Kindergeld u rozvedených?

811
11.10.20 20:32

Kindergeld u rozvedených?

Ahoj, chci se zeptat jedtli nekdo nevite. S otcem dcery jsme 9let rozvedeni, kazdy mame sve rodiny a jina bydliste, ja dceru v peci. On dela v Rakousku a ted prisel s tim, ze by tam mohl pro dceru dostat Kindergeld az 3 roky zpetne a ze bysme ji zalozili sporici ucet na ktery by se ji to dalo, ze po me chce jen plnou moc. No a ja to odmitla, nic o tom nevim a dceri sporim sama, jemu jsem to tak rekla a at si ji taky spori jestli chce, ale do tohodle ze nejdu. Podle me to snad ani nejde kdyz jsme rozvedeni ne? Mate nekdo zkusenost?
Diky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
336
11.10.20 21:15

Ahoj, nemám zkušenost tedy s pridavky z Rakouska, ale z Německa. Švagrová je rozvedená, dceru má ve své péči a pobírá takto na ni přídavek na dítě přes bývalého manžela. Jde o to, kdo z rodicu má dítě v péči. Takže já bych to využila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9079
11.10.20 21:39

V Německu to možné je, jen musí být žadatelem ten, kdo má dítě v péči. Ten, kdo v dané zemi pracuje, musí doložit jen potvrzení od zaměstnavatele. Rakousko má ohledně těhle věcí podmínky podobné. Zkus na FB nějakou skupinu Čechů v Rakousku, tam vy mohli vědět přesně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
130
13.10.20 17:00

@crazymisha můj ex manžel pracuje v Rakousku. Máme spolu 2 děti, které mám v péči já a mají stejné trvalé bydliště jako já. Ex má jiný trvalý pobyt a pobírám přídavky na děti z Rakouska :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama