Ket následující měsíc po nevydarenem ivf

24
9.7.21 12:01

Ket následující měsíc po nevydarenem ivf

Ahoj holky, mam po 3.ivf které se nepovedlo - potvrzeno z krve. Nyní přemýšlím o ketu následující měsíc čili bez přestávky. Mame ještě 4 embryjka v chladku. Jsem v pracovní neschopnosti kvůli ivf. Když ji přeruším a půjdu do práce, tak bych si nejspíš musela zase vzít neschopenku třeba na těch 14 dní. A to právě nevím kdy bych to zase riskla, pracuji jako dělnice u pasu s rozbuskami. Najde se tu některá která podstoupila ket hned po ivf. Zajímají mě vaše názory. Je to dobrý nápad nebo je lepší počkát a dát si oraz od hormonů? :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28
9.7.21 12:23

Ahoj,
1. ivf jsem mela v listopadu 2020, zustalo jen 1 embryo, ktere se neuchytilo pro neprostupnost hrdla.
2. ivf po odstraneni překážek ted v cervnu. ET se opet nezdaril, ale zbylo 5 kvalitnich k zamrazeni.
Pri kontrole po ET jsem se hned domluvila na KET, takze pak jen pri ovulaci Ovitrelle a po 6 dnech KET. Ted jsem 2. den po :)
Podle me, v pripade, ze jich mame vic, neni nac cekat.
Mne treba ty hormony nic nedelaly, citila jsem se normalne fit.
V prirozenem cyklu je mozna vetsi sance, nejsme tak psychicky i fyzicky vystaveny z odberu, injekci atd.
Ja jsem si to uzila a rozhodně lepsi nez furt cekat… Ale jestli se nezdari ani tento 3. pokus, tak si dam pauzu a pujdu az po prazdninach, stejne maji v car rekonstrukce.
Radeji bud doma, relaxuj a bez do toho hned! :) taky zalezi na veku, ja 34, v car od 32 a pekne to leti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
9.7.21 13:41

Já mám 28 let, tohle bylo 3.ivf v jinem car v Olomouci. Předtím 3 roky v ivf zlín. Celkem tenhle problém řešíme téměř 5 let bez 3 měsíců. Výsledek je jen pozitivní tt a následný spontánní potrat v 6.tt.
Od té doby nic. Tak právě nevím. Když už jsem doma. V pondělí jedu do Olomouce, třeba budu chytřejší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1705
9.7.21 13:54

Zalezi, jestli bude telo pripraveno. Zbytecny resit na emiminu. Holky muzou psat, at do toho jdes a pak muzes prijit na kontrolu a telo nebude jeste pripravene. Jinak kdyz bude vse ok, nebude zadny polyp po stimulaci a podobny problem, cekat se nemusi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
97
9.7.21 17:19

Já měla v lednu IVF, to nedopadlo. Měli jsme jen 2 embrya. V únoru jsem odkrvácela po ET. Pak jsem měla pěknou sliznici, ovulaci a vlastně jsme ani nepřemýšleli jestli čekat nebo ne. Chtěla jsem KET v přirozeném cyklu, podmínky k tomu byli hned, tak jsme to zkusili. Byla to naše poslední šance a také to, že jsem měla hned ovulaci byl zázrak. A už máme doma miminko. Ale tohle je tak individuální. Uvidíš opravdu jak na tom budeš dle doktorů. Ale úspěšné to být může :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
9.7.21 20:22

Jako uvazuju i o tom že si odpočinu a zkusím ket jindy. Až posbiram více informací tak to bude lepší. Je to těžší mám sedavou práci u pasu ve fabrice na rozbusky a jen díky mojzisove metodě kterou cvičím každý den a mobilizacim u fyzioterapeutky mám pak pánev v pořádku a delohu uvolněnou. A hlavně ty neschopenky, ted skončím jednu a pak zase ale otázka kdy? :nevim: :think: zvažuji všechny možnosti. I když člověk nikdy neví s tou neschopnosti když je ten covid. Skončí v karantene hned na neschopnosti, a nebo ho skoli něco jineho ze zdravotních problémů a peníze jsou hned na druhém místě. Tak to by asi mistr přežil těch 14 v případě / a kdyby byly // a vše ok to by mi už asi bylo jedno. :) :lol: jen teď se s tím popasovat s malým neúspěchem. Ty 4 🍦beru jako velký úspěch. Takže ket uvidíme. Máte pravdu každá jsme jiná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
108
10.7.21 09:15

Asi bych si nechala poradit od doktora 🙂 já třeba uvažuji, že bych si dala měsíc pauzu kvůli vakcinaci kovid… Jednak proto, že mám veškerou rodinu na SK a usnadnilo by mi to cestování a jednak se bojím, že kdybych to chytla těhotná, tak by ty horečky nebyli ideál… Ale prvně to skonzultuji s Dr.
A jinak z hladiska práce tě úplně chápu, taky zvažuji všechny možnosti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4866
10.7.21 20:04

Já jsem se dohodla s doktorem předem, že když nevyjde ET, chci jít hned do KETu (mívám stimulované). A bylo to tak :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
10.7.21 23:39

@kaiserin a vyšlo // po to ketu? 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
11.7.21 08:19

IVF

Dobre ráno, sonduji po internetu a nelze se nic docist. Nevíte prosím, jak často sr může na OPU odběr vajicek pro Ivf? Jsem po prvním neúspěšném pokusu.. Přišla včera menstruace c termínu, takže soudim, ze se to nepovedlo. V mrazáku nic nemame, takže budeme muset léčbu podstoupit znovu. Nevíte, zda je tam nějaká prodleva??
Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
11.7.21 08:29

Ahoj, řešila jsem to s dr. Kvůli pojišťovně a odpocinuti těla by mezi OPU mely byt min 3 normalni cykly bez stimulace, v opravdu výjimečných případech to lze zkratit, nemusí to ale proplatit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4866
11.7.21 12:31

@masia vyslo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4866
11.7.21 12:32

@Laryta většinou se doporučují 3 měsíce, ale jsou centra, kde to dělají i dřív. Vzhledem k tomu, že se zkouší i různé duostim protokoly (stimulace 2× po sobe), tak pokus to lékař podpoří, tak by snad neměl být na pojišťovně problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
12.7.21 12:22

Tak je rozhodnuto 26.7. jedu na ultrazvuk. Mám potvrzenou diagnózu pcos. Bylo mi řečeno že kvůli pcos by byl ket (v nativu) dobrý nápad když bude ovulace. Pokud ovulace nebude tak se odkládá na později nebo by byl řízený ket s estrofem. Uvidíme 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat