Kineziologie a psychické problémy

Anonymní
4.1.20 20:34

Kineziologie a psychické problémy

Ahoj ve spolek…
Radši anonym

Dlouho mě trápí psychické problémy, které jsem myslela, že jsou běžně a u každého. Muselo to dojít k pokusu o sebevraždu, aby mi došlo, že to asi není úplně ok..
Mám občasné úzkosti
Vlastně sama nevím, jak to všechno nazvat. Asi i nějaká porucha osobnosti. Jsem děsně citlivá a o to hůř všechno snáším. V opilosti to samozřejmě vygraduje a je průšvih..
K psycholgovi rozhodně nechci a psychiatr nepřipadá v úvahu.
Objednala jsem se ke kinezioložce. Chtěla bych znát vaše názory a zkušenosti.
Ani nevím, co jí vlastně řeknu. Věřím v to, že to pozná sama, což asi tak nebude…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6254
4.1.20 20:38
@Anonymní píše:
Ahoj ve spolek…
Radši anonymDlouho mě trápí psychické problémy, které jsem myslela, že jsou běžně a u každého. Muselo to dojít k pokusu o sebevraždu, aby mi došlo, že to asi není úplně ok..
Mám občasné úzkosti
Vlastně sama nevím, jak to všechno nazvat. Asi i nějaká porucha osobnosti. Jsem děsně citlivá a o to hůř všechno snáším. V opilosti to samozřejmě vygraduje a je průšvih..
K psycholgovi rozhodně nechci a psychiatr nepřipadá v úvahu.
Objednala jsem se ke kinezioložce. Chtěla bych znát vaše názory a zkušenosti.
Ani nevím, co jí vlastně řeknu. Věřím v to, že to pozná sama, což asi tak nebude…

Pročpak nepřichází v úvahu psychiatr či psycholog? Kineziologie je fajn, ale nemyslím si, že je všemocná, zvlášť, pokud máš za sebou pokus o sebevraždu. Mmch mám pocit, že po pokusu o sebevraždu jsi musela projít nějakou hospitalizací nebo se pletu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5314
4.1.20 20:42

Po té kineziologii ti bude chvíli lépe, vybrečíš se tam a počkej za měsíc ta šleha :roll: :zed: Určitě psycholog a pokud byl pokus o sebevraždu, pak i psychiatr :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.20 20:43

@Kfětoslava u psycholožky jsem byla s problémem se žárlivostí. A nepomohla mi absolutně vůbec. A psychiatrem se nenechám cpát chemii..
Nebyl to tak závažný pokus. V podstatě nikdo o tom neví. Snažila jsem se několikrát skočit například pod kamion a pak podřezat žíly. Je že s každým marným pokusem, na který jsem „neměla koule“, jsem v tomto směru odhodlanější..

• Citovat
  • Nahlásit
346
4.1.20 20:48

Moje známá se léčí na psychiatrii, rozjela se jí maniodeprese po porodu což je 15 let. Bere prášky a je z ní troska. Občas v Bohnicích a hrozné je, že věří, že jí to pomáhá. Když jí někdo poradí zkusit alternativu, tak mu na to řekne, že to není její cesta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6855
4.1.20 20:53
@Anonymní píše:
@Kfětoslava u psycholožky jsem byla s problémem se žárlivostí. A nepomohla mi absolutně vůbec. A psychiatrem se nenechám cpát chemii..
Nebyl to tak závažný pokus. V podstatě nikdo o tom neví. Snažila jsem se několikrát skočit například pod kamion a pak podřezat žíly. Je že s každým marným pokusem, na který jsem „neměla koule“, jsem v tomto směru odhodlanější..

Myslíš, že to nebyl závažný pokus? Pokus o skok pod kamion nebo podřezání žil? Pokud nejsi troll, tak máš opravdu vážný problém, který je potřeba okamžitě řešit. Psycholog nepomůže po jednom sezení, chce to dlouhodobější terapii. A někdy i ta chemie je opravdu potřeba a rozhodně to není to, za co by se měl člověk stydět.
Kineziologie je fajn, ale né pro každého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
191
4.1.20 21:02

Tak zkusit jineho psychologa, kazdy taky nemusi cloveku sednout. A nebo toho psychiatra, protoze je prece lepsi brat chvili „chemii“, nez se zabit. To vam pak ty zdrava jatra budou uplne k nicemu… :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6254
4.1.20 21:02
@kemeny13 píše:
Moje známá se léčí na psychiatrii, rozjela se jí maniodeprese po porodu což je 15 let. Bere prášky a je z ní troska. Občas v Bohnicích a hrozné je, že věří, že jí to pomáhá. Když jí někdo poradí zkusit alternativu, tak mu na to řekne, že to není její cesta.

Alternativa je fajn věc, ale závažné psychiatrické diagnózy, kam bipolárka patří, se bez léků většinou teda neobejdou. To, že tvá známá je na tom špatně, neznamená, že pochybili lékaři. Může být holt na tom špatně, protože má třeba velmi těžký průběh nemoci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
346
4.1.20 21:20
@Kfětoslava píše:
Alternativa je fajn věc, ale závažné psychiatrické diagnózy, kam bipolárka patří, se bez léků většinou teda neobejdou. To, že tvá známá je na tom špatně, neznamená, že pochybili lékaři. Může být holt na tom špatně, protože má třeba velmi těžký průběh nemoci

No tak hlavně je o ní známo, že je dost líná, je dost při těle a nejen já myslím, že po porodu pochopila, že musí něco dělat a tělo se začalo bránit právě tímhle způsobem. Nemyslím, že pochybil nějaký psychiatr, ale ještě jsem se nesetkala, že by chemie někoho vyléčila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6855
4.1.20 21:51

@kemeny13 mam par znamych kteri bez chemie nemaji psychickou nemoc bez kontrolou. Kdo nezazil tezko pochopi jake stavy maji tito nemocni lide. Urcite to neni o lenosti a ze se telo brani jakekoliv praci. To je naprosta hloupost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
346
4.1.20 22:03
@Jedna babička píše:
@kemeny13 mam par znamych kteri bez chemie nemaji psychickou nemoc bez kontrolou. Kdo nezazil tezko pochopi jake stavy maji tito nemocni lide. Urcite to neni o lenosti a ze se telo brani jakekoliv praci. To je naprosta hloupost.

Ano, je pravda, že jsou už po řadě let ve stavu, že se bez chemie neobejdou a bohužel lepší to nebude. Já zažila i zažívám a přesto jsem se rozhodla bez toho vydržet protože vím, že je to cesta do pekla. Neříkám, že každá nemoc musí být nutně o lenosti, ale vím něco o podvědomí. Není vždy úplně jednoduché tomu přijít na kloub.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19630
4.1.20 23:23

Já na kineziologii nedám dopustit, ale ve tvém případě ji výrazně nedoporučuju. Pokud jsi na tom tak, že máš za sebou nějaké pokusy o sebevraždu, měla by jsi především vyhledat psychiatra a psychologa. Rozhodně ti nemusí sednout první, koho potkáš. Tady je to o obrovské důvěře a ten člověk ti musí být něčím blízký. Kineziologie je fajn, ale potřebuješ být vnitřně aspoň trochu vyrovnaná, protože nepomáhá první sezení, to spíš otevírá rány a to ve tvém případě není dobře. Navíc je to ze začátku fakt darda a někdo to má problém ustát.
@kemeny13 jdi s tím šarlatánstvím někam, pokud máš psychické problémy a obejdeš se bez léků, tak je ve skutečnosti nepotřebuješ, protože na tom nejsi tak špatně. Evidentně jsi nikdy nezažila stav, kdy jsi SKUTEČNĚ na dně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6855
5.1.20 09:13

@kemeny13 pises hlouposti promin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6855
5.1.20 09:14

@Janli souhlasim. :potlesk: