Kedy otehotniet po indukovanom porode

11
14.4.04 17:27

Kedy otehotniet po indukovanom porode

Ahojte,
zial, mam za sebou v 5. mesiaci vyvolany porod. :cry: Ide o normalny porod, so vsetkym co s tym suvisi (bolesti, kontrakcie…) Toho casu este spinim. Zaujimalo by ma, ak ma niektora z vas skusenost, kolko budem este spinit a priblizne kedy moze nabehnut prva menstruacia…Porod v 5. mesiaci je nieco ine ako normalny porod, pretoze sa zastavuje laktacia (obvazmi aj liekmi).
Zaujimalo by ma tiez, ci si myslite, ze je riskantne otehotniet hned po vy:,–(eni antikoncepcie. Nazory su totiz rozne: vraj vtedy „hrozia“ dvojicky. Pokial vsak nehrozi nejaka abnormalita, tak by som sa toho nebala. :wink: Co si o tom myslite?
A este jedna , posledna otazka, stretla som sa s roznymi nazormi lekarov na dobu, kedy je dobre otehotniet: od mesiaca az po pol roka…mne sa vsak zdaju najprijatelnejsie tri mesiace. Myslite si, ze to nie je zbytocne riskovanie? Nechcem sa totizto zase dostat do nemocnice na cistenie :?
Potesim sa kazdemu nazoru ci rade.
Dakujem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2341
15.4.04 08:58

Ahoj momo, četla jsem Tvůj příběh a je mi moc líto čím jsi musela projít. Osobní zkušenost s tímto naštěstí nemám (zatím, jsem ve 4. měsíci…). Chci Ti jen napsat k té antikoncepci. Doktor mi doporučil pokoušet se otěhotnět hned po vysazení Cilestu. Taky jsem se ptala jak je to s těmi dvojčaty. Říkal, že dnes se používají většinou jen nízkohormonální HA a v tom případě žádné riziko (ani dvojčátka) nehrozí. Tedy ne vlivem HA. Mě se podařilo otěhotnět hned ten první měsíc a čekám jedno dítě. Ale před prvním dítětem jsem brala Triregol a to mi doporučil 2-3 měsíce počkat než se začneme snažit. Takže asi záleží jakou HA budeš užívat.
Moc Ti přeju, abys co nejdříve otěhotněla a měla zdravé děťátko, bude to nejlepší lék na Tvou bolest.
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
15.4.04 09:07

S otěhotněním po ukončení užívání antikoncepce mám jenom dobré zkušenosti. U prvního dítěte jsem na doporučení lékaře počkala 3 měsíce a hned napoprvé potom se nám podařilo otěhotnět. Teď, podruhé jsem si říkala, vy:,–(ím HA a když to nepůjde, bude jenom dobře, kliďánko si počkáme. No, ono to šlo zas hned :oops: . Udělala to tak spousta mých kamarádek a žádná z nich nemá dvojčátka, já také ne. U tebe je to ale úplně něco jiného. Přestože jistě toužíš, nebo určitě brzo začneš toužit po miminku, měla by ses nejdřív se vším srovnat, dát se do pořádku po psychické a fyzické stránce a pak se teprve v plné síle vrhnout do výroby miminka. Přeju ti aby ses co nejdřív dostala „do formy“, rychlé uzdravování a utíkej na sluníčko, do přírody…najdeš tam spoustu síly začít znova.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
15.4.04 12:26

Ahoj Momo!Včera jsem si přečetla tvůj smutný příběh.Je mi moc líto,čím jsi musela projít.Moc dobře vím,o čem mluvím,protože podobný případ jsme si bohužel v loňském roce zažili i my.S malým rozdílem,že už jsme doma měli 4,5letého chlapečka.Bylo to hrozné,těšení se na miminko,pak strach,týdny čekání…Do poslední chvíle jsem pořád doufala,že vše bude v pořádku,i když jsem od začátku těhotenství měla problémy.Na den,kdy mi lékař volal výsledky z AMC dosmrti nezapomenu.Stejná diagnoza postihla bohužel i našeho chlapečka.Byla jsem taktéž ve 21.tt,když mi těhotenství ukončili.Přístup s jakým jsem se setkala v nemocnici byl otřesný!!Byla jsem na dně.Chápu,že u Tebe je vše příliš čerstvé.Nikdy nezapomeneš,ale chce to čas a věř,že rány se zahojí.Musíme si pořád říkat,že je dobře,že se na to přišlo a že by miminko bylo stejně nemocné.Taktéž jsem chtěla co jak nejdříve další mimiško,aby bolístky jakžtakž přebolely.Ale všude nám říkali nejméně půl roku se musí čekat!Zdálo se mi to nekonečně dlouho.Pouze na genetice lékař řekl,že se můžeme začít snažit již po třech měsících.Po zákroku jsem špinila dost dlouho,laktaci mi taktéž zastavovali,musela jsem si stahovat i prsa a normální menzes jsem pak dostala až po injekci skoro až za 2měsíce.Hormonální antikoncepci jsem odmítlaPo třech měsících jsme to nevydrželi a začali se o další mimiško pokoušet.Bohužel se hned nedařilo.Každou přišlou menstruaci jsem obrečela.Každý říkal-nemysli na to,čím víc to budete chtít,tak to jako naschvál nepůjde.A měli pravdu.Nastoupila jsem pak do nové práce.A 5.měsíc,co jsme se začali snažit se to povedlo!Jsem nyní ve 24.tt,i když odběry dopadly dobře,absolvovala jsem pro jistotu znovu odběr plodové vody a čekáme zdravou holčičku!Mám za sebou spoustu ultrazvuků a kontrol,tentokrát vše probíhá dobře,tak doufám,že všechno dobře dopadne a v srpnu se nám narodí naše zlatíčko.Uvidíš,že se vše v dobré obrátí i u Vás,moc Ti to přeju.Ale určitě nějaký ten čas počkej,až se z toho trošku dostaneš.Nemysli na to kruté,ber to tak,že to byl zlý osud a teď už bude vše jen dobré!A určitě bude!To zlé jsme si už dostatečně vybraly,co říkáš?Tak moc nesmutni,je tady jaro a sluníčko a za chvilku se určitě dočkáš dalšího čekání na miminko.Budu Ti moc držet palečky!Ahoj Eva

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama