Klíště pozitivní na boreliozu - řešit?

4313
20.5.21 10:48

Klíště pozitivní na boreliozu - řešit?

Ahoj, prosím o vyjádření těch, kteří o tom opravdu něco vědí. Poslala jsem jako správná hysterka klíště vyndané ze syna na rozbor a potvrdili, že je pozitivní na boreliozu - cituji z laboratorní zprávy: „Vzhledem ke střednímu množství zachycené DNA je pravděpodobné, že došlo k přenosu infekce na pacienta, zvláště bylo-li klíště přisáté delší dobu (několik hodin, přes noc a více).“ Klíště bylo vyndané v sobotu, dnes je čtvrtek. Zatím nemá flek ani teplotu. Má cenu něco řešit, antibiotika „preventivně“, nebo vyčkávat, měřit teplotu a hledat flek, který půlka nemocných vůbec nemá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
107
20.5.21 10:56

Ano, nechala bych nasadit antibiotika co nejdřív. Já jsem boreliozu měla, bylo to dost nepříjemný, vleklý a plácala jsem se v tom víc jak rok… Flek jsem taky neměla, ani teplotu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7485
20.5.21 10:56

Ahoj,
rozhodně bych doporučil řešit s lékařem. Zarudnutí kolem místa vkusu se objevilo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18981
20.5.21 10:57

Proc nezavolas pediatrovi??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24425
20.5.21 11:03

@Reflex ano řešit a rychle, rychle k pediatrovi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64469
20.5.21 11:06

@Reflex rozhodně řešit.. Nelecena se může projevit za několik měsíců až let a pak je to masakr

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64469
20.5.21 11:06
@Premek_Orac píše:
Ahoj,
rozhodně bych doporučil řešit s lékařem. Zarudnutí kolem místa vkusu se objevilo?

Být vůbec nemusí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3712
20.5.21 11:08

Sla bych za pediatrem a poprosila o preventivni antibiotika. Borelioza neni sranda a je potreba podchytit v zarodku. Pripadne nechat udelat krevni testy, ale tim se ne vzdy podchyti a jsou hodne drahe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.21 11:08

Rozhodně hned řešit, zavolej pediatrovi a ať nasadí antibiotika. Boreliózu jsem prodělala v září, antibiotika nasazena téměř hned a přesto s tím mám stále potíže.

• Citovat
  • Nahlásit
3712
20.5.21 11:09
@Premek_Orac píše:
Ahoj,

Neuroborelioza je skoro nelecitelna s silenymi nasledkami a ve vetsine pripadu bez jakychkoliv priznaku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4313
20.5.21 11:13
@Eemii píše:
Proc nezavolas pediatrovi??

Pediatrovi se snažím dovolat, ale chci se mezitím, než mi to vezme, trochu informovat. Jsou v zásadě dvě varianty, buď mi nabídne atb, nebo řekne sledovat. Manželovi jeho doktor řekl sledovat, i když měl flek jak kráva. :lol: Pak je otázka, jestli shánět atb někde přes známé za zády pediatra.

UPDATE: Pediatr dle očekávání řekl sledovat (teploty, flek, uzliny). Na krevní testy po 6 a více týdnech jsem se musela zeptat, prý OK, že je pak udělají.

Příspěvek upraven 20.05.21 v 11:21

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3011
20.5.21 11:13

Určitě bych kontaktovala pediatra. Na nic bych nevyčkávala :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4313
20.5.21 11:21

Pediatr dle očekávání řekl sledovat (teploty, flek, uzliny). Na krevní testy po 6 a více týdnech jsem se musela zeptat, prý OK, že je pak udělají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19346
20.5.21 11:37

@Reflex je to těžký, když máš blbej pocit, je lepší okolnosti trochu zveličit (bohužel). Na druhou stranu, když budeš každý měsíc posílat klíště, tak to by mohl mít syn atb taky pětkrát za rok že jo :think: používáš nějaký repelent? Člověk by řekl, že pořád ještě ty potvory nejsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4313
20.5.21 11:57
@Bubla Bůčková píše:
@Reflex je to těžký, když máš blbej pocit, je lepší okolnosti trochu zveličit (bohužel). Na druhou stranu, když budeš každý měsíc posílat klíště, tak to by mohl mít syn atb taky pětkrát za rok že jo :think: používáš nějaký repelent? Člověk by řekl, že pořád ještě ty potvory nejsou.

Já klíště posílám vždycky, pozitivní je poprvé, většinou má 1-2 za rok, letos už druhé. Jsou už asi dva měsíce. Repelenty máme, ale byli jsme ve vysoké květeně :D. Před dvěma lety jsem klíště poslala, cca týden po vyndání měl syn teploty, klíště negativní, tak jsem byla v klidu. Kdybych ho na rozbor neposlala, tak už do něj láduju týdny zbytečná atb.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat