Ketonová- nízkosacharidová dieta a Vaše zkušenosti

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anciuno131
Povídálka 19 příspěvků 29.10.18 06:14
Ketonova-nizkosacharidova dieta a Vase zkusenosti?

Ahoj holky.
Tak bych rada znala vase nazory na keto dietu..pustila jsem se do ni od soboty. Musim rict, ze zatim uplne v pohode, necitim hlad ani nevolnost. Jen teda si musim zvyknout, ze zadne brambory a vinko..to bude nejtezsi :) jinak na sladke nejsem ani pecivo nemusim, takze toto jedine.
Jake jsou vase zkusenosti? na co si dat pozor a co naopak neni treba uplne vynechavat? prijde v tech radach a navodech, ze to maji nekteri nedomyslene. treba tvrdi, ze mezi povolene druhy zeleniny patri redkvicky a kvetak. a pritom na 100g maji 4g sacharidu..a pro me neni problem snist po 200g i vice od kazdeho..takze jsem si zavedla zapisovani jidelnicku.
Budu rada, kdyz se prida nekdo, s kym se budeme moct podporovat :)
Ja tedy hubnu z 65kg a cilova je 58kg.Tak doufam, ze toto je pro me dobry start..je mi jasne, ze pak je potreba celkove zlepsit jidelnicek, s tim problem nemam, ale potrebuji to prvni nakopnuti, at mam motivaci.
Vim, ze podobne tema uz tady bylo, ale zacalo skomirat, tak tomto ozivuji;)
Tak budu rada za Vase tipy☺

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33347 příspěvků 10 inzerátů 29.10.18 06:58

Držím se zejména názoru, že jídlo by mělo přinášet určitě potěšení. Takže pokud miluješ víno a brambory a měla by ses toho vzdát úplně, je to špatně. Spíš tě tu bude stresovat a kvůli rozhozeným hormonům můžeš naopak i přibírat. Většina současných odborníků nízkosacharidové diety nedoporučuje, naopak to víno a brambory v přiměřeném množství ano. Je vidět, že jsi uvažovala hlavou a ano, hodně těch návodů nedomyšlených je a různě si odporuje. Zkusit to samozřejmě můžeš a uvidíš výsledek. Nikdy dopředu nemůžeš říct, jak ti takový způsob stravy sedne nebo ne. Každé tělo je složitý systém a trávení má nastavené nepatrně jinak a i ty nízkosacharidové návody mají různé poměry makroživin, takže pokud se netrefíš, může se stát, že efekt bude opačný a bude ti třeba i blbě. Kdybys chtěla přesně najít nejlepší složení stravy pro sebe, potřebovala bys podstopit více zdravotního vyšetření (nejen odběr krve) a samozřejmě se sledovat, jak reaguješ, jak reaguješ na zařazený pohyb a pod. Pro další rady ohledně sestavení jídelníčku zkus napsat do této poradny .

Anciuno131
Povídálka 19 příspěvků 29.10.18 07:24

To máš určitě pravdu a úplně se vzdát brambor a vína určitě nehodlám. Ale je fakt, že to musím omezit..loni jsem přestala kouřit, byla jsem nespokojená ve staré práci, pak na začátku roku stěhování a změna práce, no a nakonec v létě grilovačky a atd, kde nezdravé věci a víno byly ve velkém. No a 7kg nahoře ani nevím jak..teda vím :-) Vůbec jsem se nehlídala a vím, že jsem to přeháněla, ale necítila jsem se na to se kontrolovat v tomto, ale teď, když jsem v pohodě, tak už to chci řešit.
Takže se pokusím se držet strategie omezit sacharidy, ale všeho s mírou. Přiznám se, že jsem si objenala nějaká jídla z Victus, polévky a omelety, protože doma si kolikrát nestíhám uvařit na další den. Ale budu se snažit chystat si hlavně vlastní jídlo. Celý balíček Victus a striktní dodržování jejich rad určitě nechci, protože když jsem počítala, kolik kJ by obsahoval jídelníček, kdyby člověk jedl jen jejich produkty + nějakou zeleninu, tak jsem se zhrozila. Vycházelo to na 2500-3000kJ..to je podle mě cesta do pekla. Pokud se člověk nesloží, tak má jojo efekt garantovaný. A taky nechápu, proč zakazují veškeré tuky téměř..pokud jsem to správně pochopila, tak zdravé tuky jsou prospěšné, nebo ne?
No asi mám toho ještě hodně k nastudování a zkoušení :-)

denkat
Kecalka 238 příspěvků 29.10.18 07:48

@Anciuno131
Ahoj, hele já jsem držela nízkosacharidovou necelý 3 měsíce (max 50 g sacharidů za den) a zhubla jsem u toho 13 kilo. Na hubnutí je to skvělé, ale pro mě třeba dlouhodobě neudržitelné, já miluju brambory a i pečivo a sem tam si to prostě dopřát musím. Nejdůležitější je hlavně pozorovat jak reaguje tvé tělo, pokud se budeš cítit zle, bez energie nebo dokonce hladová tak buď volíš nevhodné složky potravy a nebo ti tento způsob stravování nevyhovuje jako takový. Moje tělo si samo řeklo kdy má dost a v tu chvíli jsem přestala jinak bych možná pokračovala nadále. :)

Anciuno131
Povídálka 19 příspěvků 29.10.18 08:04

Tak to je super výsledek. Gratuluji :-) A jak ti to šlo ze začátku? Jako uvidím, jak to budu zvládat dále, teď v sobotu a neděli jsem měla do 40g sacharidů a cítím se úplně v pohodě, žádná únava, nebo pocit velkého omezování..jak jsem psala, předtím jsem prostě jedla a pila jako čuně..takže teď spíš si to jen trochu ohlídat. Hlad jsem neměla vůbec. Ale něco jiného je víkend, kdy jsem se víceméně jen poflakovala a jen nákup a menší úklid a něco jiného v práci, kdy člověk fakt musí zapojit mozek a makat :-) ale doufám, že to půjde.
A sledovala jsi, jestli jsi v ketóze, nebo ne? A co se týče tuků, to sis taky nějak hlídala?

Sany80s
Kelišová 6572 příspěvků 29.10.18 08:07

V práci to drželi 3 lidi. Všichni nabrali vše zpět + nějaká kila navíc. Do roka a do dne.

Anciuno131
Povídálka 19 příspěvků 29.10.18 08:11

@denkat Ještě se jen zeptám, jestli ten úbytek šel hlavně z tukových zásob? Já teda se přiznám, že mě nejvíce začalo rozčilovat břicho, proto jsem se hlavně rozhodla do toho jít..nikdy jsem břicho neměla a teď se mi začala tvořit pneumatika :-( Takže toho se hlavně chci zbavit. A vím, že cvičením to moc nejde.To jsem se pokoušela, chodila jsem tři měsíce poctivě 3× týdně na kruhový tréning a výsledek byl, že jsem byla pevnější, ale úbytek v cm minimální. Takže jsem se přesvědčila, že je pravda, že min.75% hubnutí je strava a 25% pohyb.

Anciuno131
Povídálka 19 příspěvků 29.10.18 08:14

@Sany80s A sami drželi nízkosacharidovou dietu, nebo s nějakými přípravky? To je jako jsem psala nahoře, jestli drželi jídelníček podle těch výrobců přípravků, kde denní příjem kJ je 3000, tak to je jasné, že musí nabrat zpět. To je dlouhodobě neudržitelné a zavání nejen jojo efektem, ale taky zdravotními problémy

Sany80s
Kelišová 6572 příspěvků 29.10.18 08:21
@Anciuno131 píše:
@Sany80s A sami drželi nízkosacharidovou dietu, nebo s nějakými přípravky? To je jako jsem psala nahoře, jestli drželi jídelníček podle těch výrobců přípravků, kde denní příjem kJ je 3000, tak to je jasné, že musí nabrat zpět. To je dlouhodobě neudržitelné a zavání nejen jojo efektem, ale taky zdravotními problémy

Dodržovali to, co bylo psané-víceméně.
Když byli u někoho na návštěvě, tak zhřešili.
U nich to teda nebylo pár kilo, ale tak 30 i víc.

Anciuno131
Povídálka 19 příspěvků 29.10.18 08:27
@Sany80s píše:
Dodržovali to, co bylo psané-víceméně.
Když byli u někoho na návštěvě, tak zhřešili.
U nich to teda nebylo pár kilo, ale tak 30 i víc.

Asi na to lidi reagují různě..no zkusím a uvidím..pokud by se po 2týdnech žádný výsledek nedostavil, tak holt změním strategii a zkusím to jinak. Právě nechci nijak drasticky vše měnit, jen se víc hlídat. Výhodu mám v tom, že nejsem na sladké, ani pečivo. Z těch sacharidů hlavně ty brambory, ale taky to dokážu omezit, nevidím v tom velký problém. Zkusím se to pojmout právě jako celkovou změnu.
Ale upřímně nechápu, že pokud fakt potom změnili životosprávu, tedy že už se nedrželi třeba tak nízko se sacharidy, ale hlídali je a jen občas zhřešili, tak jak mohli nabrat vše zpět? To mi úplně nesedí..ale je fakt, že každý reaguje jinak…no, snad budu mít štěstí :-)

Sany80s
Kelišová 6572 příspěvků 29.10.18 08:30

Ale oni se hlídali i potom, ale to je prostě takový extrém, že by člověk potom nemohl nikdy nemohl přejít na běžnější stravu.
Dle mého si naprosto zničili organismus.

denkat
Kecalka 238 příspěvků 29.10.18 08:39

@Anciuno131
Ještě bych měla zdůraznit, že jsem zatím nic nenabrala zpět a to se teď kdovíjak nehlídám ;) nicméně já jsem na cm hodně ubrala, neměřila jsem, ale poznala jsem to podle oblečení, které začalo být mnohem volnější :)
Já mám s břichem také problém, u toho musím tedy bohužel říct, že to mi nijak neubylo :roll: všude jinde ano, jen to břicho mi zůstalo …tuky jsem si vybírala ty nejkvalitnější, co šlo a zejména tedy ty živočišné takže máslo, sádlo, smetana, zakysaná smetana, ghí na restování apod… A z rostlinných hlavně olivový olej, avokádo a oříšky

Anciuno131
Povídálka 19 příspěvků 29.10.18 08:40

No tak uvidíme, jak to bude u mě za rok..vlastně ani teď nevím, jak to bude za 3 týdny :-) Já chci snížit právě teď příjem sacharidů, protože když se podívám zpětně, tak to přibírání způsobily právě sacharidy..pečivo, přílohy (mám je ráda, takže určitě ne v malém množství) a víno. To jsem předtím nikdy v takové míře nejedla, a když jsem teď rok jedla hlavně toto, tak ejhle, 7kg navrch. Jak říkám, brambory a víno ráda mám, ale omezit dokážu. Z pečiva už se mi dělalo blbě. To byla moje nouzovka, když jsem nestíhala na oběd, tak pořád pečivo s něčím..
No právě já nechci omezovat moc tuky a příjem kJ, protože jak jsem psala, ty balíčky mají fakt extrémně nízký příjem kJ, takže to pak se udržet nedá..

Murka
Ukecaná baba ;) 1559 příspěvků 29.10.18 08:40

Jsem na lc stravě několik let. Základem je nebrat to jako dietu, ale jako životní styl. Do ničeho se nenutím, NIC NEPOČÍTÁM, jím když mám hlad, do syta a to na co mám chuť. Ono si tělo řekne, co potřebuje. Na sacharidové věci nemám chuť. Mám období, kdy jím hlavně listovou zeleninu, maso, vejce, ořechy a tuky. A mám období, kdy si tělo řekne o sýry, jogurt, lc dezert nebo lc pečivo, bobulovité ovoce. Takže třeba měsíc mám sacharidy do 20g za den a pak třeba měsíc do 50g za den.
Pokud chceš o tom vědět víc, najdi si na fb skupinu Nízkosacharidové (LOWCARB) stravování pro zdraví a hubnutí (https://www.facebook.com/…estravovani/). Pavla Havlíčková tomu fest rozumi.

Lenka_Hal
Kelišová 5369 příspěvků 29.10.18 10:31

Ja kdysi brambory milovala, ted jsem je nemela uz skoro sedm let a vubec mi nechybi. :) Casem prejde jakakoliv chut na podobna jidla.
Co se tyce te zeleniny, je to treba brat v uvahu. Ale kdyz snis i tech 200g, porad je to jen 8g sach, navic se spoustou vlakniny. Kdyz uz k tomu nemas nic jineho se sacharidy, jen treba s masem, tak je to prece ok. Jen tak pro zajimavost, ja treba synovi diabetikovi (a i kdyz pocitam pro sebe) u zeleniny zaokrouhluju dolu. Myslim si, ze neco ta vlaknina sebou stahne pryc…ale to je spis takova moje zkusenost.
Hlavne se nauc kontrolova stitky vsech potravin, protoze opravdu prasknou cukr/skrob i do veci, kde to necekas.
A nejvetsim rizikem, na co lidi nemysli a opravdu je to dulezite a nutne, je doplnovani elektrolytu. Na to hodne lidi dojede. Ja zrovna dopila slanou vodu…

Jinak to mam s jidlem podobne jak @Murka . Dost se ridim tim, co mi „oznami“ telo, co potrebuje.
Myslim, ze po tech keto baliccich by pak pribral kazdy, jsou hodne nizkokaloricke, rekla bych ze pro vetsinu lidi pod bazalem, to pak pribere kazdy po ukonceni…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >