Kladensti přistěhovalci jste spokojení

31.3.17 10:40

Kladensti přistěhovalci jste spokojení

Zdravím všechny, dopředu se omlouvám za chyby a interpunkci. Chtěl bych se zeptat lidí co bydlí, znají anebo se chystají bydlet „na“ Kladně, jaké mají pocity z tohoto města, jak se jim tam líbí, jak je to z dojížděním do Prahy, jestli se na ten směr tvoří ve špičkách zácpy, nebo nejsou příliš narvané autobusy případně jak dlouho jim trvá cesta autem, busem ve špičkách, jestli se po setmění nebo v noci nebojí jít pěšky sídlištěm třeba z divadla nebo nějaké oslavy. Jak se chová pouliční mládež. Jak je to z kulturním a společenským životem ve městě. A jaké jsou dle vás lokality : Švermov, Dubí, Kolem Sevastopolske, a Na růžovém poli. Případně jestli se dá v pohodě žít a vycházet v dané lokalitě s Romy. Kdy bude integrace dopravy a kolik stojí měsíčník po městě. Přeji příjemný den :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

984
31.3.17 10:53

Jsem rok „Kladenská náplava“, už 7 let tady tedy pracuji/studuji a jsem hrozně ráda, že jsem se sem přestěhovala :dance: je to oproti Praze vesnička, nechybí mi tady ten ruch a shon, spojení na Prahu je hodně dobrý, městská doprava také, ale i tak raději chodím všude pěšky, není ani zas tak velké… Ale najdeš tu vše, co je potřeba, snad jen tu práci asi tady každý nenajde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
31.3.17 10:53

@Coockie.Avalancher Švermov vcelku dobré, jen tu za poslední 2 roky udělali ubytovny. :cert: Takže v poslední době tu byly krádeže, Romská omladina a sociálové se tu teď ví poflakují okolo zastávek, hospod a okolo vietnamského obchodu. Za těch cca 10 let, co tu jsem, se to ale dost zhoršilo i v centru Kladna, děsně přibylo heren a barů.
Dobrá občanská vybavenost, ale s dopravní obslužností MHD nic moc. Cesta do Prahy busem tak 50 minut.
Dole ve Švermově je teda přes zimu blbé ovzduší, tam bych bydlení nehledala, raději okolní kopce.
Když bych měla volit lokalitu teď, hledala bych asi spíš někde na Vyhaslém, na Brezoně, v Rozdělově, okolo Sletiště.

• Citovat
  • Upravit
424
31.3.17 11:11

O Švermově vím jen to, že je tam v zimě vždycky nejhorší smogová situace ve Středočeském kraji, když sleduju naše město. Tam bych bydlet nechtěla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.3.17 11:25

Na Kladně jsme půl roku (u růžového pole).Našla jsem tu i práci, ale cca 2-3× týdně jezdím do Prahy a spojení je v pohodě. Jsem tu celkem spokojená, rozhodující byla pro nás cena bytu oproti Praze. Kulturních akcí je tu celkem dost, ale s Prahou to srovnávat nejde.Co se týká méně přizpůsobivých je jich tu dost (myslím Kladno obecně), jsou hluční, ale chovají se vcelku „slušně“, jestli se to dá teda takhle napsat. Jinak centrum města je vylidněné ;). Mám pocit, že jsou tu lidé takový nějací strhaní a že je poznat, že mnozí mají hluboko do kapsy.

• Nahlásit
  • Citovat
916
31.3.17 11:54

Město je to jako každé jiné. Už dlouho se ale mění k lepšímu. Nové projekty, revitalizace a tak.

Dojíždění do Prahy je nejlepší z celého kraje. Autobus nebo vlak jezdí mimo špičku nejhůř každou půl hodinu. Ve špičce se dá říct, že neustále. Zácpy se tvoří na R7 v době oprav, jako kdekoli jinde, kde probíhají práce na silnici. Cesta autem mimo dopravní komplikace je 15 minut na Evropskou. Cirka půl hodinka na Dejvickou. A zhruba 20 minut na Zličín. Samozřejmě záleží zda jedeš z Rozdělova nebo druhého bližšího konce z Kročehlav (Růžové pole).

Tebou zmíněné lokality jsou hodně rozdílné. Růžové pole je část Kročehlav, celkem klidná, hezká část. Švermov je okrajová část, zaostalejší, zastrčená. A stejně jako Dubí obsahuje větší koncentraci Romů. Ale taková koncentrace je i v samotném centrum města, nově v OC Central, kde se srocují mladí Romové a dělají binec. Ale to je tak celé.

Večer bych se nebála nikde. O zdraví to není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
189
31.3.17 12:01

Ja jsem v Kladne 5let a jsem rada, ze uz nebudu rikat, ze tam jsem 6let. Stehuji se zpatky do rodneho mesta Plzne. Nikdy jsem si tu nezvykla.Co se tyka klubu, akci atd, tak je to dost katastrofa. O romech, ani nemluvim.Hl.trida je dost mrtva a je to herna vedle herny a podle toho se tam pohybuji ruzne existence.Do Prahy spojeni, at busem nebo autem je fajn, to je jedine plus. Celkove je to takova velka vesnice o nicem. A byt mame na ruzovem poli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5761
31.3.17 12:51

Se hackuju,,po Kladne touzim :)…kvuli specce pro prostredniho syna. Kvuli blizkosti Prahy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.3.17 12:56

Děkuji za příspěvky

Děkuji vám, snad ještě někdo napíše, ale jsem rád že to hodnotite objektivně, klady i zápory děkuji za rady :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26531
31.3.17 13:00

Jsem tu cca 13 let.
Spojení do Prahy vlakem ok, někdy výluky, od července má na dva roky končit v Bubnech.
Autem často peklo, D7 každý rok rozkopaná-právě teď, D6 ji bude následovat, jsou tam díry jak prase. Když to jede, tak nahoře v Dejvicích za 15 minut. Když to nejede, což je takřka každé pondělí, tak třeba nahoru za hodinu a 15 minut.
Je tu 5+2 týdenní nebo měsíčnk zdarma, KAmelot s inzeráty a reklamami zdarma.
Lokality neznám, bydlím jinde, Rómy tu nemáme.
V noci se nebojím, i když taková pěší zona nic moc, tam bych asi dobrovolně nechodila.

Záleží, co od toho čekáš. Pokud budeš pracovat někde v DEjvicích, Butovicích, Zličíně, tak je to fajn na dojíždění.
Je tady docela dost možností pro děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.3.17 15:04

Bubny

Pracuji v Bubnech :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.4.17 08:12

Shrnutí

Děkuji všem za reakce, tak z toho co jsem pochopil : Švermov a Dubí jsou spíše horší lokality s menší vybavenosti a je tam nejvíce spoluobčanů, v centru sama herna tak to není tak přínosné jako bydlení třeba v centru Prahy a necítíte se tam příliš bezpečně v noci, nejlepší je nejspíš bydlet na nějakém sídlišti a možná zrovna na tom Růžovém poli jak je tam zeleň, obchodní centrum a dostupnost Prahy, a jezdit do Prahy se momentálně vyplati po D6 z důvodu rekonstrukce D7. Ještě bych byl rád, kdyby jste někdo věděli porovnat Kladno a Slaný kde je dle vás lepší atmosféra a situace a odkud je lepší dojíždění. Doufám že jsem nikoho neurazil, přece jen, někdo :mavam: se může cítit dobře tam, kde se jinému nelíbí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2668
1.4.17 09:49

Co se atmosféry týče, asi by nebylo špatné do obou měst zajet třeba na víkend… Nebydlíme tam, ale při pár hodinách v Kladně (vyplnění času při čekání na vlak) jsme se subjektivně necítili dobře, město na nás působilo spíš depresivně. Každému vyhovuje něco jiného, takže bych prostě zkusila, jaký dojem budeš mít z města osobně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2668
1.4.17 09:50

Ale jinak určitě zajímavý námět na diskuzi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19164
1.4.17 10:51

@Coockie.Avalancher Tak zrovna na kladenská kročehkavská sídliště (kam spadá i to Růžové pole) by mě a manžela nikdo nedostal ani heverem. Tam mi ta koncentrace spoluobčanů a vůbec takových sociálních existencí přijde největší. :nevim:

Když už sídliště, tak někde na Štěpánce, nebo v Rozdělově.

Švermov a Dubí jsou okrajové městské částí, původně zcela samostatné vesnice, které byli ke Kladnu připojené někdy v 50. letech. Takže nejsou integrální součástí města a mají spíš maloměstská až vesnický charakter.
Osobně se mi víc třeba líbí Slané, to má takový opravdu maloměstský charakter. Zase je to o chlup dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama