Klíšťata - jaký nejlepší repelent

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Cleopatraj40
Kecalka 110 příspěvků 04.06.19 09:21
Klíšťata - jaký nejlepší repelent

Ahoj,

možná trochu hloupý dotaz, ale přece…Chtěla jsem se nechat očkovat proti klíšťové encefalitidě, ale prý musím počkat až na podzim. Jak se tedy nejlépe chránit, nějaký osvědčený repelent? ( parky, občas procházka v lese).

Díky :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Cenarius
Zasloužilá kecalka 520 příspěvků 04.06.19 09:24

Pivo :D pak smrdite a klistata na vas nejdou :D

ugluk
Hvězda diskuse 46724 příspěvků 04.06.19 09:32

No, čkování proti encefalitidě je fajn, ale mnohem rozšířenější je borelióza, proti které se stejně očkovat nedá. Takže dlouhé kalhoty a večer se vždycky důkladně prohlídnout. Z chemických je to asi jedno, z přírodních se doporučuje levandulový nebo tea tree olej a někdo nedá dopustit na vysoké dávky vitamínu B.

Uživatel je onlineBa-stet
Ukecaná baba ;) 1540 příspěvků 04.06.19 09:32

@Cenarius Jojo, ve větší dávce to odpuzuje i větší zvířata a lidi :mrgreen:

lolink
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 04.06.19 09:38
@ugluk píše:
No, čkování proti encefalitidě je fajn, ale mnohem rozšířenější je borelióza, proti které se stejně očkovat nedá. Takže dlouhé kalhoty a večer se vždycky důkladně prohlídnout. Z chemických je to asi jedno, z přírodních se doporučuje levandulový nebo tea tree olej a někdo nedá dopustit na vysoké dávky vitamínu B.

Twd se testuje vakcina a do dvou let ma byt na trhu. Vyvinuli ji cesi.

NovápaníA
Kecalka 379 příspěvků 04.06.19 09:44

Teď se nám dvakrát stalo, že jsme se nastříkali a stejně klíšťata měli :think: :zed: Asi chyba v systému. Nebo starý repelent, muže to projít? Máme nějaký z DM a teď jsem koupila Predátor ve žlutozelené plechovce.

smurfka
Vesmírná mluvilka 31106 příspěvků 04.06.19 09:51

Funguje nám ládovat se béčkem, náramky z Dedry a repelent predátor.

ugluk
Hvězda diskuse 46724 příspěvků 04.06.19 09:55
@lolink píše:
Twd se testuje vakcina a do dvou let ma byt na trhu. Vyvinuli ji cesi.

Jo? Já si pamatuju, když měla před dvaceti lety boreliózu snad půlka mojí rodiny, taky se říkalo, že vakcína už se vyvíjí a bude každou chvíli na trhu :lol: Ale jestli fakt bude, budu na ni stát první v řadě.

Uživatel je onlineklamonožka
Ukecaná baba ;) 2389 příspěvků 04.06.19 10:16
@ugluk píše:
No, čkování proti encefalitidě je fajn, ale mnohem rozšířenější je borelióza, proti které se stejně očkovat nedá. Takže dlouhé kalhoty a večer se vždycky důkladně prohlídnout. Z chemických je to asi jedno, z přírodních se doporučuje levandulový nebo tea tree olej a někdo nedá dopustit na vysoké dávky vitamínu B.

To je pravda, ale na druhou stranu borelióza se dá léčit, pokud se člověk nakazí, zatímco encefalitida víceméně ne.

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 53246 příspěvků 04.06.19 10:22
@ugluk píše:

Jak která oblast, někde je více encefalitid.
Prohlížení pomůže především na tu borrelii. Encefalitidy se infikuje obvykle ještě dříve, než klíště najdeš.

Zakladatelko, nic fakt echt účinného jsem nenašla. Vyzkoueno všemožné přírodní i nepřírodní ( tte tree, levandule, náramky chemické i nechcemické, přírodní repelenty i DEET repelenty). Ohledně vhodné doby na očkován bych si zavolala přímo do očko centra. Já chci ještě zkusit nějaké ty tropické repelenty s extra vysokým obsahem DEET

ugluk
Hvězda diskuse 46724 příspěvků 04.06.19 10:24
@klamonožka píše:
To je pravda, ale na druhou stranu borelióza se dá léčit, pokud se člověk nakazí, zatímco encefalitida víceméně ne.

No, dá se léčit, ale sranda to není. Jednak se může celkem snadno přehlídnout, flek se neobjeví, pak bude člověku pár dní divně… a další stádia nejsou sranda, znala jsem holku, co kvůli tomu skončila na vozíku. A druhak máme v rodině případ, kdy i dobře přeléčená, krev opakovaně negativní a stejně se za rok objevilo druhý stádium a veselý to nebylo. Takže se tomu mileráda vyhnu.
Encefalitida je drsnější, má rychlejší průběh, vyšší úmrtnost, ale prostě jsem zakladatelce chtěla napsat, že by prevenci před klíšťaty měla řešit i v okamžiku, kdy bude proti encefalitidě očkovaná.
Ale abych nekázala vodu a nepila víno - včera ze mě muž sundal dvě přicuclý klíšťata (předtím dobře dva roky nic), musela tam být od soboty. Ale jak jsem večer velmi důkladně prohlédla děti, u sebe jsem to dost odflákla a ta dvě přehlídla. Béčko beru, repelent byl, ale nic není na 100 %.

Uživatel je onlineBa-stet
Ukecaná baba ;) 1540 příspěvků 04.06.19 10:35
@ugluk píše:
No, dá se léčit, ale sranda to není. Jednak se může celkem snadno přehlídnout, flek se neobjeví, pak bude člověku pár dní divně… a další stádia nejsou sranda, znala jsem holku, co kvůli tomu skončila na vozíku. A druhak máme v rodině případ, kdy i dobře přeléčená, krev opakovaně negativní a stejně se za rok objevilo druhý stádium a veselý to nebylo. Takže se tomu mileráda vyhnu.
Encefalitida je drsnější, má rychlejší průběh, vyšší úmrtnost, ale prostě jsem zakladatelce chtěla napsat, že by prevenci před klíšťaty měla řešit i v okamžiku, kdy bude proti encefalitidě očkovaná.
Ale abych nekázala vodu a nepila víno - včera ze mě muž sundal dvě přicuclý klíšťata (předtím dobře dva roky nic), musela tam být od soboty. Ale jak jsem večer velmi důkladně prohlédla děti, u sebe jsem to dost odflákla a ta dvě přehlídla. Béčko beru, repelent byl, ale nic není na 100 %.

Některá ta klíšťata jsou totiž děsně odolná. Psa mám ochráněného osvědčenou pipetou a hned třetí den po aplikaci jsem jedno našla. Od té doby nic, takže zjevně funguje. :nevim: Já si našla jedno, než začala vedra, probojovalo si cestu přes dlouhé kalhoty a několik vrstev až pod spodní prádlo. Takže podle mě nepomůže nic, člověk jen musí doufat, že to dobře dopadne…

sediza
Ukecaná baba ;) 2422 příspěvků 04.06.19 11:06

Predator forte. Syn chodi do lesni školy, takže expozice obrovská. Mel za celou dobu (tento rok) kliste jen jedou, a to na hlavě ve vlasech, protože mě nenapadlo stříkat mu i kloboucek. Od te doby, co stříkám i ten, klíště neměl. Minuly rok měl klíště taky jedno, to jsem ho pro změnu zapomněla nastříkat uplně :( Jinak levandulové náramky vím, že strašně smrdí a synovi kamarádi i skrz něj klíšťata mají.

Petula306
Kecalka 418 příspěvků 04.06.19 11:22

Očkovat se můžete kdykoli, ale letošní sezónu nebude vakcína tak účinná, jak se očekává.

Uživatel je onlineklamonožka
Ukecaná baba ;) 2389 příspěvků 04.06.19 11:26

@ugluk Určitě, to máš pravdu, ani borelióza není sranda, taky jsme ji bohužel v rodině potkali i v tom pozdějším stadiu…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama