Kiwi a další ovoce v těhotenství

202
9.12.04 10:50

kiwi a další ovoce v těhotenství

Ahoj,

moc potřebuju poradit, slyšela jsem, že těhotné ženy by neměly jíst kiwi a jahody a další ovoce, které obsahuje příliš vitamínu C. Je na tom něco pravdy?

Díky moc za odpovědi.

Komka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

980
9.12.04 11:48

Ahojky, ja si tedy nejsem jista, ale spis bych to brala obecne - kiwi, jahody a dalsi cervene plody - na to ma docela dost lidi alergie i v „normalnim“ stavu.
Ja jsem ted 35tt a ziju z mlika a pomerancu, bananu, kiwi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
9.12.04 12:19

ahoj,
slyšela jsem, že se nesmí grep, kvůli látkám, které obsahuje.
Mám to pouze z doslechu, ale radši jsem ho nejedla
Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
9.12.04 12:29

a sakra, teď jsem právě dojedla grep :? Chudák mimčo v bříšku :roll:

Já si spíš myslím, že ten, kdo má na něco alergii i normálně, tak by to měl vyloučit. Možná omezit v případě, že je alergik někdo v rodině (čili by dítě mohlo mít sklony). Ale jinak...... Však co bysme potom mohli jíst :?:
Leda tak vzduch :evil:
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
71
9.12.04 13:14

Ahoj Komko,

:P jak už psaly holky, v případě, že máš něco společného s alergií, tak bych vynechala ty jahody. Je zima a čerstvé jahody, které dostaly přírodního sluníčka stejně k dostání nejsou!
Minulý měsíc jsem byla nemocná (prášky jsem nemohla) a doktorova rada mi pomohla.
Vypresovat: 2 pomerance, 2 graepfruity a 1 citron. Pomůže to, postavit se na nohy a dostane se tím i dostatek vitamínů do těla!
Jinak ovoce a zelenina (čerstvá nebo jemně dušená v páře) je v těhotenství doporučovaná. Nejen na ty vitamíny, ale zasytíš se tím a nepřibíráš za 2. Jak už psala Desty, hodně mlíka, jogurtů.
To už sem sice nepatří, ale ještě dodám, že by jsi měla vynechat bílé pečivo a rýži, raději celozrnné ze zdravé výživy, celozrnné nudle,–rýži a brambory. :oops: Osobně bych mohla sedět celou dobu nad krupicí. Tak tu také celozrnnou, není lehčí na kalorie, ale tělo se s ní vypořádá lehčeji. :lol: Pardon, hodně jsem se rozkecala.
Moc Vás všechny zdravíme
Iva a Michael 28tt :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2773
9.12.04 13:32

Ahoj,

ta omezení (a nejde jen o ovoce) se opravdu týkají především těch, které jsou alergičky, astmatičky nebo atopičky (nebo budoucí otec), nebo se některé z těchto omezení vyskytuje v blízkém příbuzenstvu. Pak má totiž mimísek zvýšenou šanci, že bude též alergik nebo astmatik. Pokud se omezení dodržují (a jsou velmi značná), pak se tato pravděpodobnost naopak snižuje.
Obecně pro všechny těhulky platí, že by neměly v těhu jíst jahody, mnoho citrusových plodů, vajec, mořské ryby a plody, konzervy a vůbec potraviny s obsahem „éček“, ořechy, sladkosti.
Ohrožená skupina by měla navíc vynechat i banány (kvůli lepku), jablka, hrušky, broskve, meruňky, třešně, černý a červený rybíz, spoustu druhů zeleniny, obilovin, luštěniny, čokoládu a sladkosti vůbec, atd., atd, těch omezení je opravdu veeeeelmi mnoho.
Bezpečné jsou tvrdé sýry, rýže, těstoviny, brambory, bílá masa, přírodní bílé jogurty, některé ovoce a zelenina. Je to drsné, ale omezené jen na dobu těhu a kojení.

Mno, vzala jsem to poměrně podrobně, ale mohla bych být ještě „přísnější“. Jedna zá:,–(a na konec - nepřemáhat velmi silné chutě na cokoliv (třeba na pomeranče), to škodí daleko víc, než občasné zahřešení si.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4035
9.12.04 13:47

Teda Hajinko, to je gól.
K těhotenské průkazce jsem dostala brožurku od Materny -je tam doslova psáno, že těhotná by měla jíst hodně vajec. Jakýsi vaječný krém je doporučován v mléčných výrobcích. Dost mě to šokuje, protože si myslím, že 2 vejce týdně je tak akorát… 8)
Ale ta brožurka je celá nějaká divná..... neopomíjí připomenout, že jíst škrob na prádlo nebo hlínu může mít nepříjemné následky - kdo by to řek, že? :lol: :lol:

Všeho s mírou !

NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71
9.12.04 14:36

Čauko holky,

nechci se s nikým přít, ale ryby jsou 1-2× týdně dokonce doporučené kvůli jódu. Záleží jen, jaká ryba se zvolí. Př. platýz ze severního moře. Nemají se jíst mleté ryby, tuňák a ty mořské potvory, garnely nebo jak se jim říká kvůli bakteriím. Jinak, co je uvařené ne napolo nebo syrové není zakázané!
Vajíčka se můžou také jíst, jen na tvrdo. Opět kvůli bakteriím. Mám slabou imunitu vůči toxoplasmóze radou doktorky, jím ryby, celozrnnou výživu i ovoce a do teď jsem se ničím nenakazila. Dokonce i ty banány, dodají magnesium.
Iva a Michael 28tt :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2773
9.12.04 14:51

Merlinko, to co říkáš, platí pro zdravé těhulky, v jejichž rodinách se nevyskytují alergie nebo astma.
To, co píšu já, je doporučení jako prevence astmatu a alergií pro matky-alergičky, nebo tam, kde je nemocný partner nebo blízcí příbuzní. Bohužel tyto informace se nikde nenajdou pohromadě, zdroje pro seznamy, které jsem si vytvořila pro svou potřebu já, pochází z literatury a internetu, převážně z cizojazyčných serverů.

H.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
202
9.12.04 15:49

Ahoj,

Hajinko, to je fakt vyčerpávající, jenom bych potřebovala ujasnit jednu věc, alergičky na určité jídlo by mi byly jasné, ale astmatičky?? Pokud není astma projevem určité alergie na jídlo, jak to může s jídlem souviset? A pokud je někdo alergický např. na pyly nebo mýdla nebo co já vím a z toho má astma, jak to souvisí s jídlem??

Teď fakt nevím jestli mluvíš o alergickém astmatu nebo astma jako takovém.

Jinak holky moc díky všem za reakce, ne že bych byla zmatená míň :-), ale přece jenom jsem víc informovaná.

Hezký den

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
9.12.04 16:55

Já si tak trochu myslím, že ta omezení se týkají především období kojení, zvlášť první měsíce po porodu. V těhotenství je příjem vitamínů a vajec(železo) a ryb velmi důležitý. Nespletla ses? Ledaže by sama matka byla na určitý druh ovoce alergická, ale o tom už by dávno věděla. Podle mě to v těhotenství nemá na plod žádný vliv, jestli sníš jahody nebo ne. Ale při kojení je to důležité, abys dítěti nezpůsobila alergii. Na druhou stranu platí všeho s mírou, musíš to pak vyzkoušet sama. Měj se a papej hodně ovoce! :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
4.6.10 16:34

banány neobsahují lepek

ahoj, jsem na bezlepkové dietě a určitě vím že banány lepek neobsahují. lepek je obsažen v pšenici, žitu, ječmeni. oves se musí také vynechat protože vám nikdo nezaručí že není kontaminována lepkem. jsem na konci 5 měsíce a jím všechno na co mám chuť. myslím že řídit se zdravým rozumem je mnohdy lepší než číst spoustu diskuzí a článků kde kolikrát narazím jen na hlouposti. těhulky si spoustu věcí moc berou, řiďte se svým tělem a ne poučkami v knížkách tak jako to dělaly naše babičky a maminky. přeji krásný den :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1707
8.6.10 15:12

ježiši holky jak tady čtu o těch jahodách, tak jste mě docela vyděsily, celý víkend jsem teď měla jahodový :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4119
8.6.10 15:51

Estrellita, vubec se niceho neboj. Nevim proc se tady pise, ze tehotne nesmi jahody, vejce, orechy, slakosti atd. 8-o 8-o (viz nahore). Je to naprosta hloupost, naopak vejce jsou v tehotenstvi dulezity stejne tak i orechy a cukry. Bud naprosto v klidu a jen si ty jahody davej, ji je vsechny tehotne a ja jich uz snedla vanicky. Jen vseobecne jsou jahody vice alergicke, ale to muze byt i v netehotnem stavu a pokud jsi je jedla cely zivot a bez problemu tak se vubec neomezuj :wink: :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1707
8.6.10 17:49

smilen.m děkuju moc za uklidnění!!! :kytka: jím teď ovoce docela dost, protože na něj mám prostě chuť, ale fakt jsem se tady po přečtení té diskuze trošku zhrozila, jestli to není chyba…
takže díky a hurá do jahůdek :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama