Máte kladné zkušenosti s antikoncepcí po dětech?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zzzuz
Povídálka 36 příspěvků 09.11.18 18:38
Kladné zkušenosti s antikoncepcí po dětech

Hezký podvečer všem :-), má otázka zní víceméně jasně. Před narozením dcery jsem brala antikoncepci 9 let vkuse. Teď jsem již 7 let bez HA a bohužel jsem už z přirozeného hormonálního cyklu unavená. Strašně se mi zhoršila pleť, mám bolesti v podbříšku v době ovulace a týden před MS jsem na umření. MS mám pravidelnou, ne nijak silnou a pak jsem dva týdny v úplné pohodě, kdy si říkám, že antikoncepci nepotřebuji, ale pak je tady znovu peklo. HA mám zrovna před sebou a pořád se nemůžu rozhodnout. Hodně narážím na názory, jaká je antikoncepce zlo, proto potřebuji znát názory Vás, kterým se při braní HA ulevilo. Kdysi jsem brala Cilest a po něm mě akorát častěji bolela hlava. Proto jsem přešla na Lindynette a po ní jsem natekla o 8 kg navíc. A protože už nejsem nejmladší (33), tak se mi moc přibírat nechce (tohle řeším, kvůli pracnému, ale úspěšnému hubnutí po porodu). A podotýkám, že kontryhelový čaj, pupalka, vitamín E, Gynex, třezalka atd… úspěch nulový. Lékařka mi předepsala HA Luisea, která nezadržuje vodu, takže pro mě je to novinka :-) Je mi jasné, že rozhodnutí je čistě na mě, přesto bych ocenila pár názorů, které by mě utvrdily v tom, že HA může i pomáhat ;-) Předem děkuji :kytka:

Přečtěte si článek: Menstruace a antikoncepce

Reakce:

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 10457 příspěvků 09.11.18 18:47

Ahoj, Mam po porodech dětí veliké potíže s přirozeným cyklem. Silne a dlouhé krvácení, bolesti tři týdny z měsíce, nevolnosti. Taky jsem hooodne dlouho vahala a zkusila kde co než jsem nasadila Ha - a úleva je od prvního cyklu skvělá, je mi konečně dobre, sice jsem trochu přibrala, ale šlo to do prsou a boku, za mne spíše plus. Dnes mi prijde společnost vůči antine lehce hystericka, ale mne Ha pomáhá a jsem za to vděčná

terien
Echt Kelišová 8070 příspěvků 09.11.18 19:09

Já jsem s ní nikdy problémy neměla a po porodu taky nemám, vyhovuje mi. Dneska je děsně módní být proti ha, přitom fůra ženských ani neví proč :lol: vůbec tu hysterii nechápu.

Zzzuz
Povídálka 36 příspěvků 09.11.18 19:16

@Tichošlápek @terien Mockrát Vám děkuji. S tou hysterii máte pravdu. Já to kdysi ve svých 18 letech neřešila, jestli je HA špatná volba nebo ne. Ale teď je toho tolik…Vlastně jsem si nechtěla ani nic zjišťovat na internetu, ale stačí mi okolí a mé kamarádky. Ty by do HA nikdy nešly! Raději by se prošly Černobylem než antikoncepci :-) Proto jsem začala trochu „gůglit“ a zjistila jsem, že v dnešní době je to vlastně hnus. Je pravda, že se toho trochu bojím, ale nejdu vlastně do ničeho pro mě neznámého… každopádně jsem moc ráda, za Vaše odpovědi a povzbuzení :-)

terien
Echt Kelišová 8070 příspěvků 09.11.18 19:22

@Zzzuz ale prosím tě, dneska se označuje jako hnus kde co. Zkus si vygůglit obyčejný rohlík :lol: nebo co jsou některé schopné udělat z UM :roll: přitom zachránilo miliony dětí. Ha má svá rizika i výhody, není pro každého, musí se zohlednit zdravotní stav a brát jí tak, jak se má.

luccifera
Ukecaná baba ;) 1098 příspěvků 09.11.18 19:43

Ja HA nebrala a brat neminim, nemam moc rada predstavu tlacit do sebe hormony. Ale kdyby mi to opravdu vyrazne zlepsilo kvalitu zivota, asi bych zvazovala…

Jinak, co se tyce HA, nic moc dobreho to neni, zatim se ale poradne nevi, co to udela. Ze to je v pitne vode se vi, ale neni na to upravena legislativa, tak to cisticky neresi. Obecne, co se tyce budoucnosti zdroju pitne vody, tak se leciva budou jeste hodne resit jako zasadni problem. To jen takova poznamka ucastnika konferenci o vodach:)

Karleon
Kelišová 5350 příspěvků 09.11.18 19:45

Já jsem brala antikoncepci 3 roky, tehdy jsme se s partnerem dohodli, že po maturitě ji vysadím a já už se k ní nikdy nevrátila a nevrátím.

První důvod je, že mi snižovala chuť na sex. Tři týdny jsem ho vůbec nemusela mít a jakmile nastala týdenní pauza, mohla jsem se zbláznit. A druhý důvod je, že v době, kdy jsem ji vysazovala, prodělala moje spolužačka mozkovou příhodu a to je měsíc po maturitě věc, o které rozhodně nesnila. A protože se v zaměstnání denně setkávám s následky mozkových příhod, má u mě hormonální antikoncepce dveře zavřené.

Zzzuz
Povídálka 36 příspěvků 09.11.18 20:12

Chápu zdravotní rizika. Ale já si vyžádala krevní testy na srážlivost krve před samotným předepsáním HA. A pokud HA brát budu, tak se nechám následně po nějaké době opět otestovat. Beru to totiž i z té druhé stránky.....jsou ženy, které kvůli zdravotním potížím HA brát musí. Mám známou, která trpí endometriozou a bez antikoncepce si život neumí představit. Nicméně když já začínala s HA před 15 léty, tak to byla ta nejlepší věc na světě a teď se všude dovídám, že se vědci spletli a je to to nejhorší :-) A co se týče mozkových příhod, tak mám sportovně založenou kamarádku, dodržuje zdravý životní styl, nekouří, nepije, je hubená, má 30 a nebrala nikdy HA a bác.....mrtvice jak vyšitá a teď se znovu učí mluvit. Děkuji i za negativní reakce. Nicméně mé PMS je občas tak šílené a dlouhé, že ani nevím, jestli je lepši antikoncepce nebo antidepresiva. Já ještě napíšu jen to, že negativní reakce na HA většinou slýchávám od žen, které neví co vše PMS může způsobovat…

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 34 inzerátů 09.11.18 20:16

Já před dětmi brala HA taky asi 10 let v kuse a v pohodě. Pak 6 let pauza a zkusila jsem nasadit HA. Brala jsem ji přes rok, zkusila 2 druhy (jednu co jsem brala před dětmi, pak jinou), ale absolutní pokles libida (před nasazením HA to bylo naprosto v pohodě), před pseudomenstruací mě 3 dny bolelo od krční páteře, sice super, že jsem věděla, kdy to budu mít a jednalo se spíše o krátké špinění, ale to je tak všechno. Teď jsem druhý měsíc bez HA, chuť se snad zase vrátí, nejsem tak suchá a před MS mě nic nebolelo, ani při ní. Takže to zkus a uvidíš, vysadit ji můžeš kdykoli.

warita
Echt Kelišová 8205 příspěvků 09.11.18 20:19
@Tichošlápek píše:
Ahoj, Mam po porodech dětí veliké potíže s přirozeným cyklem. Silne a dlouhé krvácení, bolesti tři týdny z měsíce, nevolnosti. Taky jsem hooodne dlouho vahala a zkusila kde co než jsem nasadila Ha - a úleva je od prvního cyklu skvělá, je mi konečně dobre, sice jsem trochu přibrala, ale šlo to do prsou a boku, za mne spíše plus. Dnes mi prijde společnost vůči antine lehce hystericka, ale mne Ha pomáhá a jsem za to vděčná

Po uzivani HA jeden mesic jsem dostala trombozu do nohy. Tak hystericke mi to neprijde. A trombofilni mutaci krve ani nemam, i tak jsem trombozu mela. HA letela obloukem z okna a uz jsem se nikdy neohledla. Ale taky nemam problemy s cyklem, ba prave naopak, cim jsem starsi, tim mene bolesti mam, kratsi krvaceni a celkove je to pohoda. Asi bych se na to koukala jinak, kdybych mela tve potize..... nicmene vzhledem k te tromboze bych se uz asi podruhe neodvazila.

warita
Echt Kelišová 8205 příspěvků 09.11.18 20:21
@Zzzuz píše:
Chápu zdravotní rizika. Ale já si vyžádala krevní testy na srážlivost krve před samotným předepsáním HA. A pokud HA brát budu, tak se nechám následně po nějaké době opět otestovat. Beru to totiž i z té druhé stránky.....jsou ženy, které kvůli zdravotním potížím HA brát musí. Mám známou, která trpí endometriozou a bez antikoncepce si život neumí představit. Nicméně když já začínala s HA před 15 léty, tak to byla ta nejlepší věc na světě a teď se všude dovídám, že se vědci spletli a je to to nejhorší :-) A co se týče mozkových příhod, tak mám sportovně založenou kamarádku, dodržuje zdravý životní styl, nekouří, nepije, je hubená, má 30 a nebrala nikdy HA a bác.....mrtvice jak vyšitá a teď se znovu učí mluvit. Děkuji i za negativní reakce. Nicméně mé PMS je občas tak šílené a dlouhé, že ani nevím, jestli je lepši antikoncepce nebo antidepresiva. Já ještě napíšu jen to, že negativní reakce na HA většinou slýchávám od žen, které neví co vše PMS může způsobovat…

tohle te neochrani komplett. Ja trombofilni mutaci nemam a stejne jsem tu trombozu mela. Byl to zazitecek, protoze se mi neco z te srazeniny uvolnilo a asi doputovalo do srdce. Byla to zazitkova pecka. Jeden z takovych tech momentu, kdyz myslis, ze odbila tva posledni hodinka. :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Předčasné volby vymažou ČSSD a Kalouska, Babiš může opět vyhrát

Práce dvou investigativních reportérů týkající se vyšetřování kauzy tzv.... číst dále >

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >