Kniha Hra o trůny - podobné jako jiné fantasy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
michaelala
Neúnavná pisatelka 16779 příspěvků 27.09.14 22:42
Kniha hra o trůny

Prosím o radu ohledně knížky Hra o trůny, dnes jsem na ní narazila prvně na diskusích koukám, že už je podle ní i nějaký seriál. Potřebuji vědět jestli se knihy dají přirovnat ke knihám Harry Potter, Pán prstenů a knih od Christhopera (Eragon, Brisinger…)
Potřebuji nějaké fantasy potřebuji pro přítele k Vánocům a tyhle zmíňeté jsou jeho top :mrgreen:
Děkuji moc.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
iila
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 27.09.14 22:48

Myslím, že o Hře o trůny je tu celá diskuze, tak zkus najít. Já knížky nečetla, viděla jsem jen seriál. Mně osobně i manželovi se to moc líbí, oproti Harrymu Potterovi, vlastně asi i Pánovi prstenů je to takový docela dospělácký :) Je tam teda dost postav a šlechtických rodů, ve kterých je třeba se zorientovat, řekla bych, že výrazně víc, než v tebou zmíněných titulech.
Edit: pardon, nějak jsem přehlídla, že na Hru o trůny jsi narazila na diskuzích.

michaelala
Neúnavná pisatelka 16779 příspěvků 27.09.14 23:04

@iila jo narazila jsem v diskusích, ale co jsem koukala tak se vše týká jen toho seriálu mě spíš zajímá kniha.. i tak děkuji za reakci :palec:

marrlinka
Závislačka 2997 příspěvků 27.09.14 23:23

@michaelala pokud jsi viděla seriál, tak kniha je némlich to samý. četla jsem teda jen první díl, pak u mě to nebavilo, pže jsem všechno znala ze seriálu. knížka to špatná není. HP je pro mě srdcovka, takže k tomu bych to nepřirovnávala, Pán prstenů a Hobit to je taky něco jinýho :nevim: Trůny jsou prostě takový jinačí fantasy :-)

ivonnet
Ukecaná baba ;) 1206 příspěvků 27.09.14 23:24

@michaelala Kniha je hodně obsáhlá, je už snad osm dílů (ještě nejsem na konci) a furt to není dopsane. Já třeba na fantasy nikdy nebyla, ale tohle jsem si úplně zamilovala ;). K Harrymu ani pánovi prstenů bych to ale neprirovnala, každopádně manželovi by se to líbit mohlo, pokud je knihomol. Tu diskuzi klidně přečti, děj seriálu knihu věrně kopíruje.

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 27.09.14 23:47

Knížky jsou hodně zdlouhavé, furt se nemůžu prokousat ke konci - seriál je takový svižnější. Přímo bych řekla, že každý díl je zdlouhavější a zdlouhavější, osudy některých postav mě v knize vůbec nezaujaly, některé jsem si snad ani dokonce nezapamatovala, že tam byly - je tam figur jak na orloji, hodně podobných jmen, některá křestní stejná (no, jka v životě, že) a když ty jména nejsou spojené s nějakým obličejem, tak osobně hodně ztrácím přehled, kdo je kdo a kdo ke komu patří (myslím teď ty vedlejší postavy nebo širší příbuzenstvo hlavních postav) - ale na konci každé knihy je vždy cca desetistránkový přehled všech postav :mrgreen:

Ale jinak knihy lze doporučit, pokud má rád fantasy, tak by se mu to mělo líbit. (Ačkoli, na druhou stranu, můj muž to číst nevydržel, ta rozvláčnost mu vadila.)

Stefinkah
Kecalka 159 příspěvků 28.09.14 02:01

Knihy jsem precetla vsechny jednim dechem a mohu urcite doporucit! Prvni kniha je jak uz tu psaly holky, stejna jako serial, ale s dalsimi knihami je dej rozvinutejsi a pestrejsi, neco je i trochu jinak nez v serialu. Pokud pritel cte Tolkiena, bude z Her o Truny nadsen :potlesk:

budi
Závislačka 4104 příspěvků 28.09.14 02:29

Bude se mu to nejspis libit…

akorat pozor, neni to dopsane a ten lenoch se s tim hrozne flaka, chybi jeste 2 knizky!

Uživatel je onlineberuska9
Extra třída :D 10942 příspěvků 28.09.14 02:33

Tak k Harrymu bych to uplne neprirovnavala, je to pro jinou vekovou kategorii a o dost brutalnejsi :mrgreen: V porovnani s Panem prstenu je to o neco mene fantasy - ono to dle meho nazoru az tak uplne fantasy neni, spis nekde na hranici mezi fantasy a historickym romanem.
Jako darek bych to nekupovala, pac tech dilu je 5 a dalsi vyjde buh vi kdy a zacinam mit obavy, ze se konec nikdy nedozvime, tak aby te pak manzel neproklinal :mrgreen:
(Aby bylo jasno, ja jsem fanousek, zrovna jsem vsechny precetla podruhe a kdyz jsem zjistila, ze dalsi dil v nedohlednu, tak me malem trefil slek :mrgreen: )

kristyn.g
Závislačka 3043 příspěvků 28.09.14 02:34

@michaelala je to méně pohádkové a víc drsné, není to pro děti, je to hodně popisné. Hlavně poslední dvě knihy ještě ani nevyšly. Je to několik knih a jedna kniha má přes tisíc stran. Já jsem to četla a moc se mi to líbilo, ale bála bych se toho že bude muset na konec příběhu čekat třeba několik let… kvuli tomu bych vybrala něco jiného.

michaelala
Neúnavná pisatelka 16779 příspěvků 28.09.14 09:07

Děkuji všem za názor. asi zkusím koupit první díl a uvidíme :mrgreen:
To že má kniha víc dílů a ještě nejsou dopsané to nevadí..pokud by ho to zaujalo mám alespoň dál co kupovat :lol:
Seriál by ho určitě bavil víc, ale knížka je knížka tak bych byla ráda kdyby ho to chytlo a kouknul na seriál potom, podle mě o seriálu vůbec neví.
Oni ho někde dávají, nebo stahujete?

Uživatel je onlineberuska9
Extra třída :D 10942 příspěvků 28.09.14 09:48

Budes mit co kupovat do roku 2025 pri soucasnem tempu :mrgreen:
Jestli ted nekde opakuji serial netusim, jsou zatim ven 4 serie po 10 dilech, dalsi je planovana na duben 2015 tusim.

Evelynka82
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 28.09.14 13:01

Ahoj, četla jsem všechny v ČR vydané díly a řeknu to takhle: seriál z těch knih vybral to nejlepší, takže se stačí podívat na něj. Knížky jsou neskutečně zdlouhavé, některé pasáže jsem opravdu přeskakovala, protože číst na 15 stránkách, jak jede skupina na koni (bez sebemenší akce), to je fakt na hlavu :zed: určité kapitoly jsou vysloveně nezáživné, máš tam postavy, které ti popisuje na x stránkách, a pak už v dalších knihách vůbec nejsou. Podle mě to prostě jen natahuje, dalo by se to smrsknout na polovinu nebo třetinu počtu knih :nevim:

iila
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 29.09.14 00:22

Já teda nevim, jak tu holky píšou, že autor píše hrozně pomalu a nejspíš to nikdy nedopíše, tak bych si dovolila oponovat - co říkal manžel, tak napsat ty první díly trvalo opravdu dost dlouho, protože autor neměl důvod psát rychleji. Vzhledem k tomu, že se teď podle toho točí ten seriál rychlostí 1 série za rok, tak sebou hodit bude muset… manžel tomu věří, neboť ten TV seriál je pro prestižní kanál HBO, která v tom má velké peníze, takže autora jistě motivuje k větší rychlosti psaní :) je to teda jen manželův názor, ale možná na tom něco bude.

iila
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 29.09.14 00:27

Seriál teď dávají myslím na ČT2 někdy večer, je to momentálně tuším u 2. série. My si ho teda stahujem, v rámci zdokonalování angličtiny se na něj díváme v originále :) za tímto účelem seriál doporučuji, postavám je zpravidla dobře rozumět, zřetelně vyslovují a obvykle jsou na pozadí dobře slyšet. Není to teda jednoduchá angličtina, ale po zvukové stránce mi to přijde kvalitní.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Královna a vévodkyně na státní návštěvě: Panovnice tímto utnula všechny drby

Královna Alžběta (92) navštívila londýnskou univerzitu po boku Kate Middleton... číst dále >

Tvůrce Mafie pálí ostrými do ODS, schytal to Fiala i Novotný. Důvod? Klaus!

Vyloučení Václava Klause mladšího (49) z ODS vyvolalo na pořádný rozruch. K... číst dále >