Klimakterium - jak zmírnit příznaky

Anonymní
1.1.21 17:30

Klimakterium - jak zmirnit priznaky

Devcata, par mesicu zpatky na sobe sleduji nepravidelne zdravotni potize, ktere nemaji pricinu. Silna ostra bodava bolest hlavy, na kterou nezabira brufen :? navaly horka, poceni, vykyvy krevniho tlaku, zvyseny tep v klidovem stavu. Tyto potize prichazeni najednou, v nepravidelnych intervalech, a trvaji 4-5 dnu.
Je mi 47, proto me napadlo klimaktetium. Jsem po LAVH, takze MS uz par let nemam. Samozrejme, ze to proberu se svym gynekologem a pozadam o test hormonu.

Ted bych vas jen chtela poprosit o vase zkusenosti, cim tyto potize zmirnit. Nejhorsi je asi ta hlava, kdy mam pocit, ze mi praskne. Jdu spat s bolavou hlavou, probouzim se s bolavou hlavou, cely den me boli hlava, a tak to trva par dnu, najednou cvak a veskere potize jsou pryc :nevim:
Co vam pomohlo? :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7139
1.1.21 17:37

Tak ta hlava s tim poklesem hormonu souvisi.
Takze bud hormony od gynekologa a nebo treba ja, protoze umele hormony nechci, tak beru extract z jetele cerveneho.
Pomaha mi to moc, odstranilo mi to bolesti hlavy, kloubu, pribirani, uzkosti.
Pak jeste beru pri PMS a behem menstruace 5HTP na noc, to mi pomaha se spanim, ktere mam behem tohoto obdobi horsi.
Pak saozrejme to chce zmenit i stravu. Ae to si musi kazdy vyzkouset podle sebe, co uz jeho telo nesnese. ja treba musim byt opatrna s kofeinem a alkoholem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2804
1.1.21 17:37

Mamina frcela na kapkach Energy a hodne ji to pomohlo, zkus se podivat na jejich web :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
299
1.1.21 17:39

Co zkusit drmek? Sice ještě nejsem v přechodu, ale pomohl mi se hormonálně srovnat a jako bonus se mi zmírnily migrény. Doporučil mi ho gynekolog s tím, že kdyby náhodnou nepomohl, tak neuškodí a mně pomohl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29497
1.1.21 17:52

Beru už nějaký rok gs merilin, kolem 46 ti nepravidelná ms, pocení a deprese. Trvalo tao cca 2-3 měsíce, než to začlo fungovat, ale už si bez něj neumím představit bytí. Všechno i s ms se srovnalo, no menzes už mi hapruje, ale to ostatní se rapidně snížilo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.21 17:56

Používám čaj a další přípravky jedné firmy a pomohly moc. Začínala jsem mít návaly a nic, menstruce taky v pohodě.

• Citovat
  • Nahlásit
2231
1.1.21 18:08

Cetla jsem, ze na to pomaha caj z kontryhele

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.21 18:15

To prerusovane spani jsem zapomnela zminit. S tim souvisi, ze se citim unavena (nejsem dospana).

Vase tipy projedu a minimalne ty caje mi urcite neuskodi :? Po nejakem doplnku stravy se taky podivam.
Alkohol uz par let vubec nepiju. S kavou to mam horsi, tu miluji 8)

• Citovat
  • Nahlásit
7961
1.1.21 18:16

Kdo chce zlepšit kvalitu života v menopauze ať mi píše SZ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25561
1.1.21 19:07
@Anonymní píše:
To prerusovane spani jsem zapomnela zminit. S tim souvisi, ze se citim unavena (nejsem dospana).Vase tipy projedu a minimalne ty caje mi urcite neuskodi :? Po nejakem doplnku stravy se taky podivam.
Alkohol uz par let vubec nepiju. S kavou to mam horsi, tu miluji 8)

To jsme na tom stejně, akorát úplně nemám návaly, ale občas se mi (už i párkrát denně) stane, že je mi horko (ne úplně pocení, že bych se slila) a připadá mi, že jsem zčervenala, za chvíli je mi zas chladno…menzes pořád, teď korigovaný Norethisteronem, ptž jsem to měla častěji a delší dobu, kdy jsem spíš ve věku, kdy to asi málokterá ještě má, no tak bych taky něco zkusila. Dej pak vědět.
A ten spánek mě teda dost štve, kolikrát tu v noci straším, pak mi to chybí…mám to tak, že mi vyhovuje spánek po obědě, na což se celý týden těším. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6941
1.1.21 19:19

Ja beru Menoxin a gynex.
Ms stale pravidelná, noční pocení je teda sila,
Zirafo cislo v tvém nicku je číslo narozeni? Pokud ano mam stejne číslo :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25561
1.1.21 19:25
@Stevia píše:
Ja beru Menoxin a gynex.
Ms stale pravidelná, noční pocení je teda sila,
Zirafo cislo v tvém nicku je číslo narozeni? Pokud ano mam stejne číslo :hug:

Jojo. No co se dá dělat. :jazyk: :) Holky devětašedesátky. :mavam:
Fuj, to noční pocení Ti nezávidím, doufám, že k tomu nedojdu, ale čert ví, co mě čeká.
Já teď koukala na ten Menoxin zrovna. Vyjelo mi to, když jsem zadala extract z jetele červeneho, jak psala Jana.
A Gynex je v čem jiný?

https://menoxin.cz/?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6941
2.1.21 14:11

@Žirafa 69 já ani nevím v čem, jsou to jaký a někdo mi je doporučil tak jsem to zkusila a dělají mi dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25561
2.1.21 15:05
@Stevia píše:
@Žirafa 69 já ani nevím v čem, jsou to jaký a někdo mi je doporučil tak jsem to zkusila a dělají mi dobře.

Jasně, určo něco vyzkouším. Koukám, že budu muset. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.21 15:07

@Žirafa 69 @Stevia
Ten Menoxin vyzkousim. Jeste kouknu na Gynex.

Dnesni noc byla priserna. Stavy jako pri viroze, pocit jako pri horecce. Ve 4 rano jsem konecne usla. Spala jsem do 8, takze 4 hodiny spanku. Jenze kdyz jdu do prace, vstavam v 5:30, takze to se nevyspim vubec :cert:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat