Klacid - lze rozmíchat v čaji?

196
7.12.08 21:43

Klacid - lze rozmíchat v čaji?

Hezký večer,

tříletá dcerka začala brát Klacid (suspenze) a dost jí to nadavuje. Jsou tam takovy malilinkatý částečky :-( Netušíte někdo, jestli je možné to třeba rozmíchat ještě v čaji, džusu, vodě? Na netu jsem nic takového nenašla.

Děkuju za případnou odpověď.

A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

847
7.12.08 22:05

Lze michat v cemkoliv. Klacit dokonce i v mlece (oproti ostatnim ATB). Bohuzel cim vice naredene tim delsi utrpeni pro dite (dcera to nesnasela, nechutnalo ji to)...... Ale kazde dite je jine.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
196
7.12.08 22:11

Bubino, diky moc !
Prave ze mala to taky odmita. Zatim jsme brali jen Augmentin a to je zrejme proti tomuhle dobrutka. Rikam si, ze kdyz ji to treba dam do pulky hrnku sladkeho caje, ze to nebude plyvat a nebude nadavovat.
Jeste jednou diky.

A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18639
8.12.08 12:39

Je to hnusný a když to do ničeho nepřimícháš tak je to pak v pusince hořký a opravdu hrozí, že se cvrček poblinká. Já to dávala k jogurtu. dvě lžičky jogurtu, ATB a hned zas jogurt. Jinak se mi malý taky dávili…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
8.12.08 15:37

ahoj

právě jsme dobrali - velkej už je rozumnej a byl v pohodě, malej řval u každé dávky - nakonec jsme se shodli na tom že trochu klacidu ze stříkačky a hned zapít džusíkem -
jo dr. mě výslově říkala ať to neředím - nedávám do čaje atd… já osobně si myslím že pokud to míchneš do trochy čaje, kterej malá vypijehned a najednou tak je to nemlich to stejný jako když jí dáš klacid a pak hned napít… v příbalovém letáku mě pobavili - prý "přípravek je možné zapít trochou tektutiny… ha ha - nevím kdo to vymyslel - protože syn jak cítil že má ještě v puse zrníčka tak pil a pil dokud nebylo vše spláchnuto…

no nic kluci je včera dobrali takže jsme za vodou - než zase něco starší lapne ve školce:o(

On je to problém - existuje klacid v brčkách - to už ted nevyřešíš když máš suspenzi - jestli znáš kouzelná brča ochucující mléko tak je to skoro stejný, akorát že na první zátah z brčka vloženého do jakéhokoli pití , dítko vsosne celou dávku atb… a objede se to bez kuliček v puse… jenže jednak v lékárnách je běžně nemají takže musíš nadvakrát než je objednají a za druhé nedoplácíš 100,–- ale přes 300,–- na dítko - takže u nás by to dělalo 600,–- když je měli oba--- takže jsem vzala tu normální suspenzi… prý brčka jsou nadstandard… no comment

Takže přeji úspěšný boj… jestli je máte na 10 dní jak my , tak to je holt dlouhý:o(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18639
23.12.08 19:40

nádherné vánoce přeje Lacenka a kluci

http://obrazky.prokes.net/…ajina-a3.gif

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
94
25.11.12 12:52

Ahoj maminy, trochu tady oživuji téma a ráda bych od vás slyšela nějaké dobré tipy, do čeho rozmíchat ATB Klacid, tak aby to opravdu spapala, první dávku jsem jí dala do mléka (což mi poradily) ale malá mléko nedopila a když jsem to ochutnala byl to teda hnus hořkej, když jsem to ochutnala co ulpělo na stříkačce, přišlo mi to sladký, tak samozřejmě zbytek vylila, druhou dávku jsem jí dala stříkačkou přímo do pusinky, nic moc, natahovalo jí, hned jsem jí dala zapít mlíčkem a dobrý, dnes jsem jí ošálila a dala ráno přímo na lžičku, zase jí natahovalo, nedivím se pusince:-( hned jsem jí na to dala její oblíbenou ovocnou šťávičku. No večer nás to zase čeká, a já furt přemýšlím, do čeho jí to dát, aby to určitě spapala, je to totiž velká mlsalka, poradíte prosím, budu ráda za každý dobrý nápad. Malé je 22 měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56137
25.11.12 12:59

@Ani191 já bych neředila a dala¨zase lžičkou nebo stříkačkou…
jestli to zvládla, tak bych to zkoušela tak a hned zapít
Mates ho má ted od pátku.....taky ho to natahuje ale vypije to......on to zase chce do malinké skleničky a zapije to hned
Jen mi teda od pátku nic nejedl…včera kousek melounu a hned to vyzvracel

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
94
25.11.12 17:46

Taky si myslím že nejlepší je to na lžičku nebo tak a hned zapít, ale přeci jenom, je na mě pak naštvaná, co jí to dávám za ee:-( děkuji a prosím ještě nějaké nápady?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56137
25.11.12 20:57

Za chvíli. Zapomene že je naštvaná. Matyáš byl taky před chvíli naštvaný ale ať je chvilku hlavně že bude zdravý

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2780
26.11.12 11:05

Já bych se taky vyhnula experimentování s ředěním, malá to nebude chtít a ty přijdeš o důležitou dávku léku, která jí pak bude chybět, atb se musí využívat komplet do puntíku. Stříkačka klacidu se vnutit dá, ale jak chceš vnutit víc jak deci něčeho hnusného. To prostě nejde, bohužel to znám :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
94
26.11.12 18:18

Děkuji vám za názory, je fakt že tou stříkačkou to holt bude asi nejsnažší cesta, a potom prostě dát zatím nějakou dobrotu. Dneska jsem jí to dala do trochu přesnídavky a byl to boj, přitom to bylo docela dobré, no už to že jsem jí to dávala, když zrovna neměla na nic chuť no:-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5840
31.12.19 16:32

Klacid atb suspenze

Nevíte někdo, kdy to začne učinkovat?
Je to tedy pěkný hnus, bojuji s tím to vůbec dostat do 5 letého dítěte :(. Již 2× mi to vyzvracela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
97
3.1.20 00:16

Ahoj,
syn kdyz mel mit leky (jakekoliv, co mu nechutnaji) tak si vzal maly kousek oblibene susenky, rozkousal ji, ale nespokl, nechal si ji na jazyku a pak rychle si vzal lek ze lzicky a zapil. Zbytkem susenky si pak jeste zpravil chut. Takhle jsme minimalizovali styk nedobre mediciny s chutovymi poharky :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama