Kendamil nebo Nutrilon Profutura

841
12.2.21 10:31

Kendamil nebo Nutrilon Profutura

Ahoj maminky,
chci se zeptat které z těchto mlicek doporučíte?
Jsme na Kendamil, malemu je 2,5 měsíce.
Ale máme opravdu hodně vodovou stolici 🙈 jen jednou denně, ale opravdu hodně vodivá, ze to občas nepobere plina.
Měli jsme Hipp i Sunar Premium a to opravdu nesedlo.Po Kendamillu vše ok, ale opravdu ten průjem je velký. Lekarce jsem to rikala, malý hezky přibírá, vše je prý v pořádku. Ale bohužel, po jedné zkušenosti nemám k lekarce úplnou důvěru.
A další vec, paní doktorka mi řekla. ze nemám dávat čaj. Ale když je plné na UM a ještě ten průjem k tomu, nemyslíte, ze trosku čaje by h dat mohla??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1602
12.2.21 10:56

Tak kup krabici a zkus mu ten nutrilon dát. Vzorky myslím nedělají. My na nutrilonu byli a žádný problém. Ale každému miminu sedne něco jiného a bez vyzkoušení to nepůjde.
A za druhé, to dítě nepotřebuje vodu navíc. Syn nepil žádný čaj ani nic podobného, stačilo mu UM. Jenom v létě, když bylo 35 ve stínu, jsem mu nabízela i čaj, ale nechtěl. Začal ho pít až když jsem zavedla příkrmy.
Je to starý mýtus, že dítě potřebuje k UM i vodu/čaj. Nepotřebuje. Nemá z něj totiž vůbec nic, kromě toho, že ho to na chvíli zaplácne. Pokud má opravdu hodně silné průjmy, tak spíš změňte to mlíko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
841
12.2.21 11:11
@LilyJane píše:
Tak kup krabici a zkus mu ten nutrilon dát. Vzorky myslím nedělají. My na nutrilonu byli a žádný problém. Ale každému miminu sedne něco jiného a bez vyzkoušení to nepůjde.
A za druhé, to dítě nepotřebuje vodu navíc. Syn nepil žádný čaj ani nic podobného, stačilo mu UM. Jenom v létě, když bylo 35 ve stínu, jsem mu nabízela i čaj, ale nechtěl. Začal ho pít až když jsem zavedla příkrmy.
Je to starý mýtus, že dítě potřebuje k UM i vodu/čaj. Nepotřebuje. Nemá z něj totiž vůbec nic, kromě toho, že ho to na chvíli zaplácne. Pokud má opravdu hodně silné průjmy, tak spíš změňte to mlíko.

Dobre, děkuji za radu. Já se spis bojím, Abyvh mu tou změnou nějak nepohasila žaludek…aby mu to nedělalo zle ty změny, Ale asi lepší zkusit změnit než aby měl prujmy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1602
12.2.21 11:18

@Nicol-8 Nedivím se. Záleží jak dlouho na kendamilu jste. Ono se doporučuje vytrvat tak dva týdny, aby se zjistilo jestli opravdu nesedí to mléko a nebo to je jenom chvilku rozhašené trávení. Ve 2,5 měsících je ještě docela nezralé a může to dělat všelijaké věci. Ony kojené děcka mají taky pěknou srajdu :)
Takže záleží, když tak zkus vydržet ty dva/tři týdny, pokud to nepomůže, zkus koupit krabici profutury a pomaličku na ni přejít - nahradit třeba jednu dávku z 5 a pod. A uvidíš co to udělá.
Někdy je to složité najít něco co dítěti fakt sedí. Některé maminy tady vyzkoušely snad všechny druhy, než našly to správné. Tak držím palce, aby profutura pomohla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.2.21 11:56

@Nicol-8 malá taky měla úplně vodnatý, a ještě kakala po každém jídle. Nakonec jsme přešli na Babylove s DM- a je nejspokojenější

• Citovat
  • Nahlásit
841
12.2.21 12:19
@LilyJane píše:
@Nicol-8 Nedivím se. Záleží jak dlouho na kendamilu jste. Ono se doporučuje vytrvat tak dva týdny, aby se zjistilo jestli opravdu nesedí to mléko a nebo to je jenom chvilku rozhašené trávení. Ve 2,5 měsících je ještě docela nezralé a může to dělat všelijaké věci. Ony kojené děcka mají taky pěknou srajdu :)
Takže záleží, když tak zkus vydržet ty dva/tři týdny, pokud to nepomůže, zkus koupit krabici profutury a pomaličku na ni přejít - nahradit třeba jednu dávku z 5 a pod. A uvidíš co to udělá.
Někdy je to složité najít něco co dítěti fakt sedí. Některé maminy tady vyzkoušely snad všechny druhy, než našly to správné. Tak držím palce, aby profutura pomohla.

No jsme na něm už tři týdny
Ale vím, ze čekat by se mělo, ale třeba Sunar premium jsme museli vysadit asi po 5 dnu, to jak ho bolelo břicho, to se opravdu nedalo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat