Klika vs. koule. Co je lepší?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Romilda
Kecalka 379 příspěvků 14.03.18 09:03
Klika vs. koule. Co je lepší?

Jasně, že je to o zvyku. My jsme měli vždy kliku, ale teď přemýšlím nad koulí, protože děti za sebou často zapomínají zamykat. Na druhou stranu, když si zabouchnete klíče, jste v háji. Kdo máte zkušenosti s obojím a můžete porovnat - preferujete kouli, nebo klasickou kliku?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Aries6
Generální žvanilka 21628 příspěvků 2 inzeráty 14.03.18 09:04

@Romilda Já jsem pro klasickou kliku. Prostě se zamykat naučí. Taky záleží, jestli je to na bytě nebo domě, kde je třeba ještě jiný vchod. A jestli jsou to jediné dveře. My třeba máme kolem domu pozemek a zamykáme ještě vrata.

-Evka-
Závislačka 3475 příspěvků 14.03.18 09:11

Tuhle změnu jsem dělala před více jak 15-ti lety.
V rodném bydlišti byla klika, kolikrát jsem se na noc ani nezamykali a cítili jsme se v bezpečí (dům byl taktéž nezabezpečený).
Po přestěhování jsme si dali kouli. Musela jsem se naučit nenechávat klíče zevnitř v zámku, jednou se mi stalo (klíče v ruce, ale nevnímala jsem je) a zabouchla si dveře, když mne zaujal zvuk od sousedů, to jsem tedy měla nahnáno.
Náhradní klíče máme u rodičů manžela, zatím nebylo potřeba použít.

Za mne opravdu výhoda v tom, když si člověk není jistý jestli zamknul nebo ne, i v našem případě děto občas zapomenou zamknout (nejen, kolikrát hraje i TV, či se svítí).

JoHoP
Stálice 59 příspěvků 14.03.18 09:15

Byt - koule, RD - klika. Tak to vidím já.

LLenule111
Závislačka 2995 příspěvků 14.03.18 09:20

V bytovce jsme měly kulu, v rodinném domě máme kliku. Ale klika když jsou děti je asi lepší.

martina.se
Hvězda diskuse 56764 příspěvků 2 inzeráty 14.03.18 09:26

@Romilda za mne koule - děti se velmi rychle naučí, že si nemůžou zabouchnout.. protože pak po příchodu ze školy musely čekat, až přijedem z práce. V rd jsem volila kliku..

Anonymní  14.03.18 09:29

V RD koule, zevnitř máme takový vestavěný klíč na otočení.
Na zahradě trezor na rezervní klíč s kódem.

vertunka
Závislačka 3706 příspěvků 14.03.18 09:40
@JoHoP píše:
Byt - koule, RD - klika. Tak to vidím já.

Souhlasim. A u toho RD jeste hlidaciho psa.

Jančakecalka
Generální žvanilka 20396 příspěvků 14.03.18 09:51

Máme byt a máme kliku. Kdysi jsme měli i kouli, ale nějak nevyhovovala, tak jsme se vrátili zpět ke klice.

JoHoP
Stálice 59 příspěvků 14.03.18 09:55
@vertunka píše:
Souhlasim. A u toho RD jeste hlidaciho psa.

Sice hlídacího, ale co nekouše. :-)

smurfka
Nadpozemská drbna 28292 příspěvků 14.03.18 10:01

Neumím si představit kliku..ač tchýně na rd vlastně má a tchán taky..
asi tak. pokud je RD oplocený asi je lepší klika ( pokud je rd u chodníku, silnice, atd - bez oplocení tak koule )
v bytě máme kouli - měli jsme možnost i kliku ale to jsem rázně zatrhla..bych se necítila bezpečně..

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2063 příspěvků 14.03.18 10:05

V baraku jsme meli kliku-kouli, tu otocnou, protoze jsme pred lety meli psa, kterej si klikou umel otevrit dvere. Ale nebyla to klasicka koule, byla to klika, takze klice se zabouchnout nedaly. Pak jsem se prestehovala do panelaku, kde byly klasicky koule, parkrat jsem si klice zabouchla a dostatecne me to poucilo, ze je treba si pred zabouchnutim dveri uvedomit, ze mam klice v kapse. Je to o zvyku.

vertunka
Závislačka 3706 příspěvků 14.03.18 10:33
@JoHoP píše:
Sice hlídacího, ale co nekouše. :-)

Toho presne mame. Nemeckyho ovcaka, cela ves se ho boji, za plotem je ostrej jak ziletky. Sousedi chodi radsi oklikou. Ale je to nas milacek a strasne rad se mazli :mrgreen: :mrgreen:. A dle myho neumi zakousnout ani mys :mrgreen:.

berusa.m
Ukecaná baba ;) 2421 příspěvků 14.03.18 10:35

Máme na domě kouli. U sousedů máme náhradní klíč. Už jsme u nich za ty roky byli asi 10×, když jsme si zabouchli klíče doma :mrgreen: Přes léto když jsme často venku, máme skoro pořád klíč v zámku. Přemýšlela jsem nad nějakým elektronickém zámku, který se otvírá na otisk prstu nebo číselný kód. Nemáte někdo zkušenost?

smurfka
Nadpozemská drbna 28292 příspěvků 14.03.18 10:40

A proč míváte klíče v zámku? to je taky nějaký zvyk tohle?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Lhářko! Z heroinové Terezy je největší „ryba“ případu! Její komplic ji napadl před soudem

Při pašování drog bývali parťáci, to už ale o pašeračce Tereze a dalším... číst dále >

Hokejistům chyběl "táta". Jandač měl pochyby a omylem to prozradil

Dost dobrého předvedli hokejisté na mistrovství světa. Přesto jsou (zase)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Slavné matky po čtyřicítce se varování odborníků nebojí

Ačkoli gynekologové ženy před mateřstvím ve starším věku spíše varují, matky... číst dále >

Reklama