Kniha logopedie cvičení opožděný vývoj řeči

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
astoret
Ukecaná baba ;) 1825 příspěvků 08.08.19 06:17
Kniha logopedie cviceni opozdeny vyvoj reci

Ahoj,

Dcera ma 3 a pul a opozdeny vyvoj reci, ve hre mozna i dysfazie, zatim nepotvrzeno, spise pry ne, zijem v zahranici a dlouhe obj lhuty na neuro apod.. Jezdily jsme do cech na logo, ale dostanem se tam 1× za 1-2 m, ted pres leto vubec, objednali nas az na konec zari :zed: zkousim logopeda tady, ale ten az zacatek listopadu.

Kdyz s dcerou cvicime, lepsi se to. Mame knihu Mluv se mnou, doporucte s cim pracujete vy, rada bych sehnala dalsi knihy, at muzeme zatim cvicit samy. Dle logopedky je to asi opozdeny vyvoj reci v ramci 3jazycneho prostredi, rozumi vsemu, i nemecky i anglicky, patla vse dohromady ted.. Jen nemluvi ve vetach, kdyz cvicime, vidim pokrok.

Reakce:
Aspera
Generální žvanilka 22338 příspěvků 08.08.19 08:26

Ahoj, my jsme na tom byli podobně a v tomto věku jsme začínali zvuky zvířat. Nejen říkat dle obrázků, ale i ukazovat zvířata dle zvuku co řeknu já. Pak zkoušejte určitě různé pohyby jazyka. Najdeš na internetu houpačka, ještěrka atd.

astoret
Ukecaná baba ;) 1825 příspěvků 08.08.19 10:47
@Aspera píše:
Ahoj, my jsme na tom byli podobně a v tomto věku jsme začínali zvuky zvířat. Nejen říkat dle obrázků, ale i ukazovat zvířata dle zvuku co řeknu já. Pak zkoušejte určitě různé pohyby jazyka. Najdeš na internetu houpačka, ještěrka atd.

Ahoj, to vse delame, ty jazykova cviceni jsem si vytiskla, jen ji to nebavi, zviratka umi rikat ve vsech jazycich, slovne se dost rozmlouva, ale ne ve vetach, nespojuje a kdyz neco chce, i kd, z umi rict ja chci - ja ci, rekne svoje jmeno :)

Aspera
Generální žvanilka 22338 příspěvků 08.08.19 11:40

Tak já ci mám u dětí ještě teď v 5 a 7 letech. CH občas vynechávají. To je celkem těžká hláska, netrénuje se na začátku. Tam jsme začínali M, P, B.
A ty cvičení zkoušejte na sebe dělat různé hlouposti, kde bude muset ten jazyk namáhat a trénovat. Je mi jasné, že mě se to teď mluví, když už máme nejhorší za sebou a zbývají nám jen R a Ř.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.19 11:51

Dobrý den, se synem jsme kvůli opožděnému vývoji řeči chodili na logopedii od jeho 4 let. Na začátku nám logopedka doporučovala obecně rozvíjet hrubou a jemnou motoriku, protože tím se napomáhá dozrávání mozkových center, která jsou potřebná i pro řeč :)
Dobrá je knížka Pohádky k povídání. Jinak vám asi další knížky bude doporučovat logopedka podle toho, co budete zrovna potřebovat.
Nám ještě doporučovala dávat rybí olej :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama