Keto dieta - máte někdo zkušenost?

665
24.3.21 17:30

Keto dieta - máte někdo zkušenost?

Ahoj holky, ráda bych trochu zaplula do keto diety. Máte někdo zkušenost? Za všechny zkušenosti, tipy, rady budu moc ráda. Dekujiiii :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15999
24.3.21 17:40

@AnnaP jako myslíš low carb stravování? Nebo pytlíky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.3.21 17:55

Ahoj. ja jsem ted 7.tyden na ketodiete s pytliky. Mam medium, takze 3×3 tydny.

Merim 164cm, sla jsem z vahy 75kg a momentalne mam 65kg. V tehotenstvi jsem pribrala 27kg, takze jsem rodila s 87kg. Chtela bych zpatky svych 60kg, ale pochybuji, ze za 2 tydny to zvladnu.

Kojila jsem 10 mesicu a ani gram dolu, takze hned po ukonceni kojeni jsem sla do diety. Chtela bych po dokonceni prejit na low carb, ale ne nic striktniho. Dieta me nenaucila jist pravidelne a proste mam na rohlik hroznou chut i dal :mrgreen:

Urcite bych si tu dietu nekoupila za plnou cenu. Kupovala jsem ji, kdyz byl black friday.

A priznam se, ze 3.fazi uz uplne nejedu tak, jak bych mela. Mam toho keto jidla uz po krk, takze kdyz mam mit zrovna keto jidlo, vetsinou prestanu mit hlad a proste ho vynecham.

Tot ma zkusenost :lol:

Spis se ptej konkretneji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62953
24.3.21 18:24

@AnnaP jo, kolegyně shodila 25 kg, omdlevala v práci atd.. Jak přestala, nabrala vše zpět o s bonusem :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1260
24.3.21 18:24

Pokud myslíš keto stravu složenou z normálních potravin a ne ten chemický blivajz tak se klidně můžeš ptát, byla jsem na ni cca 6 týdnů (a potom LC)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
24.3.21 21:41

Můj manžel držel keto dietu asi měsíc, ze začátku néjaký ten nejtvrdší režim (během dne si hlídal příjem max 30-40g sacharidů), pak trochu rozvolnil a pak už jedl normálně, jen zařadil do pravidelného jídelníčku více zeleniny než byl zvyklý před dietou a omezil cpaní se pečivem po večerech. Při té dietě si hlídal potraviny, které může a vařil si sám, nekupoval si žadné kašičky nebo předpřipravená jídla či co. Také si pekl různé bezsacharidové pečivo, nějaké recepty najdeš na Deliketo.cz, hodně jedl vajíčka, zeleninu namísto příloh… Ale ze začátku to bylo fakt těžké, všechno zkoumat a hlídat, ale stálo to za to. Zhubl 17kg a už je to rok, co si to drží bez dalších diet. A to si občas dá klidně knedlíky, langoše nebo jiné nedietní mňamky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4595
25.3.21 06:53
@AnnaP píše:
Ahoj holky, ráda bych trochu zaplula do keto diety. Máte někdo zkušenost? Za všechny zkušenosti, tipy, rady budu moc ráda. Dekujiiii :)

Boze holky co vas motivuje jist jakekoliv priblble diety, kdyz je uplne jasne, ze i kdyz se nekomu mozna podari zhubnout, tak precbodem k drivejsi strave to znovu logicky nabere..kdyz chci zhubnout tak musi byt stale vetsi vydej nez prijem proste se necpat vsim moznym ale poradne se hybat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1260
25.3.21 07:07
@lilith1 píše:
Boze holky co vas motivuje jist jakekoliv priblble diety, kdyz je uplne jasne, ze i kdyz se nekomu mozna podari zhubnout, tak precbodem k drivejsi strave to znovu logicky nabere..kdyz chci zhubnout tak musi byt stale vetsi vydej nez prijem proste se necpat vsim moznym ale poradne se hybat..

Hm to je divný, já na té stravě zhubla a nenabrala to zpět 8o dokonce na normální sacharidové stravě hubnu dal :think: to jsem úplně nelogická teda :lol: a jen tak mimochodem, když člověk ji nezdravé pak začne zdravé(ale ne keto), zhubne… Když se vrátí k nezdravé stravě co jedl předtím(jak píšeš), přibere to zpět taky :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2129
25.3.21 08:13
*Když se vrátí k nezdravé stravě co jedl předtím(jak píšeš), přibere to zpět taky :P

Záleží na množství. I s malým množstvím nezdravé (nekvalitní ) stravy se hubne. Nikoho nenabádám, aby jedl nezdravě, ale např. vynechání cukru, bez redukce množství k hubnutí nevede (mám to na sobě vyzkoušené). Základní (a zaručený) postup - energetický deficit - nelze nijak obejít a některé „zásady“ ho zakrývají a lidé se pak diví, že nehubnou nebo že příjde Jojo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
665
25.3.21 10:49

Všem Vám moc děkuji za odpovědi. Jen pro upřesnění nejde mi o pytlíky. I když by to možná byl rychlejší způsob hubnutí jídlo mam rada a kasovita strava není nic pro mě. Jde spíš o prizpusobeni jidelnicku keto stravě. Vynechání co nejvíce sacharidů. Nechci být vychrtla jako vyzle a nemyslím si ani ze jsem tlustá. Ale nejsem se sebou úplně spokojena, ani se svou fyzickou. Není lepší pocit pro mě než si vzít své oblibene džíny a cítit se v nich dobre a nehlidat si stále ze mi někde leze špiček :D pokud máte ještě nějaké rady prosím pište, děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1260
25.3.21 10:52

.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1260
25.3.21 10:54

@AnnaP já ti sepisu mé zkušenosti až me děti nechají ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1260
25.3.21 11:03

@AnnaP tak, já držela přísnou keto stravu podle jídelníčku cca 6 týdnů, za tu dobu jsem dala dolů 5 kg(z 82/171 cm). Potom jsem přešla na LC. Za mě je keto strava chutná ale musíš hodně přemýšlet a plánovat protože spousta lidí ji drží stylem, že ji hodně „povolených“ uzenin a dalších ne úplně zdravých potravin. Samozřejmě se to dá i takto a zhubnes ale tělo ti úplně nepodekuje. Za mě nejlépe tuny zeleniny a nizkosacharidoveho ovoce (toho ale pomalu), kvalitni maso, mouky pokud chceš používat tak oříškové, kvalitní plnotučné mléčné výrobky… Já s LC skončila v podstatě proto, že mi nedělá dobře laktóza a u LC jsem ji jedlá fakt dost…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1260
25.3.21 11:06

A pokud nevíš jak začít doporucuju tuhle knihu. Je tam spousta rád, jídelníček… V podstatě té provede tím stravováním krok po kroku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2105
25.3.21 12:11

Ja mam dobre zkusenosti, ja mam teda i koktejl, ten si udelam obcas misto snidane nebo svaciny, ja teda vynechala i lepek..nikdy jsem nebyla tlusta vylozene..5kg nadvaha, tak 10kg dolu kvuli pocitu.., ale hlavne take zvyseny cholesterol…,vlastne jsem vyradila pecivo, priholy, ovoce..hodne zeleniny, masa, vejce, orechy, lusteniny, syr..ted uz si dam jogurt, takove ty kukuricne chlebiky, bezlepkovy chleb, denne lzicku lneneho oleje, cekankovy sirup, sklenicku vina (tu ne denne)..zhubla jsem, cholesterol klesl a nenabiram..prilohy nejim porad teda..obcas ryzi, ryzove nudle, testoviny..me to nechybi, a kdyz se jednou za cas rozsoupnu..na oslave, chlebicky, dort, cuba libre..tak to neni na vaze znat…celou dobu piju kavu s mlekem, bez mleka mi to nechutna a tim jsem teda vycerpala denni povolene sacharidy :D…za me keto je nejlepsi na shozeni tech par kilo, kdy nestaci uz jen jist zdrave…krom toho ja proste nemam rada cviceni, treba doma nebo ve fitku..jako kardio nebo posilovani, takze jsem na zhubnuti tu dietu potrebovala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat