Kika- odstoupení od smlouvy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ajmi
Nováček 4 příspěvky 8 inzerátů 23.07.18 13:34
Kika- odstoupení od smlouvy

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda má někdo zkušenost s odstoupením od smlouvy objednaného nábytku v obchodním domě Kika?

18.5 jsme si tam objednali velkou skříň s posuvnými dveřmy, pohovku a postel, prodavačka nám tvrdila, že bude nábytek k vyzvednutí do šesti týdnů (do smlouvy nám ovšem napsala do 27 týdne 2018, takže najednou čekání ještě o dva týdny déle, čehož jsme si nevšimli) problém, ale nastal, že ani 27. týden se stále nikdo neozval, takže jsme tam volali, urgovali a oni, že ještě nemají skříň a že to můžou vydat jen najednou a slibovali, že se ozvou do pátku..pak další telefonát a paní tvrdila, že skříň z objednávky odstraní a zbylé věci mají skladem a ozvou, kdy si je můžeme vyzvednout, čekali jsme týden a zase nic, tak jsme znovu volali a paní tvrrdila, že skříň v odjednávce stále je, že se zrušit nic nedá atd. po víc jak dvou měsících nemáme nábytek, peníze, které jsme museli zaplatit jako zálohu a nikdo s námi nekomunikuje.
Když jsem nesla osobně odstoupení od smlouvy na prodejnu s žádostí o vrácení peněz, tak mi bylo oznámeno, že na to namám nárok a odstoupit nelze.

Máte někdo podobnou zkušenost? Jak je možné to dál řešit? Přeci jim takovýchle přístup nemůže projít.

Reakce:

Monchichik
Kelišová 5171 příspěvků 23.07.18 13:37

Tak jestli máš ve smlouvě, dokdy to dodají a nedodali, tak máš samozřejmě nárok na odstoupení od smlouvy. Takže bych tam stála se žádostí a nechala si zavolat třeba ředitele, odbýt bych se fakt nenechala.

Janli
Kelišová 6053 příspěvků 9 inzerátů 23.07.18 13:42

Zboží nedodali v termínu, ani po urgenci, mají smůlu. Od smlouvy odstoupit můžeš. Okamžitě odešli odstoupení na prodejnu i sídlo firmy, peníze ti musí vrátit komplet. Já bych na tvém místě upozornila i ČOI, protože takové chování k zákazníkovi si nemůžou dovolit.

janickaIII
Ukecaná baba ;) 2438 příspěvků 2 inzeráty 23.07.18 14:31

@Ajmi ještě před odstoupením od smlouvy si přečti obchodní podmínky, které jste asi podepisovali. Tam může být nějaký hacek. Ale pokud v OP nic není, tak bych trvala na tom, že měli dodat do určitého data a nedodali. Jinak to, že píšou delší dobu dodání je v těchto řezacích vcelku běžné.

Janli
Kelišová 6053 příspěvků 9 inzerátů 23.07.18 15:20

@janickaIII v op můžou mít klidně opsanou bibli, ale pokud nedodali v termínu, mají smůlu. A to nemluvím o tom, že ve smlouvě musí být přesný datum dodání. Napsat 27.týden fakt nestačí. To by jim každý právník smetl ze stolu.

Ajmi
Nováček 4 příspěvky 8 inzerátů 23.07.18 20:33

Díky moc za reakce, obchodní podmínky jsem četla a pochopila jsem je tak, že nedodržení termínu je porušení kupní smlouvy ze strany prodávajícího a tak mám nárok na odstoupení, ale nejsem právník, snad si to nevykládám špatně. Ve čtvrtek jsem tam nesla písemné odstoupení od smlouvy a nechala jsem si potvrdit přijetí, ale paní mi tvrdila, že odstoupit nejde, protože jde o nábytek na objednávku. O ničem takovém se v OP nezmiňují. Ale tahat to z nich přes právníky se mi úplně nechce :,(

janickaIII
Ukecaná baba ;) 2438 příspěvků 2 inzeráty 23.07.18 21:04

@Ajmi no paní si může tvrdit co chce. To písemné odstoupení si tam nechali? Nebo můžete požadovat slevu pokud by najednou rychle dodali.....

Janli
Kelišová 6053 příspěvků 9 inzerátů 23.07.18 21:41

Neboj, paní se to snaží jen okecat. Odstoupit nelze pouze v případě, že se jedná o nábytek upravený pro vás na míru. Pokud jste si objednali nábytek vystavený na prodejně nebo z katalogu, toto se na to nevztahuje a odstoupit samozřejmě můžete.

Ajmi
Nováček 4 příspěvky 8 inzerátů 07.08.18 22:53

Tak „už“ máme nábytek doma. Bylo to peklo a už v životě do toho obchodu nevkročím a všem tady radím to samé nebo minimálně nebrat nic na objednávku, nic jim nevěřit, vše si dvakrát ověřit, výroky prodavačů si nahrát na diktafon, případné telefony si taky nahrát a nenechat se ojebat. My jsme bohužel po telefonátu s obchodníkem, který nám řekl, že skříň z objednávky vyškrt jeli hned koupit skříň jinam, takže teď máme dvě :zed:
Kdyby se náhodou někdo dostal do stejné situace, je nutné do „odstoupení od smlouvy“ dát větu s dalším termínem do kdy jim budem tolerovat dodání, jako varování a navíc se neodkazovat na jejich podmínky, ale přímo na zákon. (skvěle nám poradili na info lince dTestu, bohužel nás to napadlo moc pozdě a než jsme to stihli sepsat znovu, tak se nám z Kiky ozvali, že je nábytek připraven. Takže jsme museli vše komplet převzít a nebo zaplatit 33% z kupní ceny. Ještě jsme měli možnost, to vše začít řešit přes právníky a pravděpodobně bychom případný soud i vyhráli, ale by pro nás bylo příliž stresující, zdlouhavé a finančně náročné, myslím, že přesně na to oni sázejí a proto si takové jednání dovolí.
Ještě nás dostalo, že když jsme dali postel dohromady, tak jsme zjistili, že je dělaná na dvě matrace a my jsme výslovně žádali prodavačku, aby nám ukázala jen ty které jsou na matraci vcelku, protože ji už máme koupenou. Takže jsme si ji museli samy upravit, odšroubovat pár prkýnek a nedostaneme se do úložného prostoru, proste super profesionálové :potlesk:
A ještě poslední poznámka…bohužel nejsme jediný případ, když manžel přebýral nábytek, tak tam zrovna potkal paní, která řešila úplně stejný případ jako my, jen za ještě mnohem vyšší částky. :pocitac:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepkova čtvrtá kniha: Z honoráře se vám protočí panenky, není to ale málo?

Klesla cena Tomáše Řepky na trhu? Vypadá to tak. Podle informací Expresu... číst dále >

Podpora od táty! Tereza po soudu mluvila s otcem, slíbila mu brzký návrat

Vše nasvědčuje tomu, že se případ heroinové pašeračky Terezy žene do finální... číst dále >

Články z Ona Dnes

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >