+kk nebo samostatná kuchyně

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
43
23.12.19 13:42

+kk nebo samostatná kuchyně

Co je podle vás lepší, mít kuchyni spojenou s obývákem nebo jako samostatnou místnost? Zvažuju že bych tu příčku co tu máme zbourala a udělala velkou místnost obývák + kuchyně, ale bojím se abych pak zase nelitovala a nechtěla jí tam zpátky :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1822
23.12.19 13:46

Za mě +kk. Když vařím, jsem s rodinou, která tráví čas v obýváku. Obývák se krásně zvětšil a prosvětlil. Za mě jedině obývák s kuchyni ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19675
23.12.19 13:48

@Frenčí No ráda bych ti poradila, ale asi si to budeš muset rozhodnout sama.

Ale za mě +kk má výhodu toho, že když jsi v kuchyni a vaříš, stále jsi „jakoby“ v prostoru s ostatními. Takže nejsi odříznutá od ostatních. Nevýhoda tohoto uskupení - před návštěvou je potřeba uklidit i kuchyň a když vaříš, jde ti to i do obýváku.

Samostatná kuchyň - je v podstatě obráceně - nevýhoda - jsi odříznutá od ostatních, jsi jakoby zavřená v kuchyni.

Jako dítě jsem zažila samostatnou kuchyň, jako dospělá jsem všude měla +kk. Jsem ráda, že mám +kk, neměnila bych.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1042
23.12.19 13:50

Kk. Rodiče to tak mají už 30 let (lze oddělit posuvnými dveřmi). V bytě máme jednu velkou obývací kuchyni a v domě jí plánujeme také. Partnerovy rodiče to tak nemají a mamka lituje, ale mají tam nosnou zeď. Partnerův bratr to tak má a je spokojen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26396
23.12.19 13:52

Já mám 1+1 a „udělala“ sem si z toho2+kk :D
V prostorné kuchyni mám i obývák a jídelnu. Ve druhé místnosti je moje ložnice a synův dětský pokoj. Podle stavu úklidu hraček a toho, jestli mám syna u sebe nebo ne, je to moje ložnice se synovo hracím koutkem, případně synono království, kde já mám skříň a postel :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1558
23.12.19 13:52

Za me +kk. Minusy jsem nenasla, ja mam vicemene uklizeno porad, takze k nam muzou nasvtevy a kuchyn ok. Kdyz tam travim hodinu, tak porad vidim na ostatni, na dceru (2 roky). Prostor vetsi, svetlejsi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26396
23.12.19 13:56

@elen-ka souhlasím, když mám pozvanou návštěvu, jsem pořád v centru dění, i když jako hostitelka trávím čas v kuchyni přípravou jídla, pití,…
Pro mě je kuchyně srdcem domova, takže buď prostorná kuchyně, kde se vejde naddimenzovaný jídelní kout (takže návštěva, rodina, kamarádi můžou sedět tam) nebo to +kk kde jídelnu nahradí ten obývací prostor s kuchyní spojený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2147
23.12.19 13:56

Já se taky nemohu rozhodnout. Bydlela jsem v bytě s oddělenou kuchyní a strašně jsem chtěla kk, přišla jsem si separovaná, a to nejsem žádná kuchařka, která by v kuchyni trávila x hodin, ale i tak. Teď máme kuchyňský kout, obrovskou a výkonnou digestoř, a okno i v kuchyňské části, a přesto mi vadí, že je každé jídlo cítit v celém tom prostoru. Nevařím žádná super jídla, masa, dršťky, apod., ale vadí mi cítit jakékoliv jídlo :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42659
23.12.19 14:00

Ja v dome nechala rovnou postavit bez zdi. luxus otevreneho prostoru, male dite tu mohlo behat, stale me videlo, za me to je lepsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
23.12.19 14:03

Díky za rady, no my do kuchyně máme dveře které jsou stejně pořád otevřené takže pachy se tak jako tak dostanou všude, takže to je mi asi jedno, ale právě se mi nelíbí to že jsou všichni v obýváku a já sama :D tak do toho teda asi půjdem no, díky za vaše názory :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
624
23.12.19 14:16

Také mi vyhovuje +kk, ve starém bytě jsme měli kuchyň oddělenou a já tam byla furt sama…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4980
23.12.19 14:37

Já mám kuchyn s prostornou jídelnou, obývak zvlašt…v jídelně gauč, takže na pokec to stačí, kk je myslím fajn, pokud často nesmažíš, ryba, řízek, to pak smrdí po celém tom prostoru i s lepší digestoří ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1342
23.12.19 14:40

Já jsem zvyklá z baráku na oddělenou kuchyň, ale kdybych někdy šla do bytu, tak chci kuchyň s obyvákem. Kuchyň máme velikou, tak se tam v pohodě vejde i veliký jídelní stůl ale v bytech když je kuchyň zvlášť, tak bývají malinké, jen na linku a stůl bývá často vedle v obyváku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1633
23.12.19 14:42
@Frenčí píše:
Co je podle vás lepší, mít kuchyni spojenou s obývákem nebo jako samostatnou místnost? Zvažuju že bych tu příčku co tu máme zbourala a udělala velkou místnost obývák + kuchyně, ale bojím se abych pak zase nelitovala a nechtěla jí tam zpátky :D

Kuchyň zvlášť. Nesnáším, když se na mě někdo divá při vaření. A mít třeba smrad z topinek po celém prostoru. :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6746
23.12.19 14:45

Vzdy jsem mela kk a za me super, jsem porad v centru deni, muzu komunikovat, sledovat dite, tv apod.
Doma ale nesmazim, to mi vadi ten pach, ac mame vykonnou digestor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat