Kika- odstoupení od smlouvy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ajmi
Nováček 4 příspěvky 23.07.18 13:34
Kika- odstoupení od smlouvy

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda má někdo zkušenost s odstoupením od smlouvy objednaného nábytku v obchodním domě Kika?

18.5 jsme si tam objednali velkou skříň s posuvnými dveřmy, pohovku a postel, prodavačka nám tvrdila, že bude nábytek k vyzvednutí do šesti týdnů (do smlouvy nám ovšem napsala do 27 týdne 2018, takže najednou čekání ještě o dva týdny déle, čehož jsme si nevšimli) problém, ale nastal, že ani 27. týden se stále nikdo neozval, takže jsme tam volali, urgovali a oni, že ještě nemají skříň a že to můžou vydat jen najednou a slibovali, že se ozvou do pátku..pak další telefonát a paní tvrdila, že skříň z objednávky odstraní a zbylé věci mají skladem a ozvou, kdy si je můžeme vyzvednout, čekali jsme týden a zase nic, tak jsme znovu volali a paní tvrrdila, že skříň v odjednávce stále je, že se zrušit nic nedá atd. po víc jak dvou měsících nemáme nábytek, peníze, které jsme museli zaplatit jako zálohu a nikdo s námi nekomunikuje.
Když jsem nesla osobně odstoupení od smlouvy na prodejnu s žádostí o vrácení peněz, tak mi bylo oznámeno, že na to namám nárok a odstoupit nelze.

Máte někdo podobnou zkušenost? Jak je možné to dál řešit? Přeci jim takovýchle přístup nemůže projít.

Reakce:
Monchichik
Kelišová 7004 příspěvků 23.07.18 13:37

Tak jestli máš ve smlouvě, dokdy to dodají a nedodali, tak máš samozřejmě nárok na odstoupení od smlouvy. Takže bych tam stála se žádostí a nechala si zavolat třeba ředitele, odbýt bych se fakt nenechala.

Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 7712 příspěvků 23.07.18 13:42

Zboží nedodali v termínu, ani po urgenci, mají smůlu. Od smlouvy odstoupit můžeš. Okamžitě odešli odstoupení na prodejnu i sídlo firmy, peníze ti musí vrátit komplet. Já bych na tvém místě upozornila i ČOI, protože takové chování k zákazníkovi si nemůžou dovolit.

janickaIII
Závislačka 3455 příspěvků 23.07.18 14:31

@Ajmi ještě před odstoupením od smlouvy si přečti obchodní podmínky, které jste asi podepisovali. Tam může být nějaký hacek. Ale pokud v OP nic není, tak bych trvala na tom, že měli dodat do určitého data a nedodali. Jinak to, že píšou delší dobu dodání je v těchto řezacích vcelku běžné.

Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 7712 příspěvků 23.07.18 15:20

@janickaIII v op můžou mít klidně opsanou bibli, ale pokud nedodali v termínu, mají smůlu. A to nemluvím o tom, že ve smlouvě musí být přesný datum dodání. Napsat 27.týden fakt nestačí. To by jim každý právník smetl ze stolu.

Ajmi
Nováček 4 příspěvky 23.07.18 20:33

Díky moc za reakce, obchodní podmínky jsem četla a pochopila jsem je tak, že nedodržení termínu je porušení kupní smlouvy ze strany prodávajícího a tak mám nárok na odstoupení, ale nejsem právník, snad si to nevykládám špatně. Ve čtvrtek jsem tam nesla písemné odstoupení od smlouvy a nechala jsem si potvrdit přijetí, ale paní mi tvrdila, že odstoupit nejde, protože jde o nábytek na objednávku. O ničem takovém se v OP nezmiňují. Ale tahat to z nich přes právníky se mi úplně nechce :,(

janickaIII
Závislačka 3455 příspěvků 23.07.18 21:04

@Ajmi no paní si může tvrdit co chce. To písemné odstoupení si tam nechali? Nebo můžete požadovat slevu pokud by najednou rychle dodali.....

Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 7712 příspěvků 23.07.18 21:41

Neboj, paní se to snaží jen okecat. Odstoupit nelze pouze v případě, že se jedná o nábytek upravený pro vás na míru. Pokud jste si objednali nábytek vystavený na prodejně nebo z katalogu, toto se na to nevztahuje a odstoupit samozřejmě můžete.

Ajmi
Nováček 4 příspěvky 07.08.18 22:53

Tak „už“ máme nábytek doma. Bylo to peklo a už v životě do toho obchodu nevkročím a všem tady radím to samé nebo minimálně nebrat nic na objednávku, nic jim nevěřit, vše si dvakrát ověřit, výroky prodavačů si nahrát na diktafon, případné telefony si taky nahrát a nenechat se ojebat. My jsme bohužel po telefonátu s obchodníkem, který nám řekl, že skříň z objednávky vyškrt jeli hned koupit skříň jinam, takže teď máme dvě :zed:
Kdyby se náhodou někdo dostal do stejné situace, je nutné do „odstoupení od smlouvy“ dát větu s dalším termínem do kdy jim budem tolerovat dodání, jako varování a navíc se neodkazovat na jejich podmínky, ale přímo na zákon. (skvěle nám poradili na info lince dTestu, bohužel nás to napadlo moc pozdě a než jsme to stihli sepsat znovu, tak se nám z Kiky ozvali, že je nábytek připraven. Takže jsme museli vše komplet převzít a nebo zaplatit 33% z kupní ceny. Ještě jsme měli možnost, to vše začít řešit přes právníky a pravděpodobně bychom případný soud i vyhráli, ale by pro nás bylo příliž stresující, zdlouhavé a finančně náročné, myslím, že přesně na to oni sázejí a proto si takové jednání dovolí.
Ještě nás dostalo, že když jsme dali postel dohromady, tak jsme zjistili, že je dělaná na dvě matrace a my jsme výslovně žádali prodavačku, aby nám ukázala jen ty které jsou na matraci vcelku, protože ji už máme koupenou. Takže jsme si ji museli samy upravit, odšroubovat pár prkýnek a nedostaneme se do úložného prostoru, proste super profesionálové :potlesk:
A ještě poslední poznámka…bohužel nejsme jediný případ, když manžel přebýral nábytek, tak tam zrovna potkal paní, která řešila úplně stejný případ jako my, jen za ještě mnohem vyšší částky. :pocitac:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Tip na výlet: Liberec a okolí

Tentokrát zveme na výlet do Liberce. Projeďte se vlakem, vyjeďte lanovkou na... číst dále >

Články z Expres.cz

Vrba a Limba ven! Fanoušci fotbalové Plzně po nezdarech vyhánějí klubové ikony

Druhá prohra v řadě a propastná devítibodová ztráta na vedoucí Slavii. Šance... číst dále >

Kdo byl Jack Rozparovač? Britští vědci prý potvrdili, že vraždil polský přistěhovalec

Největší záhada kriminální historie je možná definitivně rozluštěna.... číst dále >