Kila poslední 3 měsíce těhotenství

23
29.1.07 14:55

Kila poslední 3 měsíce těhotenství.

Ahoj holky. Zatím jsem přibrala asi 7 kilo. Nevíte některá, kolik se tak ještě přibere během posledních 3 měsíců?
Nevím, jestli už to ted není moc a jestli bych se neměla nějak omezovat v jídle nebo něco.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

386
29.1.07 15:09

Ahojky, určitě se neomezuj. Já přibrala v těhu 17 kg a ze všeho nejvíc poslední měsíce. Je to divný, většinou se říká, že ke konci už nic nepřibereš a u mě to bylo naopak. Do poloviny těhotenství jsem přibrala tak 2 kg a pak to šlo nahoru. Ale hned po porodu jsem 10 kg shodila a po šestinedělí jsem byla 3 kg pod váhou (normálně mám 63 kg - 177cm). Takže klídek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2649
29.1.07 15:14

Ahoj,
přibírání v těhotenství je u každé hodně individuální. Já jsem až do 5. měsíce nepřibrala nic a pak za ty 4 měsíce 8 kg. Ze začátku co měsíc to kg a ke konci už to pak byla voda, protože jsem byla oteklá. Obecně se říká, že když přibereš do 12 kg, tak je návrat na původní váhu v pohodě. A taky záleží na celkové tělesné konstituci - pokud jsi štíhlá, přibereš víc, pokud baculatější, přibírá se míň.
Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11935
29.1.07 16:24

bud v klidu ;) a urcite se neomezuj. Ja pribrala 30kg! (mela jsem preeklempsii) a ke konci pribirala 1kg tydne. 10kg jsem nechala vporodnici, dalsich 10kg zhubla behem 14dni co sjem kojila (njn ale nedelalo se mi mliko a uz v porodnici byl prcek dokrmovany a nakonec nepribiral, tak jsme prestali kojit uplne) no a mam stale 10kg nahore (ale vetsinu v prsou a ve svalech co jsem predtim nemela)… ted mam 62kg/160cm ale nikdo by me na tech 62kg netipnul ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
29.1.07 17:05

Ahoj Agad vůbec se neomezuj! :lol: Samozřejmě nemyslím tím, aby jsi se zbytečně přejídala, ale zase neblázni a nekontroluj si váhu, je to u každé maminky hodně idividuální tak klídek. :lol: Důležité je, aby jste mimi a ty byli v pohodě, zdraví a na ničem jiném nezáleží :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
29.1.07 18:39

Ahoj,

jak psaly holky, je to individuální. První těhu jsem začínala na váze 55 kg/168 cm, přibrala 15 kg a do asi půl roku, asi spíš dřív, jsem měla 50 kg. A to jsem se nijak nesnažila a čokolády hlavně zpočátku snědla tuny (syn téměř nespal, tak jsem potřebovala doping :-))

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
334
29.1.07 22:01

Ahoj ja jsem pribrala v tehotenstvi celkem asi 7-8 kg a neomezovala jsem se , spis jsem se hybala, chodila na prochazky. Do 25 t jsem probrala asi 4 kg a pak zbytek, myslim, ze se rika, ze optimalni maximum je cca 10-12kg, takze do toho se urcite v klidu vejdes, zas tolik kg uz nepriberes, kdyz mas doted navrch 7kg. Myslim, jist proste normalne a ne za dva :-) spis kvalitneji :wink: Taky kdyz nejak moc nepriberes, budes se citit ty lip a tim i mimco. Ja mela cele tehu naprosto v pohode, a az do porodu jsem se citila moc dobre, zadne funeni do kopce atd, tim jsem mela i tlak a vse v pohode. :D A hrave pak budes zpet na sve puvodni vaze..no, aby ses taky miminku libila, ne :P

Ale je fakt, ze ja jsem nemela zadne problemy s otekanim atd - to pak vahu moc neovlivnis. Ja musela jen kazdy den hodne chodit, kdyz jsem byla v praci a sedela u pocitace, tak mi desne otekaly nohy,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2263
29.1.07 23:18

Ahojky,
myslím, že tvá váha je tak akorát. Já jsem 26tt a mám tak 5-6 kg nahoru. Právě v posledních měsíc se přibírá nejvíce, miminko bude teď nejvíce růst. Teď má asi skoro kilo, ale musí do porodu přibrat skoro 3 kila a to je jen váha miminka.

Každé těhotenství je jiné, ale myslím, že u tebe je to téměř předpisové.

Kati

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
30.1.07 09:00

Ahoj, určitě se neomezuj a nedrž diety, naopak si to užívej.
Já přibrala 13 kg a nejvíc právě v posledních měsících, protože samo miminko také přibírá na váze.
Tak klídek a pohodové těhotenství :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23
30.1.07 10:46

Díky všem za rady. Trošku mě rozhodila sestra na minulé prohlídce. Doktor mě nechal od ledna doma, kvůli tvrdnutí břicha a celkově tvrdší děloze. No a na další kontrole při vážení sestřička poznamenala: No jo, to se to přibírá, když je někdo doma, co?
Za 14 dní jsem přibrala necelé kilo. Dnes jdu zase na kontrolu, tak mám obavy, aby sestra neměla zase nějaké poznámky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
30.1.07 11:47

Hm, tak takovýhle keci si fakt mohla nechat. Vykašli se na to, příště jí vrať pěkně na zem. Pořád lepší, když se miminku daří, než aby nepřibíralo (proto vlastně píbíráme ke konci víc). :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2263
30.1.07 12:57

Ahoj Agad,

já byla dnes na kontrole a mám pořád stejnou váhu, já v posledních 3 týdnech nic nepřibrala. Je to jistě hodně individuální.
Znám holky, která už v tuto dobu mívaly více než 10 kilo navíc. A tvůj přírůstek necelé kilo za 14 dní mi nepřipadá vůbec velký! To teprve přijde, v posledních měsících se udává i kilo na týden!

Opravdu poznámky sestřičky jsou dost mimo, nic si z ní nedělej.

Ať to dopadne kontrola dobře! Kati

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
30.1.07 13:55

ahoj, já jsem na kontrole v 30t měla +5 kg, ale už na kontrole v 32t jen +4, zkratka jsem kilo zhubla. doktorka mi rekla ze to nevadí, ale mám jíst na co mám chuť (což dělám). zkrátka každý to má jinak. myslíte že je to v pohodě? manžel byl naštvaný a že si mě vykrmí… HancaBRRR

• Nahlásit
  • Citovat
23
30.1.07 17:54

Tak kontrolu máme za sebou, miminko je v pořádku, pan doktor říkal, že přibírám naprosto v pořádku a naopak že spousta holek přibírá mnohem víc, hlavně at neblbnu s nějakým omezováním
Ptala jsem se teda sestry, kolik bych jako měla přibrat, tak říkala, že celkově tak 8 - 10 kilo. No nevím, ale většina mých kamarádek přibrala 12 - 15 kilo a v pohodě to skoro všechno shodily.
Jinak zase mám za posledních 14 dní jedno kilo navíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2263
30.1.07 22:01

Agad,
tak vidíš, že je to O.K., snad už jsi klidnější.

Anonymní , myslím Hanka, že? - jistě je to taky v pořádku, opravdu je to individuální, kdyby to bylo nějak nebezpečné, tak by ti Dr. řekl!

Kati

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama