Klukům "holčičí" hračky a naopak

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
janac
Závislačka 3138 příspěvků 04.02.10 20:37
Klukům "holčičí" hračky a naopak

Dobrý večer,ahoj,
hrají si vaše děti s hračkama, které „patří“ opačnému pohlaví??
Já před mateřskou pracovala s malými dětmi a ty nedělaly rozdíly. Kluk chodil s kočárkem jen to brnčelo, holky tahaly auta.
Já svému synovi koupila panenku. Ano, takové to klasické miminko - dokonce je to tedy chlapeček, po bližším prozkoumání bezpohlavní…
http://img.mimishop.cz/…a1558893.jpg
Pro mnoho lidí z mého okolí je to nepochopitelné.
Můj dnes roční kluk ale ještě neví že je kluk..a miminku dádá papat když sám jí…a já sama jako malá spíš jezdila v tatře než z kočárkem..ale me bylo řečeno že z něj dělám buzeranta :oops:

Zajímá me jestli jste se setkaly s podobnými reakcemi oklolí a případně s jakýma hračkama si vaše děti hrají a jestli se to nějak projevuje na jejich orientaci.

Osobně jsem přesvědčená o tom, že je to nebetyčná blbost..

Díky

J.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 04.02.10 20:43

Ahoj,

ne že bych programově našim klukům kupovala holčičí hračky, ale když se narodil mladší, chtěl starší taky miminko. Tak ho dostal, k němu i kočár, šálu, ve které ho nosil jako v šátku, uměl dokonale kojit i odříhávat :-) Pak mají ještě pokladnu z krámu - je růžová, jiná se snad nedá sehnat. Rádi si hrají na obchod. To, že je sexuální orientace vrozená, už ví snad každej ne? Jo a jeden náš dětský kamarád teď k Vánocům dostal mimino Baby Anabel i s funkční vaničkou :-)

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 04.02.10 20:43

Jani, naprosto nejsi sama, kdo jezdil v tatře jako malá holka. Ze základky si pamatuju jednu holčinu (dneska má tři děti…), která byla jako fotbalový útočník mnohem úspěšnější než já.
Takže bych si s tím nelámal hlavu…

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 04.02.10 20:44

A mimochodem - homosexuálové nikdy mateřskými ani otcovskými pudy příliš neoplývají…

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 04.02.10 20:44

Budu mnohem raději, když si bude hrát s panenkou, než když po mě bude chtít nějakou napodobeninu zbraně.

Romulda
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.10 20:45

My když přijdem do MC, tak se hned Tomi chopí kočárku a panenky, u kamarádky se dokáže půl hodiny hrát s kuchyňkou :-) , ale auta vedou , to jo…

Romulda
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.10 20:46
čičinka píše:
Budu mnohem raději, když si bude hrát s panenkou, než když po mě bude chtít nějakou napodobeninu zbraně.

přesně !!!!!!

saja1
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 04.02.10 20:46

no já myslím, že děti si s hračkama určenými pro opačné pohlaví hrají hlavně tehdy, když mají sourozence opačného pohlaví. vidím to u sousedů i švagrů. tam holky drandí s autama o 106. naše cácory taky pár aut mají, ale moc je neberou. občas na nich teda něco převezou, ale hrají si většinou s panenkama (teda ta starší, ta mladší ještě není vyhraněná panenkářka:))

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 04.02.10 20:46

Hrají si s auty, ale jednou jsem synovi šla koupit panenku, protože si ji výslovně přál a prodavačka považovala za nutné ověřit si, že je to kupované skutečně pro TOHO chlapečka (a pak to ještě „nenápadně“ jít špitat kolegyni že ano, vážně je to pro něj 8-o :lol: ).
Pro mě za mě, kdyby chtěli kluci tlačit venku růžovoučký kočárek, ráda jim to dopřeju.
Některé děti nosí po vzoru maminky svoje plastové miminko v šátku a klidně ho i nakojí, nás to bohužel minulo, pořád jenom samý bagr, kombajn, cisterna, traktor s rozmetávačem hnoje. Tak co už 8-) .

Aludnev
Ukecaná baba ;) 2415 příspěvků 04.02.10 20:48

Já mám zase trošku jinej problém a přitom asi stejnej. :wink: :wink: :wink: Mě je zase proti srsti svý holce kupovat panenky, kočárky, kuchyňky a podobně. Mě to přijde jako že u těch holek pěstujeme už od mala, že mají bejt doma v kuchyni a u dětí… :roll: :roll: :roll: :roll: Nejsem žádná feministka, ale přijde mi prostě úchylný, aby si dvouletý dítě hrálo na mámu. Na mazlení a chování může mít třeba medvěda. A když chtěla dcera mermomocí před sebou něco tlačit, tak jsem koupila nákupní vozík a spokojenost je na obou stranách. :-D :-D

asha
Nadpozemská drbna 29590 příspěvků 1 inzerát 04.02.10 20:48

Myslim, ze je to v poradku, aspon to ti kluci jednou budou umet s miminama :D Mates taky dostal kocarek-golfky a panenku i s vanickou. Kdyz jsme byli na dovoleny s prckama 2,5 let, tak se kluci rvali o kocarky, co tam mely holky. No a Tyna si casto hraje s autama. Ja si s nima jako mala hrala taky. :palec:

saja1
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 04.02.10 20:49

no a u zbaraní už prosím jsme :twisted: přítáhla to ze školky. složí si cosi z lega a říká, že to je pistole :roll: podle mě zatím asi neví na co to je, asi to jen viděla u kluků ve školce, tak se opičí, opice jedna :nevim:

janac
Závislačka 3138 příspěvků 04.02.10 20:49

Letnil, Lasi… :oops: koupila jsem i ten kočárek, ale to jsem teda chtela utajit :lol:

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 04.02.10 20:52

Asho, taky bych podořil tvůj názor, že hračky pro děti opačného pohlaví třeba trošku smáznou tu dělbu práce v domácnosti na mužskou a ženskou… třeba to pomůže k tomu, aby to dětem v dospělosti klapalo… co my víme… :wink:

asha
Nadpozemská drbna 29590 příspěvků 1 inzerát 04.02.10 20:53

Tak zbrane nas dikybohu stale miji, taky to nemam rada.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >