Keramická deska nebo plynový vařič?

7738
29.5.18 11:07

Keramicka deska nebo plynovy vařič?

Ahoj holky. Děláme novou kuchyň a já váhám. Momentalne už tři roky vařím na plynu a jsem plne spokojená. Az na bezpečnost, malem jsem si do toho uz asi 3× hodila vlasy :zed: no a tak přemýšlím nad keramickou deskou, na které jsem uz ale strašně dlouho nic nevarila. Kdo máte desku, jde na tom uvařit třeba steak, wok? Zkratka jidla, co vyžadují hodne vysokou teplotu? Někde jsem četla, ze pry moc ne :nevim: nemůžu se rozhodnout. Jaký máte nazor na deska vs plyn? jediné, co opravdu nechci, je indukce, s tou jsem byla fakt nespokojená, tak tu prosím nedoporucujte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11723
29.5.18 11:11

Z těhle dvou plyn

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5186
29.5.18 11:12

Z pohledu vaření plyn - dosáhneš vyšší teploty, u toho woku se prohřívá pánev i z boků a nejen dno, lepší a rychlejší regulace.
Ovšem z pohledu udržování čistoty, jsou plynové hořáky hrozný opruz, zlatá rovná hladká deska.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16785
29.5.18 11:15

@Lalelale KDybych měla volit mezi tím, co píšeš, tak určitě plyn, jen je to v kuchyni poznat. Na desce jsem vařila párkrát a nic závratného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36009
29.5.18 11:18

Z tehle dvou take plyn. Co ti vadilo na indukci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
404
29.5.18 11:19

Mam zkušenost s obojim a urcite plyn…mam uvareno za par minut…za stejnou dobu se varna deska teprv rozehřeje…moje nervy :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36009
29.5.18 11:19
@histep píše:
Z pohledu vaření plyn - dosáhneš vyšší teploty, u toho woku se prohřívá pánev i z boků a nejen dno, lepší a rychlejší regulace.
Ovšem z pohledu udržování čistoty, jsou plynové hořáky hrozný opruz, zlatá rovná hladká deska.

souhlas

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16785
29.5.18 11:20
@Petra67 píše:
Mam zkušenost s obojim a urcite plyn…mam uvareno za par minut…za stejnou dobu se varna deska teprv rozehřeje…moje nervy :lol:

tak to já zase nervím i u plynu, protože doma vařím na indukci. :D Tam je to něco jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1922
29.5.18 11:24

Mám sklokeramiku a jsem spokojená. Plyn ani indukci jsem nechtěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
29.5.18 11:25

Jde o to, který typ si desky si vyberete. Nové mám bílou indukční desku od Beko a jak jsem nedala dopustit na plyn, tak jsem opravdu spokojená. Vaří jak ďas a hlavně ta údržba je úžasná!!! :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6230
29.5.18 11:26

Když nechceš indukci, tak sklokeramickou desku. Plyn bych nechtěla ani kdyby mi ho pouštěli zadarmo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4887
29.5.18 11:31

Jestli jsi zvyklá vařit na plynu, tak ze sklokeramiky se zblázníš, chová se to přesně naopak. Pokud bych si mohla vybrat, volila bych plyn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3259
29.5.18 11:31

Proč jsi byla nespokojená s indukcí.

Vařila jsem na všech 3 typech a za mě je to indukce, plyn a až nakonec sklokeramika.

Mi příjde, že indukce je právě nejlepší kombinace plynu a sklokermiky.

Rychle reaguje na změnu teploty a a rychle se rozehřeje a lépe se čistí než plynové hořáky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9210
29.5.18 11:32
@Lalelale píše:
Ahoj holky. Děláme novou kuchyň a já váhám. Momentalne už tři roky vařím na plynu a jsem plne spokojená. Az na bezpečnost, malem jsem si do toho uz asi 3× hodila vlasy :zed: no a tak přemýšlím nad keramickou deskou, na které jsem uz ale strašně dlouho nic nevarila. Kdo máte desku, jde na tom uvařit třeba steak, wok? Zkratka jidla, co vyžadují hodne vysokou teplotu? Někde jsem četla, ze pry moc ne :nevim: nemůžu se rozhodnout. Jaký máte nazor na deska vs plyn? jediné, co opravdu nechci, je indukce, s tou jsem byla fakt nespokojená, tak tu prosím nedoporucujte.

za mě plyn, vaří se na něm bezkonkurenčně nejlépe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15616
29.5.18 11:41

Za me plyn, varim hodne a rada a myslim, ze na dobre varení je potreba „zivy“ ohen, aby se dal rychle ovladat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama