Klesající tlak při zátěži? astma? Je tu doktor?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.18 15:42
Klesající tlak při zátěži? astma? Je tu doktor?

Hezké odpoledne,
je tu nějaký lékař, nebo někdo kdo má astma, nebo komu se to taky stává?
Při zátěžových testech mi zjistili že čím větší mám zátěž, tím menší mám tlak, pomaleji mi bije srdce. Na ty zátěžové testy jsem se dostala tak, že jsem byla v nemocnici když jsem dostala neepilepticke zachvat(zrychlené dýchání po zátěži, následne křeče). Monitorování mi srdce a zjistili aritmii. Na těch zátěžových testech bylo srdce v pořádku.
Mě se to nezdá normální, na klinice kde mi ty testy dělali mi řekli, že když do cvičím tak že mám ještě chvíli cvičit kvůli tomu nízkému tlaku (divné). Taky když cvičím déle jak 20 minut tak hodně zývam. To může znamenat že mám málo kyslíku, ale dýchám normálně.
Teď se mi naposledy stalo že po 30 km pochodu, který trval celý den, jsem v noci nemohla popadnout dech, sípala jsem a měla jsem tlak ‚na plicích‘ dýchala jsem hluboce ale i tak se mi zdálo, že nemůžu dýchat. Mohlo to být astma?
Po tomto incidentu jsem začala mít celkem strach o své zdraví, přítel mi chtel volat sanitku, ale já jsem ho přesvědčila, že to není tak hrozne (i když bylo ale nechtěla jsem plašit, teď toho lituji).
Spiriometrie mi vyšla dost dobře, dokonce že mám větší kapacitu plic než bych měla mít.
Na zátěž jsem zvyklá, a je mi 20, takze bych žádné problémy s dýcháním mít neměla.
Nevíte někdo, co to může být nebo znamenat, a jestli ten nízký tlak může mít souvislost s tím incidentem?
Jinak nizsi tlak mívám často, ale ne tak nízký jako při cvičení, a taky se mi nikdy se mi nikdy nestalo, ze bych z toho omdlela.
Děkuji za každý názor.
Anonym z důvodu, protože nechci aby se můj profil propojovat se zdravotním stavem.

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Červená, barva Vánoc a krveprolití: Jak budou vypadat trhy v roce 2025

Zlatá, zelená a červená. Tradiční barvy Vánoc, z nichž ta poslední jmenovaná... číst dále >

Čerešňákové to teď sekne, Martinová jen září, zato z Viewegha je „knedlík“

Zrychlená doba adventnímu rozjímání, které v českých zemích bývalo kdysi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >