Klíšťová encefalitida zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.18 00:11
Klíšťová encefalitida zkušenosti

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli někdo máte zkušenosti s touto nemocí. Popř. Jak se u vás projevila. Já jsem před 21 dny našla na sobě 3 klíšťata a teď mám rýmu. Vím, že se to projevuje jako chřipka, ale já neměla horečku tak přes 3 roky. Občas mě bolí hlava a jsem unavená, ale to jsem pořád už jsme si prošla i boreliózou a tak mám strach z tý KE :/

Reakce:
Hanyžka1
Stálice 75 příspěvků 13.10.18 02:39

Mám, před pár lety jsem našla přisáté klíště, kolem něj červený flek, vytáhla, vydesinfikovala, další den, bolest hlavy, teplota, celkově jako náběh na chřipku. Byla jsem hodně KO, skočila k doktorce, ta mě víceméně vyhodila, že chřipku mám vylezet a neroznaset bacily.Dalsi den jsem se probrala na ARO, totálně hotová, strávila tam 3 týdny, zhubla 10kg,vyhrabala se z toho s dg. klíšťova encefalitida, dodnes trpím na hnusné bolesti hlavy a při testech na hematologii kvůli něčemu jinému se letos prokázalo, že jsem prodělala i lymskou boreliozu. Dali mi atb, ale stejně mám v krvi nadále pasivní i aktivní protilátky. Nikdo to moc neřeší, já „vesele“ chodím do práce, jsem příšerně unavená, hlava duní, špatně spím a tak se rvu se aspoň vitamíny.

Hojuza
Kecalka 129 příspěvků 13.10.18 04:40
@Hanyžka1 píše:
Mám, před pár lety jsem našla přisáté klíště, kolem něj červený flek, vytáhla, vydesinfikovala, další den, bolest hlavy, teplota, celkově jako náběh na chřipku. Byla jsem hodně KO, skočila k doktorce, ta mě víceméně vyhodila, že chřipku mám vylezet a neroznaset bacily.Dalsi den jsem se probrala na ARO, totálně hotová, strávila tam 3 týdny, zhubla 10kg,vyhrabala se z toho s dg. klíšťova encefalitida, dodnes trpím na hnusné bolesti hlavy a při testech na hematologii kvůli něčemu jinému se letos prokázalo, že jsem prodělala i lymskou boreliozu. Dali mi atb, ale stejně mám v krvi nadále pasivní i aktivní protilátky. Nikdo to moc neřeší, já „vesele“ chodím do práce, jsem příšerně unavená, hlava duní, špatně spím a tak se rvu se aspoň vitamíny.

Ahoj, pokud mas porad aktivni i pasivni protilatky, tak mas proste boreliozu. Bohuzel lekari to resit nechteji. Muzes zkusit but soukromeho doktora, ktery leci dlouhodobymi antibiotickymi protokoly nebo bylinnou lecbu podle Buhnera. Nebo kombinaci samozrejme. Borelioza je svinska nemoc. Omluva zakladatelce, s klis.encefa­litidou zkusenost nemam.

zuzan
Ukecaná baba ;) 2460 příspěvků 13.10.18 08:59

Syn měl klistovku. Prvně se to projevilo únavou a bolestí kloubů. Únava taková že mi v pěti letech usnul klidně na lavičce na hřišti. Toto po třech týdnech od vyndání klíšťat, měl jich sedm.
Pak mu týden nebylo nic a po týdnu dostal horečky až 41 st. Vpodstate se celý den neprobiral že spánku . Projevila se neschopnost ohnout šíji. Tyto horečky trvalý týden. Po odezneni měl problémy se spaním bolesti hlavy a nekontrolovatelne záchvaty vzteku. To trvalo asi rok.

admin
Extra třída :D 11291 příspěvků 13.10.18 12:00

Hezký den,

pokud chcete, můžete získat názor lékaře v naší poradně o klíšťovce.

Pěkný víkend, :kytka:
Zuzi

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Glosa: „Snílek“ Feri formuje EU. Proč ho v Česku neberou vážně?

Nejmladšího českého poslance Dominika Feriho z TOP 09 zařadil server Politico... číst dále >

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >