Reklama

Klebsiella u dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucie_K
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 02.03.17 21:59
Klebsiella u dítěte

Ahoj všem,
měla bych na Vás prosbu - máte, prosím, někdo z Vás zkušenost s bakterií Klebsiella? Filip byl teď kvůli VUR (3 a 4 stupeň) 14 dní na zajišťovací léčbě (nasazena o dost později až po nálezu této bakterie v moči) - bohužel na kontrole na Nefrologii zjistili, že Klebsiella je v moči dál a ve stejném množství jako před nasazením zajišťovací léčby. V současné době bere 3× denně Amoksiklav. Prosím, je nějaká šance se toho zbavit? Jak to Vaše děti zvládaly? Měly nějaké příznaky, nebo vypadaly, jako že jim nic není? (náš případ)
Děkuji všem za reakce,
 L.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

luca241
Ukecaná baba ;) 1590 příspěvků 02.03.17 22:04

Dcera ji měla v uchu a zbavila se jí celkem rychle, ale hodila jsem si do googlu, co je vůbec VUR a u vás jde teda o ledviny, takže tady neporadím. Držím pěsti :kytka:.Dcera měla jinde jinou bakterii, které se nemohla zbavit a bylo to o nervy.3 měsíce atb(krom jiného).

Pomka
Kelišová 7317 příspěvků 02.03.17 22:07

Ahoj, dcera má taky problémy s infekcema močových cest. Žádné vyšetření zatím nepodstoupila, čili o refluxu apod. nevíme. Co chci říct, taky má v moči nějakou bakterii (nevím jakou přesně). Nefroložka nám řekla, že pokud nemá žádné potíže, tak se s tím nic nedělá a jen se to sleduje pravidelnýma kontrolama moče.

emma38
Závislačka 3578 příspěvků 02.03.17 22:23

@Lucie_K Ahoj tak já jsem měla klebsiellu v plicích a je to pěkná potvora měla tam tedy těch bakterií víc zmizlo to po cca 6 x atb :roll:

Lucie_K
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 02.03.17 22:29

@emma38 Néééé, to mi vůbec nepiš :-( Filip má tedy od narození „zadní rýmu“ který se prostě nejde zbavit - tu teda zatím nikdo neřeší…

Lucie_K
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 02.03.17 22:31

@Pomka my to ale právě musíme řešit kvůli tomu refluxu…

Holky, já už jsem opravdu unavená :-(

renda micro
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 02.03.17 22:35

@Lucie_K máme, také močové cesty. řešíme v případě zánětu. Dcera je na zajišťovačce už 5 let a ne každá ATB to zvládnou držet. A máte udělanou kultivaci, citlivost na které ATB je citlivá?

Lucie_K
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 02.03.17 23:16

@renda micro 5 let? Bože… A co má jako zajišťovací léčbu? Kultivaci máme - citlivost také… Filip má jako zajišťovací léčbu furaintoinové čípky na noc - teď vysazené kvůli tomu Amoksiklavu… Ten dobere v úterý o půlnoci s tím, že v pondělí musím chytit moč na kultivaci i sediment…

renda micro
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 02.03.17 23:26

Dcera je po reimplantaci, měla reflux 5 st. a bojujeme se záněty močáku. Mě je nejvíc záhadou kde se ta zatracená klebsiella bere a co odstartuje to přemnožení.
U nás zabere jen plná dávka ATB po 12ti hodinách a musí to brát dostatečně dlouho.
(asi nejlépe se nám daří s Unasynem) a pak ho má i na zajištění. jakmile přejdeme na něco jiného hned je problém zpět. Zrovna zase řešíme, jsem zvědavá co tam zítra bude za potvoru

renda micro
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 02.03.17 23:30

@Lucie_K jako malá byla na Sumetrolimu, aktuálně Triprim ale i přes ten se záněty objevují, držíme se na Unasynu. Syn má záněty nebo potíže žádné nemá?

Lucie_K
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 03.03.17 00:36

@renda micro právě, že do teď žádný zánět ani infekci… Na to, že má ten reflux takhle vysoký, pustili nás z nemocnice bez tý zajišťovací léčby… Moč jsme posílali „pro jistotu“ - starší přitáhl virozu a malej to chytil.. 1 den teploty - dostal 2 čípky na teplotu a pak klid… Jen ta moč vyšla blbě…posílali jsme pro jistotu znovu - vyšla tam znovu a teď na Nefrologii jsme znovu dávali moč po 14 dnech užívání zajišťovací léčby jsou hodnoty tý Klebsielly stejné…Uvidíme po víkendu… Do toho mu rostou zuby… Fakt očistec :-(

Pomka
Kelišová 7317 příspěvků 03.03.17 07:34

@Lucie_K ta zajistovaci lecba byva ale az po vyleceni zanetu, ne? Brat atb v plne davce a az potom zajistovaci. Nebere ty atb proste v malych davkach, kdyz mu nezabiraji?

Lucie_K
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 03.03.17 10:13

@Pomka - teď zajišťovací léčbu nemá kvůli tomu Amoksiklavu. Čípky by měl začít brát až po dobrání ATB… Ten Amoksiklav bere 3× denně 2 ml…

Pomka
Kelišová 7317 příspěvků 03.03.17 12:15
@Lucie_K píše:
@Pomka - teď zajišťovací léčbu nemá kvůli tomu Amoksiklavu. Čípky by měl začít brát až po dobrání ATB… Ten Amoksiklav bere 3× denně 2 ml…

Moc se v tom neorientuju. Takze to bere na ty bakterie? Jak dlouho? Pokud to nepomaha, at nasadi jina atb.

renda micro
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 03.03.17 19:36

Zajišťovačka určitě bakterii nezničí. Ten Amoksiklav má po 8 hodinách přímo určený na tu Klebsiellu? Kolik chlapeček váží že má malinkou dávku?
Tak´my máme tentokrát pseudomonádu, to je ještě horší potvora :o(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama