Ketonová dieta po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.07.19 00:02
Ketonová dieta po porodu

Ahoj holky, máte prosím někdo zkušenost s ketodietou po porodu? Jsem 2 měsíce po porodu, nekojím a mám hoodně co shazovat. S ketonovou dietou už zkušenost mám, a to výbornou. Dlouhodobě jsem zhubla skoro 15 kilo. Jen nevím jestli můžu třeba 3 měsíce po porodu začít držet takovou dietu. Doporučuje se až cca 6 měsíců po porodu, ale zajímá mě jestli jste někdo zkoušel i dřív? Jinak prosím nepište mi rady typu “cvič a nepřejídej se” :) opravdu mě zajímají jen zkušenosti s touto konkrétní dietou. Děkuji :)

Přečtěte si článek: Jak zhubnout po porodu, co pomůže?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
murry
Závislačka 3336 příspěvků 16.07.19 00:12
@Anonymní píše:
Ahoj holky, máte prosím někdo zkušenost s ketodietou po porodu? Jsem 2 měsíce po porodu, nekojím a mám hoodně co shazovat. S ketonovou dietou už zkušenost mám, a to výbornou. Dlouhodobě jsem zhubla skoro 15 kilo. Jen nevím jestli můžu třeba 3 měsíce po porodu začít držet takovou dietu. Doporučuje se až cca 6 měsíců po porodu, ale zajímá mě jestli jste někdo zkoušel i dřív? Jinak prosím nepište mi rady typu “cvič a nepřejídej se” :) opravdu mě zajímají jen zkušenosti s touto konkrétní dietou. Děkuji :)

Na fcb je skupina..mozna by ti to pomohlo.

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9930 příspěvků 16.07.19 00:22

Tak pokud uz nekojis ani nevim, proc se ma cekat nejak dlouho :think: Chces jist proste jidlo s keto makrozivinama nebo „pytliky“? :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.07.19 00:27
@Lenka_Hal píše:
Tak pokud uz nekojis ani nevim, proc se ma cekat nejak dlouho :think: Chces jist proste jidlo s keto makrozivinama nebo „pytliky“? :think:

Vid, ja si prave taky myslim. Pry kvuli hormonalni rovnovaze nebo co. Ale ja uz se fakt nemuzu dockat :D pytliky no, je to pro me idealni, s malou pres den stejne nestiham vyvarovat a ani nechci, radsi se venuju ji :) nehlede na to ze nic nemusim vazit a vim, ze jim preste tolik kolik mam.

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9930 příspěvků 16.07.19 00:35
@Anonymní píše:
Vid, ja si prave taky myslim. Pry kvuli hormonalni rovnovaze nebo co. Ale ja uz se fakt nemuzu dockat :D pytliky no, je to pro me idealni, s malou pres den stejne nestiham vyvarovat a ani nechci, radsi se venuju ji :) nehlede na to ze nic nemusim vazit a vim, ze jim preste tolik kolik mam.

Popravde tohle moc neposoudim, protoze ja vzdycky kojim (mnohem dele nez toho pul roku) a to teda rozhodne hormony v rovnovaze nemam :D Ale jestli ty se citis ok, vse funguje jak ma :think:…jen u tech pytliku zvaz to, ze co vim, tak jsou tezce redukcni, kalorie jak pro dite. Ja to moc rada nemam se priznam, tak treba prihodit nejake drobnosti k tomu, ktere nenavysi sacharidy, treba na nejakou tu jejich omeletu pridat maslo, nebo smetanu do kavy. Tady se ale pohybuju v oblasti keto, ve ktere se az tak nevyznam.

Svandu
Echt Kelišová 8777 příspěvků 16.07.19 08:26

No pokud ti tech par kilo stoji za dlouhodobe hormonalne rozhazene telo, jen do toho. Keto dieta je sice funkcni, ale extremne nezdrava forma redukce vahy i u nerizikovych skupin obyvatelstva. U zen, natoz po porodu, je absolutne nevhodna. Nemluve o tom, ze brain fog, ktera bezne keto provazi, muze tak kratce po porodu vyustit i v zavazne psychicke problemy. Pokud chces byt nejen stihla, ale i zdrava mama, tak se ji vyvaruj obecne, nejen po porodu. Zhubnout se prece da i jinak a tim nemyslim to „cvic a neprejidej se“. Ale jde to zkratka bez toho, aniz by sis uplne odrovnala zdravi.

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9930 příspěvků 16.07.19 09:42

Jedu keto osmym rokem, vcetne tehotenstvi, kojeni a vedecke prace, ktera jakoukoliv „brain fog“ vylucuje. Naopak, je pro me zdrojem energie, i velmi znatelne prave pro ten mozek. Hormonalne nejspis funguje taky dobre, vzhledem k prirozenemu otehotneni po 40tce hned pri prvnim cyklu :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.07.19 09:55

Ja jsem se pred par lety pri ketodiete citila moc dobre. A kdybych opravdu mela mit nejake psychicke vykyvy nebo podobne, tak s tou dietou proste prestanu :D nejsem na ketodietu zadny odbornik, ale nemyslim si ze by to byl telu az tak neprirozeny stav :think: uz jen proto, ze v nasem podnebi se stridaji rocni obdobi, takze logicky nasi predkove museli v zimne hlavne lovit, a sacharidy jist jen stridme - maximalne ze zasob z letnich obdobi :think: nevim, jak rikam, odbornik nejsem, ale vim co mi dela dobre a co u me funguje. A jak rikam, kdyz to nahodou nebude delat dobrotu neni nic jednoduzsiho, nez se na to vykaslat :)

Svandu
Echt Kelišová 8777 příspěvků 16.07.19 10:02

@Lenka_Hal To jsi pak hricka prirody, protoze takhle telo bezne na

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9930 příspěvků 16.07.19 10:09

@Svandu Nejsem. Keto jsem zacala po peclivem precteni mnoha vedeckych publikaci. A cilenemu „necteni“ ruznych deniku pro zeny o keto. Keto dieta je vic a vic popularni, nova data pribyvaji a i nove studie, to nemluvim o tom, ze se uz leta vyuziva v lecbe epilepsie u deti. Spousta deti na keto vyrostlo…

Svandu
Echt Kelišová 8777 příspěvků 16.07.19 10:12
@Anonymní píše:
Ja jsem se pred par lety pri ketodiete citila moc dobre. A kdybych opravdu mela mit nejake psychicke vykyvy nebo podobne, tak s tou dietou proste prestanu :D nejsem na ketodietu zadny odbornik, ale nemyslim si ze by to byl telu az tak neprirozeny stav :think: uz jen proto, ze v nasem podnebi se stridaji rocni obdobi, takze logicky nasi predkove museli v zimne hlavne lovit, a sacharidy jist jen stridme - maximalne ze zasob z letnich obdobi :think: nevim, jak rikam, odbornik nejsem, ale vim co mi dela dobre a co u me funguje. A jak rikam, kdyz to nahodou nebude delat dobrotu neni nic jednoduzsiho, nez se na to vykaslat :)

Je rozdil jist sacharidy stridme a jist jich tak malo, ze se telo dostane do ketozy. Ketoza je obrannej krizovej management tela. Znamena to, ze nemuzes zadne ovoce a temer zadnou zeleninu. Snis 200g brokolice a uz jsi na pulce sacharidu, ktery pro udrzeni ketozy muzes maximalne prijmout. Takze mas strach nejen z ovoce, ale i ze zeleniny, prijimas pak naprosto kriticke mnozstvi dulezitych vitaminu a hlavne vlakniny. A to s temi predky je mytus. Predci dnesniho cloveka se poslednich x let zivili prave hlavne sacharidy - lusteniny, jahly, z toho se delaly ruzne kase. Samozrejme korenova zelenina a plane ovoce. To s keto nema nic spolecneho. Pokud mluvis o lovcich a sberacich, tak ti zili zhruba 30 let nez posli na nejakou infekci. A presto, ze se mluvi o tech lovcich, tlupy vetsinou zivily zeny - sberacky. Nicmene je to uplne nepodstatne. Jedli proste to, co bylo dostupne, zdravi moc nebyli. S vedeckymi poznatky a tim, co cloveku prospiva, to nema nic spolecneho.

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9930 příspěvků 16.07.19 10:18

Vsechno spatne, od zacatku do konce. Ale na nejaky tahavy diskuze nemam naladu… :nevim:

bobulka88
Kecalka 331 příspěvků 16.07.19 10:20

@Svandu a ty ses o tento typ stravovani nejak zajimala a zkusila, nebo si tohle jen myslis? Ted jsem zase s lchf zacala, jim teda opravdovy jidlo, zadny nahrazky a ani ted ani pred lety (rok v kuse na lchf ) jsem zadny problem nezaznamenala. A to jsem ten rok jeste studovala VS a byl to jedinej rok, kdy jsem mela stipendium, asi kvalitni brain fog. :lol: Jinak k tomu “sportuju” (jestli se hodina na rotopedu u filmu da povazovat za sport).
Mimochodem i ty produkujes ketolatky v nejakym mnozstvi a treba manualne pracujici muzi obcas ketolatky v ranni moci maji (o stravovani u delniku nemam iluze, ze se vyhybaji sacharidum). Samozrejme ne kazdymu to vyhovuje a ne kazdej dobre zvlada ten prechod ze sacharidu.

Svandu
Echt Kelišová 8777 příspěvků 16.07.19 10:22

@Lenka_Hal sorry, ten muj puvodni prispevek byl mnohem delsi, ale nejak se mi pri odesilani smazal.
Keto dieta je prave jen levebny postup, pro beznou populaci naprosto nevhodny a nebezpecny. Mam ksobni zkusenkst s devcaty v mnohamesicni ketoze - ztrata menstruace i (i presto, ze jejich prijem byl 2500-3000kcal), brain fog, ztrata soustredeni, neschopnost soustaneho treninku, avitaminoza, kriticky nizka vaha. Jedna znama lekarka gastrienterolozka rika, ze vubec neni vyjimecne, ze k ni chodi skvele vypadajici chlapi kolem ctyricitky se sixpackem a po mnoha mesicich v ketoze na kolonoskopii. Nekteri z nich v tomhle veku s rakovinou tlusteho streva. Stezuji si obvykle jen na ztratu vykonnosti v posilovne. Pred par dny nam po par minutach rozcvicky v gymu zkolaboval mladej kluk. Prijela pro nej rychla. Taky z nej vypadlo, ze uz je x mesicu v ketoze.
Toe vazne neni sranda, ale realne zkusenosti. Nemluve o tom, ze umrtnost tech deti s epilepsii na keto diete je dost vysoka. Ty vedecke studie by me tedy opravdu zajimaly, protoze jsem cetla desitky tech, co mluvi o opaku. Doufam, ze to nebude nejakej odbornik typu Mercola…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.07.19 10:26
@Svandu píše:
@Lenka_Hal sorry, ten muj puvodni prispevek byl mnohem delsi, ale nejak se mi pri odesilani smazal.
Keto dieta je prave jen levebny postup, pro beznou populaci naprosto nevhodny a nebezpecny. Mam ksobni zkusenkst s devcaty v mnohamesicni ketoze - ztrata menstruace i (i presto, ze jejich prijem byl 2500-3000kcal), brain fog, ztrata soustredeni, neschopnost soustaneho treninku, avitaminoza, kriticky nizka vaha. Jedna znama lekarka gastrienterolozka rika, ze vubec neni vyjimecne, ze k ni chodi skvele vypadajici chlapi kolem ctyricitky se sixpackem a po mnoha mesicich v ketoze na kolonoskopii. Nekteri z nich v tomhle veku s rakovinou tlusteho streva. Stezuji si obvykle jen na ztratu vykonnosti v posilovne. Pred par dny nam po par minutach rozcvicky v gymu zkolaboval mladej kluk. Prijela pro nej rychla. Taky z nej vypadlo, ze uz je x mesicu v ketoze.
Toe vazne neni sranda, ale realne zkusenosti. Nemluve o tom, ze umrtnost tech deti s epilepsii na keto diete je dost vysoka. Ty vedecke studie by me tedy opravdu zajimaly, protoze jsem cetla desitky tech, co mluvi o opaku. Doufam, ze to nebude nejakej odbornik typu Mercola…

Dobre, ale ja resim to, ze mam 169 cm a 93 kilo :lol: nejsem zadny kulturista, co si bude odpirat sacharidy a pak bude 4 hodiny v posilovne. Mam mirnou obezitu a jedine moje fyzicke vykony jsou prochazky s kocarkem a prebalovani plinek :D tohle prece vubec nemuzete strovnavat. Kriticky nizka vaha mi hadam taky nehrozi :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama