nesoukromé kliniky asistované reprodukce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Moniseeek
Stálice 94 příspěvků 07.01.19 11:17
Kliniky asistované reprodukce

Zdravím, mám asi hodně blbou otázku, ale existují někde kliniky které nejsou soukromé? V okolí Moravskoslezskeho, Zlínského a Olomouckého kraje? Chodíme na kliniku ve Zlíně a tam po nas chcou docela dost vysoké ceny :? Děkuji za odpověď

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 11:27

@Moniseeek rozhodně to není blbá otázka, ono většinou ty soukromé kliniky nedělají nic vyjímečného co dělají ve státním. Často jsou IVF centra při krajských nemocnicích. Z Tvého kraje nejsem, tak nevím, ale zkus se podívat na stránky okolních nemocnic. V Olomouci by něco být mohlo. Ale počítej s tím, že i ve státním se doplácí za určité léky a někdy může být objednací lhůta delší než v soukromých klinikách.

Maminanamatersky
Kecalka 199 příspěvků 07.01.19 11:43

No ono i ve statnim zarizeni budou litat tisice z okna, s tim pocitej. A prostredi a kvalita muze byt nekde jinde. V soukromem si vetsinou zakladaji na individualnim pristupu, ve statnim budes jenom číslo v poradniku. Cest vyjimkam. Jeste si to rozmysli.

Freya10
Kecalka 280 příspěvků 07.01.19 11:45

Ahojky. My jsme v péči CARu ve státní porodnici. Nemyslím si však, že by to finančně byl významný rozdíl - prostě co hradí pojišťovna, to hradí a co nehradí, to si doplácíš. Částky doplatků jsou podle mého dost obdobné, jako v soukromých centrech. Každopádně CARy bývají při větších porodnicích a nemocnicích (alespoň co já vím).

Freya10
Kecalka 280 příspěvků 07.01.19 11:48

Ještě tedy doplním, že přesně jak píše @Maminanamatersky - prostředí (alespoň u „nás“ v CARu) není rozhodně nijak luxusní a pořadníky narvané … já jsem ale v této porodnici jak rodila, tak byla na revizi po ZT, tak absolvovala všechna velká vyšetření, takže jsem se rozhodla pro ně, aby ta péče byla jakože centralizovaná na jedno pracoviště ;-)

Moniseeek
Stálice 94 příspěvků 07.01.19 11:52

No ja mam bohužel 213 pojišťovnu a ta nehradí léky. Ja jsem v pořádku, ale trpím na cysty, bohužel přítel ma pomalé spermiky. Takže jsme přistoupili na IUI a tu na bohužel dnes neúspěšně ukončily, protože se mi z hormonů udělala opět cysta a vsechny hotmony pozira ona misto vajicek, a vajicka bohužel přestaly růst a mám jich už málo tak IUI doktor nedoporucil. Tak jsem bohužel zaplatila 2890 za 10injekci a ted musime cekat na schválení pojišťovnou IVF a pujdeme zkusit IVF, ale to nám řekl ze si máme připravit minimálně 25tis :? Proto se ptám zda někdo nechodí na kliniku kde nejsou takové pálky?

Freya10
Kecalka 280 příspěvků 07.01.19 11:58

@Moniseeek No nevím - já počítám předběžně s částkou minimálně okolo 30 tisíc a to jsme (jak jsem psala) ve státním zařízení…myslím, že pod těch 20 tisíc se nikde člověk nedostane (pokud tedy léky neoseká tak, že to dle mě už pak ztrácí smysl).
Jak říkám - nemám až takovou zkušenost, ale ty léky a postupy, které mají zvýšit šance, prostě tolik stojí no… raději bych ovšem zkusila aplikovat vše, co může šance zvýšit, než šetřit a pak si vyčítat, že to proto nevyšlo ;) .

Maminanamatersky
Kecalka 199 příspěvků 07.01.19 12:09

@Moniseeek 25 tisic je jeste dobry.. My jsme dali v (soukromem) 40. A dalsi dva kety po 10 tis, nez to vyslo… Je to smutny a nespravedlivy, ale vetsinou neni ivf zrovna pro chudy :nevim: A doplatky za leky budou vsude za stejnou palku. Nekdo kupuje leky na ivf pres inzeraty z druhy ruky, aby usetril. Ale to bych ti neradila. Krome toho, ze ti neni legální. Radsi zmen pojistovnu, nez car.

Moniseeek
Stálice 94 příspěvků 07.01.19 12:22

@Maminanamatersky no pojišťovnu chci změnit, ale i tak to budu mít az od července takze do te doby to budeme muset zaplatit. Tvrdí mi, že jiné pojišťovny to hradí, ale kdyz spousta holek píše že vsechno platí tak nevim. Nejde mi do hlavy proc píšou ze 4× ivf hradi pojišťovna, kdyz chcou po vsech takové prachy. V tom případě co teda ta pojišťovna z ivf hradí?

Maminanamatersky
Kecalka 199 příspěvků 07.01.19 12:34
@Moniseeek píše:
@Maminanamatersky no pojišťovnu chci změnit, ale i tak to budu mít az od července takze do te doby to budeme muset zaplatit. Tvrdí mi, že jiné pojišťovny to hradí, ale kdyz spousta holek píše že vsechno platí tak nevim. Nejde mi do hlavy proc píšou ze 4× ivf hradi pojišťovna, kdyz chcou po vsech takové prachy. V tom případě co teda ta pojišťovna z ivf hradí?

No presnou odpoved ti daji v tvem caru, ale pojistovna hradi napr kontroly a ultz behem stimulace, narkozu pri opu, nebo treba samovolne oplodneni vajicek spermiemi ve zkumavce - coz je stejne vetsine paru k nicemu a musi si priplatit tisice za isci. Leky hradi pojistovny jenom do urcite vyse. Driv to bylo do 2.000 jednotek, nevim, jestli se neco nezmenilo. Pokud potrebujes pro stimulaci vajecniku vice, platis jak mourovata.

Mas pravdu, propagaci ctyri ivf,, zdarma" at si strci nekam :roll:

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 07.01.19 13:37

Já myslím že toho pojišťovna platí dost, když se podívám na ceník Gennetu, kam jsme chodili my. My dopláceli 26 000 a to jsem nechtěli žádný ty spešl věci jako embryo glue, asistovaný hatching, apod. a vyšel nám hned první KET. A jsem hrozně vděčná, že tu ten příspěvek od pojišťovny vůbec na tohle je. Vzhledem k tomu, že neplodnost není žádný ohrožení na životě ani na zdraví. Vemte si, že třeba rovnátka, kosmetiku na atopický ekzém a spoustu dalších věcí, co nám výrazně ovlivní kvalitu života, ale obejdeme se bez nich si platíme 100 % sami. :nevim: A jen aby bylo jasno, tak nejsme nijak bohatí, 26 000 je o dost víc než moje měsíční výplata, bydlíme v podnájmu v paneláku, jezdíme rezavým autem a bůhvíjaké úspory taky nemáme. A stejně mi těch peněz za to líto není :srdce:

Moniseeek
Stálice 94 příspěvků 07.01.19 13:42

@Serpentini mě to taky není líto, ze si za to platím, ale spíše me to mrzí, ze lidé kteří fakt touží po mimi a nedaří se tak za to musí furt platit. Některým se to nepodaří napoprvé a to je fakt masakr to platit treba 4×…taky nejsme boháči jsme obyčejní lidé co by si přáli prcka a stavíme si svépomocí ze starého domu nový a aj kdybych mela prestat stavut dal a zaplatit si za mimi tak to udělám. Jen tu jde o princip ze zrovna toto bych třeba proplacet nechavala, ale bohužel no.

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 07.01.19 14:10

@Moniseeek Já si právě zase myslím, že to že můžou mít dítě a zdravé dítě i páry, které by dříve tu možnost neměly je určitý nadstandard, že ty možnosti dříve nebyly a prostě celkově jsem vděčná jak za tu možnost, tak i za to že mi na to někdo dal alespoň něco. Jasně, samozřejmě bych byla radši kdyby alespoň tři pokusy byly hrazené plně, ale to by se ty peníze musely vzít někde jinde. Navíc by se to asi i začalo zneužívat, mám v okolí páry, kterým se třeba nedařilo pitomých čtvrt roku a už chtěli celí vystresovaní utíkat do CARu, že by tam tvrdili že se snaží už dva roky a nedaří se a vyptávali se mě jak to tam chodí a odradila je jen ta cena. 8o A když tu občas vidím jak některé holky šílí, když se jim nezadaří hned první měsíc 8o A jako nefér to je, taky nejsem bez sebe blahem, že já si musela zaplatit a počkat na dítě dva a půl roku a kamarádky si stáhly kalhotky a měly ho zadarmo hned první měsíc, ale ve výsledku máme dítě všechny a to je hlavní, musíme to vidět optimisticky :kytka:

Hearty
Ukecaná baba ;) 1073 příspěvků 07.01.19 19:32

@Moniseeek koukni na ceník pro samoplatce (tam kde už nedoplaci pojišťovna z důvodu věku nebo vyčerpaných pokusů)… To jsou masakr pálky. Jen u injekcí jsem se ptala, kolik stojí ta pera… Já doplácela za tu základní dávku asi 3000… Byly to tři pera… Sestřička říkala, že jedno pero s hormony stojí 5-7tis dle dávky v něm. My dopláceli celkem asi 26tis plus potom dva kety a podle ceníku pro samoplatce bychom platili cca 60-70tis!! Takže pojišťovna asi hradí dost člověče… A díky bohu za to :srdce: ;)

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 07.01.19 22:17

@Hearty Nazdaaar :D Jak se daří? Já už mám za deset dní termín plánovaného císaře :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >