Kniha Mateřství a setkání ženy s vlastním stínem - četly jste?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
aanysek
Povídálka 41 příspěvků 28.05.19 12:38
Kniha Mateřství a setkání ženy s vlastním stínem - četly jste?

Ahoj,
zajímalo by mě, jestli některá z vás četla tuto knihu? Jaký na ni máte názor, pomohla vám v nečem?

Já teprve čekám první dítě a dostala jsem ji jako dárek. Vím, že mi byla darována jen s tím nejlepším úmyslem, ale dostala jsem k ní nepříliš i povzbudivé příbehy od ženy, která mi ji dala, jak její těhotenství a mateřství bylo náročné, co všechno si prožila a jak byla na všechny ty prožitky sama (přestože měla a má manžela), nikdo nechápal jak se cítí…A že ta kniha jí pomohla se s tím srovnat.

A já dostala strach, jestli mě ta kniha spíš nevyděsí :( (zvládám se strachovat i bez vnějších podnětů :? ).
Vím, že mateřství bude hodně náročné, nijak si neidealizuju co mě čeká, ale chci se na to hlavně těšit a mám strach, abych se po přečtení knížky nezačala spíš bát :(

Předem moc díky za vaše zkušenosti :)

Reakce:
Uživatel je onlinestinga
Kelišová 7373 příspěvků 28.05.19 13:05

@aanysek tak to nečti a nech si to, až bude mít dítě 1 rok - pak si to přečti zpětně a třeba se tomu zasměješ - knížku neznám

annasmyc
Zasloužilá kecalka 704 příspěvků 28.05.19 13:10

Tady jsou recenze https://www.megaknihy.cz/…-stinem.html
ale knihu jsem nečetla :-), jen jsem na ní slyšela chválu. Každý je jiný, třeba tě to neosloví, tak se zbytečně nestresuj a užívej si těšení na miminko.

cverunka
Závislačka 3062 příspěvků 28.05.19 13:18

Knihu jsem nečetla, ale s názorem paní, co ti jí darovala docela souhlasím. Také jsme měla docela často pocit, že jsem v tom všem sama i přes to, že mám myslím fajn chlapa.

malytlustyhroch
Zasloužilá kecalka 686 příspěvků 28.05.19 15:18

Ten nazev me zaujal, asi prectu, dik za inspiraci. Pro uklidneni: ja jsem naopak prvnich min 12 mesicu po porodu prozivala uzasny pocit, ze konecne delam to k cemu jsem od prirody naprogramovana. Pro me bylo ze zacatku materstvi narocne hlavne fyzicky, ale intenzivnejsi obdobi spokojenosti a sebejistoty si za cely zivot nepamatuju. :hug: Nemusi vsechno jit bez potizi, ale naprosta vetsina veci se da bud resit nebo casem prejde.

Bubla_Bučková
Kelišová 6724 příspěvků 28.05.19 15:32

@aanysek nevím no, krom nevyspání a šestinedělí se v žádným temným náročným stínu nenacházím. Knížku neznám, tipnu si, že tam bude zas tisíc rad, že hlavně kromě dítěte se věnuj sobě a neboj si říct o pomoc a to opravdu můžeš mít akorát tak depku z toho, že ti stačí zvatlat na dítě a nepouštís se do „projektu“. Další depku třeba, když ti nefunguje rodina a v chytrých knížkách všichni jezdí k maminkám. V neposlední řadě spoleh na partnera a kvůli knížce přehnané očekávání, protože některým chlapům, ať si přáli dítě sebevíc „mimino nic neříká“. Takže jestli si citlivá a máš strach z neznáma, vyprdni se na knížky a hraběcí rady a tes se na miminko. Žádná doba temna se nekoná ;)

Jinak já slyšela nejen tady tisíc hrůz a začínám být „sytá, co nevěří hladovým“ :mrgreen: všechny ty :počkej až… :roll: :nevim:

aanysek
Povídálka 41 příspěvků 28.05.19 16:23

Díky za názory. Četla jsem na ni víceméně jen samé pozitivní ohlasy, ale naprostá většina žen ji četla až „zpětně“. Tak asi taky počkám až/jestli přijde ta „životní krize“ jak má kniha v podtitulu :)

Váš příspěvek
Reklama