Kluk 2 let 8 měsíců, období vzdoru, bojkot jídla

109
26.5.16 13:39

kluk 2r8m období vzdoru, bojkot jídla

Ahoj, můžu se zeptat, zda je to u někoho podobně? Syn má 2roky a 8 měsíců, klasické období vzdoru, kdy někdy je celýž den klid, jindy se vzteká kvůli maličkosti co chvilku. Bojkotuje vám někomu dítě i jídlo? Doteď dobrý jedlík, snědl téměř vše (měl i neoblíbená jídla, ale to asi každý). Ale poslední cca měsíc skoro nesnídá, polívka „maminko já chci krmit“ (se lžičkou to umí už dobře), hlavní jídlo fuj, nechce, pomalu by se při ochutnání vybl… (a pak to někdy sní i sám a nechce krmit), odpoledne svačí ovoce venku, to je v běhu v pohodě, a večeře je zase tyjátr a je problém do něj něco dostat. Taky ve školce okoukal, že chce „smáznout to z chleba“, takže nejlépe skoro suchý chleba, rohlík a i toho sní kousek. Podvýživou netrpí, spíš občas trpí moje nervy :( :D
Díky za každý názor
Klára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12199
26.5.16 13:46

Taky jsme tim se synem prosli.Ale on taky netrpi na podvyzivu, jak pises, takze ja jsem se s nim nerozcilovala-nechces jist obed? Ok, tvuj problem, pristi jidlo je az ve tri chleba s lucinou. Nechces ani to, stouras se v tom, drzkujes? Ok, ale dalsi je az polevka k veceri. Nikdy nebojkotoval vic nez dve jidla v rade a velmi brzy mu doslo, ze se mnou nehne a opravdu nedostane brumika a podobne hnusy mezi jidly :D Hlavne dusledne, at uz se na nej rozhodnes jit jakkoli ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20736
26.5.16 13:47

@xmellonekx U nás střídavě oblačno, některé dny je zlatej, jindy na přesdržku už jen co vstane.
U nás né, že by nejedl, ale zase dělá s jídlem blbiny - patlat po stole, pít čaj lžící nebo si ho vylévat do talíře s polívkou a podobně.
V takových okamžicích po milionté zopakuji, že s jídlem se nehraje, kdo s jídlem blbne jde od stolu, jídlo zabavuju a neřeším, jestli má nebo nemá hlad. Případný řev ignoruju a do zblbnutí opakuju, že když se s jídlem blbne, jde se od stolu. Pokud měl hlad, měl jíst.
A když je nejhůř, těším se večer na panáka, sklenici vína nebo dobrou čokoládu. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26424
26.5.16 13:49

Nechala bych hlady. Starší měl taky období, kdy nejedl nic (od 2 do 3 let). Tak jsem mu 5× denně dala jídlo na stůl a pokud nejedl, byl to jeho boj. A byly dny, kdy nejedl vůbec. Jak jsem přestala dělat divadlo - ještě kousek, zkus to ochutnat… tak se postupně rozjedl. Chleba a rohlík nejraději suchý, ale to nepovažuju za problém.
A bude to obdobím, protože mladšímu budou 2 roky a taky začíná s jídlem dělat ofuky. Zaujala jsem stejné stanovisko - nechceš, nejez. Jen tu a tam udělám kompromis a vymyslím něco, co mu chutná, aby se najedl.
Podvyživený není ani jeden.
Zdravé dítě u plného talíře hlady dobrovolně neumře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
26.5.16 14:15
@xmellonekx píše:
Ahoj, můžu se zeptat, zda je to u někoho podobně? Syn má 2roky a 8 měsíců, klasické období vzdoru, kdy někdy je celýž den klid, jindy se vzteká kvůli maličkosti co chvilku. Bojkotuje vám někomu dítě i jídlo? Doteď dobrý jedlík, snědl téměř vše (měl i neoblíbená jídla, ale to asi každý). Ale poslední cca měsíc skoro nesnídá, polívka „maminko já chci krmit“ (se lžičkou to umí už dobře), hlavní jídlo fuj, nechce, pomalu by se při ochutnání vybl… (a pak to někdy sní i sám a nechce krmit), odpoledne svačí ovoce venku, to je v běhu v pohodě, a večeře je zase tyjátr a je problém do něj něco dostat. Taky ve školce okoukal, že chce „smáznout to z chleba“, takže nejlépe skoro suchý chleba, rohlík a i toho sní kousek. Podvýživou netrpí, spíš občas trpí moje nervy :( :D
Díky za každý názor
Klára

ne s zadnym bojkotem jsem se u syna nesetkala ani obdobim vzdoru diky bohu ;) ale pokud by s tim snad nekdy prisel, tak bych ho nenutila k nicemu kor k jidlu nechces? Ok tak smolik mel jsi moznost vecere a ze jsi nejedl? To není muj problém :* te jen zkousi ;)

• Citovat
  • Upravit
109
27.5.16 21:22

@unuděná @Svistice @Billi dekuji, zacala jsem to tak delat. Vc. piti, ktere mi je schopny cebrat po kuchyni a nejen tam. Pije celkem dobre, kdyz ma zizen, vypije i velkou sklenici najednou, takze v tom jsme z obliga :) S jidlem jsem to zatim zkusila a proste ji min, ale ma rymu, tak mu asi taky neni dobre. Pokazde kdyz jsem mu teda jidlo sebrala, tak scena, ale snad se to podda.
A co myslite ovoce? Je totiz zatim zvykly, ze po obede se jde ven a to dostava ovoce a treba kousek rohliku. Ale tu potka tetu s banany, mlicko, jabko, susenku, krupky… ovoce mi ani tak nevadi, ale spis ten smysl, aby si uvedomil ten hlad, ze nejedl obed, tak mu „zakazat“ i to?
Kdyz me prave vytaci ty jeho sceny hystericky, protoze mladsi bracha se toho jeho revu boji a zacne hulakat taky. A oba hulakajici, ja padam hlucha na pusu, jsou opravdu hlasiti, tak diky za nadeji, ze to prejde :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama