Citovat
3529
3.9.08 13:32

nejdříve půl roku od porodu,ale ještě lepší je počkat rok až dva,hrozí tam rpztržení dělohy(nevydrží švy) a taky je tam velká úmrtnost,nejen dětí ale i maminek v důsledků komplikací.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1556
3.9.08 14:46

Hmm, já jsme po císaři, mám doma čerstvýho ročka a jsem cca v 7 týdnu :D Dr. se netvářil, že by to byl problém… Asi záleží, jak probíhal CS, jestli byl bez komplikací a tak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19989
3.9.08 15:46

hodně závisí ani ne na porodu, ale jak jsi se po CS zahojila
jak silný je srůst svalu, resp. jak je ztenčený oproti normálnímu stavu
U mě je jizva o něco tlustší než 50% … není to moc, ale je srostlá hezky rovně a nejsou v tom tzv. bubliny. poloviční tloušťku má prý polovina žen, tak jsem v normě

tohle je myslím nejdůležitější údaj po CS, co gyndr zjišťoval, ovlivňuje to to, jestli další těhu vůbec doporučí.

Obezně se říká začít těhotenství rok od porodu, ale slyšela jsem i půl roku, takže ty jsi už na té bezpečné hranici hurá do snažení :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
3.9.08 15:57

Ahoj

já otěhotněla 13 měsíc po porodu. Vše v pohodě ani se nad tím celé těhu nikdo nepozastavil, nebylo ani proč, byla jsem bez komplikací:o)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3648
3.9.08 21:25

Starší byl rok a deset dnů, když jsem na UZ viděla poprvé mladšího :lol:, byla jsem asi v šestém týdnu.
Těhotenství proběhlo sice bez problémů, nicméně druhý porod též císařem a teď už je to s dalším případným těhotenstvím horší :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
4.9.08 13:13

Christabel, pises, ze s dalsim tehotenstvom je to tazsie… My planujeme totiz 3 deti, teda dufam ze sa nam to podari… no len neviem co s tym tretim cisarakom, to uz bude asi veeelke riziko vsak? Je tu niekto co ma tretiu sekciu prosim? To aby som sa zmierila „len“ s dvomi detickami? :D A co ked sa proste „stane“ :) to ma vyhodia z ordinacie :D ?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
4.9.08 23:45

Mne gynekolog, rikal ze minimalne dva rok - rok doporucuje pockat po normalnim porodu, dva roky po cisari. Ale je fakt, ze ja se blbe hojila po prvnim cisari, druhy byl po peti letech a hojim se jeste hur… Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
21
9.9.08 07:06

Císařský řez opakovaně

Ahoj lucia.Já mám za sebou 3císaře a momentálně jsem v 19tt.Porody byly 93,99,07.Čeká mě 4císař.Všechna předchozí těhotenství probíhala normálně,všechna odrozena ve 40tt.Při třetím mě trochu víc hlídali,ale né proto,že je to 3císař,ale proto,že to bylo těhotenství po umělém oplodnění,jelikož mám podvázané vejcovody už 9let.Přesto jsem teď přirozeně otěhotněla(zázraky se dějí).Zatím vše je jak má,kontroly mám co měsíc,žádné zvláštní opatření.Co se týká rozestupu mezi těhotenstvím,jak už tu je psáno doporučuje se 1rok.V poradně dr.Kouckého pan doktor psal,že ráně po CS trvá 8měsíců,než je plně zhojena(pokud hojení probíhalo bez problémů).Pak už jizva nijak nesílí či podobně.Toto mé těhu je vlastně 5,ale 4(9/07)dopadlo špatně hned v počátku.Zborcený gestační váček.To jsem byla 7měsíců po porodu 3dítka a žádný z lékařů se nezlobil,ani nekřičel,že je to zlé či brzo.Asi mám štěstí na dr. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
16.9.08 14:45

Ahoj Raja,

uzasne, to je super, ani sa mi verit nechce, 4 cisarsky… Tak to mas stastie, gratulujem k tehu!!! Tesim sa, ze existuje aj takto „vela cisarskych“ ja som pocula, ze lekari zdvihaju uz po druhom varovny prst a ono je to v pohode :D Super sprava, dakujem!!!
Tebe zelam pohodove tehu a krasne babtko!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2475
16.9.08 14:51

Rajo,také děkuji,začínáme uvažovat že by bylo ještě jedno mimi a určitě by porod byl plánovaným císařem,to by byl už 3 a bála jsem se že by to nešlo, a oni jdou i 4 :lol: , Super zpráva a mám radost,gratuluji k „zázraku“ v bříšku a ať je vše jen a jen v pořádku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
denča01
21.11.13 10:01

jsem po třetim cisař

Zdravim všechny jsem po třetim cisaři tet sou synkovi dva roky a otehotněla jsem nebylo to planovane mam tři krasne syni a všechny jsou cisařem vše bylo bez komplikaci a tet se strašne bojim že nejake komplikace nastanou ale dite si chci nechat akorat mam strach potřebovala bych poradit od maminek a trochu pozbudit jsem 8 tydnu dekuji předem
:srdce:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama