Klasické pohádky - sleduji vaše děti?

252
6.11.19 18:15

Klasické pohádky - sleduji vaše děti?

Ahoj, mám dotaz jak jsou na tom vaše děti s klasickými českými pohádkami? Mám 4r holčičku a nemuzeme se hnout z krátkých pohádek. Má jich ráda celkem dost (spoustu večerníčků, ale i Disney a pod). No a jak se blíží vánoce, tak bych si o vánocích ráda pustila i nějakou českou klasickou pohádku, ale to ji vůbec nebaví a zatím ji k tomu neumím přesvědčit. Co vaše děti? Sleduji tyto pohádky, případně od kdy se jim to líbilo? Třeba je na to ještě malá a je utopie to po ní chtít…? Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1180
6.11.19 18:26

Dcera se na české pohádky ráda dívá ale nejraději má animované. Jsou jí 2 roky a 4 měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
6.11.19 18:27

Jestli se chceš podívat, tak se koukni sama :mrgreen: až bude mít chuť, přidá se

• Citovat
  • Nahlásit
544
6.11.19 18:30

Naše (přítelovy) holky se tedy chytly až mnohem později než ve čtyřech letech, tak možná v 7 zvládli koukat na cokoli neanimovaneho…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lebambule
6.11.19 18:30

Myslím, ze je na to malá. Mám čtyřleťáka a u hraného filmu nebo pohádky nevydrží. Ma rád Svěráka a Uhlíře, jejich hodiny zpěvu, to jo, nebo třeba Fimfarum považuju za kvalitní pohadky, ty má rád, ale ty jsou přece jen animované. Jediné, u čeho mi vydržel, bylo Jak dostat tatínka do polepsovny a Ať žijí duchové 😁 asi ještě musíme vydržet, i když u nas bude koukat s tatínkem, mě pohajdy neba…

• Citovat
  • Nahlásit
20581
6.11.19 18:33

Čtyřletý na ně nekouká, nebaví ho a ani já po nich teda nějak zvlášť netoužím :D u nás celkově pohádky moc nejdou, občas si pustíme nějaký nový animak když vyjde, ale tu českou klasiku teda vůbec. Když už film, tak chce nějaký superhdiny 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
858
6.11.19 18:35

Moje 19-ti letá dcera nikdy v životě neviděla do konce ani Popelku :nevim: Jako podle mě by to mělo bavit každého, je to náš národní poklad, ale bojím se o dnešní generaci… holka si raději místo toho zahraje nějakou brutální hru. Kam to dneska spěje :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2249
6.11.19 18:37

Dceři budou 4 roky. A ráda se kouká na princeznu že mlejna. A vydrží to dokoukat celé.
Jinak se jí líbí šest medvědů s cibulkou. :mrgreen: Kameňák (seriál) a Babovřesky. Kouká na ulici, ordinaci, misi nový domov a výměnu manželek. To ji drží od mala. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2249
6.11.19 18:38
@Dory22 píše:
Dceři budou 4 roky. A ráda se kouká na princeznu že mlejna. A vydrží to dokoukat celé.
Jinak se jí líbí šest medvědů s cibulkou. :mrgreen: Kameňák (seriál) a Babovřesky. Kouká na ulici, ordinaci, misi nový domov a výměnu manželek. To ji drží od mala. :mrgreen:

Jinak u nás letí momentálně Máša a medvěd, ovečka Shaun a Timmy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20581
6.11.19 18:43

@Dory22 jo ulice, ordinace a výměna jsou typické české klasické pohádky :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3616
6.11.19 18:47

Moje dcery to vloni nebavilo, bylo jim 5 a čtvrt a 3 a půl. Letos koukala starší na princeznu ze mlejna a ta se jí líbila, tak možná už na Vánoce na nějaké pohádky kouknou. Ale stejně je víc baví krátké animované pohádky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52886
6.11.19 19:07

U nás letí hlavně Šmoulové a na PC Požárník Sam. Dcerka měla čtyři roky. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8307
6.11.19 19:15

@simelka Je pravda, ze nase deti 6 a 4 roky maji radi spis animovane pohadky, jak klasicke ceske vecernicky, tak treba disneyovky typu Gumidci, Medvidek Pu, Auta, Letadla, Pribrh hracek. Ale bavi je i ty hrane, koukaji na ne cca od tech 4 let. Maji radi Tri orisky pro Popelku, Princezna se zlazou hvezdoun, Lotrando a Zubejda, Tri veterani, Andel Pane, S certy nejsou zerty, Princezna ze mlejna, mozna bych si vzpomnela i na dalsi.
Ale jestli to tvou dceru nebavi, tak k cemu bude dobre ji to nutit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
482
6.11.19 19:23

Dcera měla oblíbené tak od 7 let i hrané české pohádky, ale spíš takové typu princezna ze mlejna, nebo Jasněnka a létající švec. Ty klasické jako zlatá hvězda, pyšná princezna nebo dařbuján viděla pořádně až tak v 16 :mrgreen: a od té doby na ně nedá dopustit. I když takového Prince a večernici asi ještě nikdy vcelku neviděla. (Ale tu nemusím ani ja)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
858
6.11.19 20:14
@Mirčulka píše:
Dcera měla oblíbené tak od 7 let i hrané české pohádky, ale spíš takové typu princezna ze mlejna, nebo Jasněnka a létající švec. Ty klasické jako zlatá hvězda, pyšná princezna nebo dařbuján viděla pořádně až tak v 16 :mrgreen: a od té doby na ně nedá dopustit. I když takového Prince a večernici asi ještě nikdy vcelku neviděla. (Ale tu nemusím ani ja)

To já právě doufám, že se to u mých dcer ještě zlomí. Jedna je plnoletá, druhá skoro plnoletá a jak jsem již řekla, raději hrají brutální hry, které jim do života nic nedají. Tak snad získají rozum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat