Kniha o dětech výchově apod.

3528
12.8.15 10:36

kniha o dětech výchově apod.

Jakou knihu na téma děti, výchova, můžete doporučit? Co jste poslední dobou četli pěkného? Jaká kniha o dětech vám něco dala, nové informace?
Chci nějakou inspiraci, děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Máte zkušenost s Spirála: Respektovat a být respektován?

Přidejte zkušenost s Spirála: Respekto...
Napsat příspěvek

Reakce:

12.8.15 10:45

Ahoj @belladonna,
záleží, co konkrétního Tě zajímá. Já jsem si hodně kupovala knížky na téma - masáže kojenců, pohybové říkanky a písničky, cvičení mimi s maminkou, hry atd. Vše od nakladatelství Grada. Které jsem pak využila nejen doma se svými dětmi, ale pak i v rodinném centru na mých kroužcích. Co se týče samotné výchovy - nemám žádnou, zatím nepotřebuji, doposud jsem přišla sama na to, co na ty mé caparty :lol:. Takže v tomto Ti typ bohužel nedám. Ale sama budu ráda pro inspiraci do budoucna, co kdyby náhodou :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
12.8.15 10:46

Respektovat a být respektován a Mateřství a setkání ženy s vlastním stínem.

• Nahlásit
  • Citovat
brko
12.8.15 10:51

A kniha, která mě hodně zklamala : Velká kniha o matce a dítěti. :(
Pokud teprve miminko čekáš, je fajn ten Koncept kontinua, je tam vysvětleno, proč nenechat děti plakat, jak vnímají samotu a pod.

• Nahlásit
  • Citovat
12.8.15 11:50

Já doporučuji Vychováváme děti a rosteme s nimi od Naomi Aldort :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5943
12.8.15 12:21

@belladonna
já doporučuji ŽÁDNOU knihu.
když si vzpomenu, jak si to manželka nastudovala a pak furt porovnávala, co píšou v knize a co to naše „ubožátko“ ještě neumí - tak se divím, že už skoro vyrostla do dospělosti

takže za mne: nečíst nic a řídit se instinktem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
839
12.8.15 12:24

@belladonna pokud miminko teprve čekáš nebo mmáš malinké, pak „Naše děti naše světy“ od Meredith. F. Smallové. Moc lituju, že jsem ji nečetla před prvním.. a to jinak nejsem zastáncem chytrých výchovných knih a od američanek už vůůůbec ne. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.8.15 11:35

@Dundee2 přesně tak, to je nejlepší učitel :) :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5943
14.8.15 11:59
@sromulenka píše:
@Dundee2 přesně tak, to je nejlepší učitel :) :palec:

jojo, souhlas
my dneska ze všeho děláme strašnou vědu (ve všem vidíme složitost na úrovni jaderné fúze a přitom jsou to obyčejné, jednoduché věci)
na všechno potřebujeme knížky, poradce, psychology

vždycky, když někdo říká, co je třeba si zařídit, s kým poradit apod. tak si říkám, jak je vůbec možné, že lidstvo takovou dobu přežilo a vyvíjí se

Ať si každý položí otázku, jak to, že jsme vyrostli my nebo naše rodiče, když naše rodiče nebo jejich rodiče neměli knížky o mateřství, neměli poradce na těhotenství, žádné kursy, strava se taky tolik neřešila, za psychologem nikdo nechodil atd. (o telefonech, mobilech, internetu nemluvě)
Kdo nezná odpověď, tak mu jí sdělím: řídili se zdravým selským rozumem a citem.

Já sám jsem schopen posoudit, zda moje dítě se vyvíjí normálně, zda už je schopno chodit na nočník, kdy nočník odbourat, kdy odbourat noční krmení, kdy zrušit plínky - na to si přece nemusím číst žádné knihy a porovnávat své dítě s tím, co tam píšou. (mimochodem: polovinu knih o výchově dětí napsali lidé, co ještě děti neměli ;) ).

Čím více prostředků a informací máme, tím jsou lidé tak nějak hloupější a méně svéprávní. Denně je vidět, jak lidé ztrácejí schopnost se samostatně rozhodovat. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.8.15 19:38

Pokud někdo byl vychováván rodičem,,mě je to fuk“ a rodičem alkoholikem ocení když mu kniha může ukázat co je to mateřská láska a jak lze s dítětem spolupracovat bez křiku a bití když nic jiného neznal. Já osobně jsem moc vděčná za určité knihy jelikož jsem vždy chtěla úplnou a šťastnou rodinu ale nikdo mi nikdy lásku neukázal takže jsem ji neuměla dávat správně najevo. Pohled a příběhy z knihy Naomi Aldort mi odpověděli na spoustu mých otázek, pomohly mi pochopit samu sebe i své dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
3528
15.8.15 21:32

@Dundee2 já bych to nebrala tak tragicky. Třeba já chci nějakou knihu o výchově hlavně pro insipraci, pro nějaké nápady či postřehy, které tě intuicí nenapadnou, ale můžou fungovat nebo být rozumné. Teď čtu Koncept kontinua, jestli z toho vyberu pár bodů, ale více se dle toho podle mě řídit snad ani nejde, i když je to zajímavé. Neznám ženu, která by vychovávala své děti dle manuálu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5943
17.8.15 09:04

@belladonna

Taky jsem si myslel, že nelze vychovávat děti dle manuálu, ale když to občas slyším, co a jak složitě některé maminky řeší, jak se někde dočetly, co má dítě už umět a to jejich to neumí, tak obracím oči v sloup.
Nechci mentorovat, ale některé matky - já jim pracovně říkám „šílené matky“ - jsou nebezpečím pro svoje vlastní dítě (tím nemyslím alkoholičky, závislé na drogách a tak - ale takové ty přechytralé, přespříliš opatrné, ze všeho vyděšené, všechno je pro jejich dítě strašně nebezpečné atd.)
Ty „šílené matky“ mají i řadu společných charakteristik :lol: :lol: :lol:

A hlavně na ty, byl mířen můj příspěvek ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama