Kešky rychlokurz

1361
4.2.21 10:28

Kešky rychlokurz

Čusík, chci začít s dětmi hledat kešky, potřebovala bych do toho rychle zasvětit, protože mimo základního principu o tom nic nevím. Jakou aplikaci potřebuji atp…
Mohla bych googlit, ale jsem v časovém presu… děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
67223
4.2.21 10:39

www.geocaching.com zaregistrovat se, tam je mapa keší, najdeš ve svém okolí. Nejsnažší cesta je asi v mobilu, aplikace c:geo. tamzadáš své přihlašovací údaje a hledáš. Pro začátek určitě hledej keše tradiční ( na mapě zelené). Zkontrolovat terén ( 1 - nejlehčí, i pro vozíčkáře, 5 lezecké, plavecké - ne pro začátečníky, nešla bych ani do 4) a obtížnost ( pro začátečníky ideál 1 až 2). Určitě si najít hint, který pomůže keš dohledat. Najdeš- zaloguješ se do fyzického logbooku v krabičce a pak zaloguješ v apce nebo na webu geocachingu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1151
4.2.21 10:42

Zaregistrujte se na https://www.geocaching.com/play , na úvodní straně je přímo aplikace ke stáhnutí do mobilu. Za sebe můžu říct, že je to super stránka. Mají tam spoustu druhů kešek.
Dávejte si pozor na složitost a hlavně dostupnost. Jsou tam takové ty obyčejné, co musíte hledat někde na zemi v lese až po ty, kde musíte mít horolezecké vybavení :)
To tak bratr jednou chodil dvě hodiny po lese - kompas v mobilu mu ukazoval, že stojí přímo u kešky a až po hodině mu došlo, že musí vylézt 5 metrů na strom, aby se k ní dostal.
Jsou tam takové jednoduché kešky, a pak i „sériové“, kdy člověk musí jít postupně určitou trasu, posbírat nápovědy, aby pak poskládal lokaci té finální kešky.
Ono do toho vplujete celkem rychle. Není třeba mít data neustále k dispozici, ale pomůže to. My se vždycky předpřipravili doma a pak šli jenom s bločkem :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1361
4.2.21 10:44

@Lama Lama děkuji :kytka: zaloguješ do fyzického logbooku znamená zapsat tužkou do notýsku? :think: :mrgreen: A hint je co prosím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1361
4.2.21 10:44

@LilyJane super také děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67223
4.2.21 10:48
@Pantalaimon píše:
@Lama Lama děkuji :kytka: zaloguješ do fyzického logbooku znamená zapsat tužkou do notýsku? :think: :mrgreen: A hint je co prosím?

jo.
hint je nápověda. Občas jsou velmi návodné ( 4 sloupek od modrého domu, hledej nahoře), dokonce i s foto. Jindy jsou takové tupé ( na stromě - u keše v lese :roll: ; pod kamenem na suťovém svahu :zed: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1361
4.2.21 12:59

Už jsme tam a vyrazíme na lov…díky ještě jednou… :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36474
5.2.21 12:23
@Lama Lama píše:
www.geocaching.com zaregistrovat se, tam je mapa keší, najdeš ve svém okolí. Nejsnažší cesta je asi v mobilu, aplikace c:geo. tamzadáš své přihlašovací údaje a hledáš. Pro začátek určitě hledej keše tradiční ( na mapě zelené). Zkontrolovat terén ( 1 - nejlehčí, i pro vozíčkáře, 5 lezecké, plavecké - ne pro začátečníky, nešla bych ani do 4) a obtížnost ( pro začátečníky ideál 1 až 2). Určitě si najít hint, který pomůže keš dohledat. Najdeš- zaloguješ se do fyzického logbooku v krabičce a pak zaloguješ v apce nebo na webu geocachingu

má cgeo a musely se do toho extra stahnout mapy (osmarender) a bylo poměrně složité to v nastavení správně zaklikat, aby se zobrazily. Dělá mi to vždycky manžel. ožná, že to děláme nějak nešikovně.

taky se teda dá u keše vzít GPS souřadnice a dát do mapy.cz, někdy to tak dělávám.

jinak tvůj příspěvěk přesně evokuje moje dojmy z geocashingu - samá cizí slova. Když jsem zakládala kešku, málem jsem si vylámala zuby právě na tomhle. Hint, log, listing…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat