Kniha pro děti 8-10 let

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
claire2
Kecalka 311 příspěvků 23.11.18 14:08
Kniha pro děti 8-10 let

Zdravím, poradíte mi prosím knížku pro 8 letou slečnu (nějakou beletrii popř. nějakou výtvarnou..ráda kreslí) a má ráda zvířatka..hlavně morčátka :) a pak pro chlapce 10 let :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
modravlocka
Kecalka 374 příspěvků 23.11.18 14:21

Mám 2 tipy.: knížky z řady Příběhy se šťastným koncem. Nevím, jestli je přímo díl o morčátku, ale minimálně nějaký králíček tam je. :-) U dětí mají tyhle knížky poměrně úspěch. Druhý tip jsou knížky s ilustracemi Manuely Adreani. Jsou to klasická díla (Kniha džunglí, Kráska a zvíře, Petr Pan…), ale fakt nádherně výtvarně zpracované. Člověk jen listuje a tají se mu dech. ;) Odpoledne pro jednu z nich zrovna jdu. :lol:

LenkaN26
Závislačka 4099 příspěvků 23.11.18 14:23

U nás jede u 10-tileté Vondruška a jeho příběhy o Fiorele.

Uživatel je onlinealifie
Extra třída :D 12807 příspěvků 23.11.18 14:50

Desetiletému (i dvanáctiletému a vlastně i mně) se hrozně líbí série Sedmý smysl od Ilky Pacovské. Devítiletý a dvanáctiletý letos o prázdninách doslova zhltli první tři díly a k letošním vánocům jsem na jejich přání kupovala čtvrtý a pátý díl.
Mně se ty knížky líbí víc než Harry Potter - možná se ještě dají se zdarma stáhnout na sw.gurroa.cz, kde jsem na ně narazila já - a pak jsem je koupila svým klukům. :)

https://www.databazeknih.cz/…eceni-123522?…

Freesia
Kecalka 302 příspěvků 23.11.18 14:54

Pro holku:
Zlobilky
365 tučňáků

Pro kluka (ale může být i pro holku, vše četla dcera):

Řada nešťastných příhod (má to 13 dílů :lol: )
Lassie se vrací
Oliver - kocour, který zachránil Vánoce
Manolito Brejloun
Dva lelci ve skříni
Detektiv Kalle má podezření
Dárce
Mluvící hora

nataluska
Kelišová 7123 příspěvků 23.11.18 15:04

Naše dvanáctiletá má přečtené 4 díly Země příběhů a celou Narnii.

claire2
Kecalka 311 příspěvků 23.11.18 15:05

@Freesia @alifie @LenkaN26 Děkuji holky :)

Melpel
Ukecaná baba ;) 2046 příspěvků 23.11.18 15:13

Souhlas - Příběhy se šťastným koncem, Narnie, Sedmý smysl.

A přidám sérii Strašidelná knihovna - holčička s duchem řeší v každé knize nějakou záhadu. Je to krátké, milé, přiměřeně napínavé. Ale je to na hranici - věkově spíš od 6/7 let, tak do těch 10, záleží na rychlosti dospívání dítěte.

Případně komiks - Viktorka a vesmírná dobrodružství nebo Hilda (4dílná série).

Almondea
Echt Kelišová 8710 příspěvků 24.11.18 08:20

U nás teď frčí Deník malého poseroutky a knížky od Zuzany Pospíšilové - Kouzelná třída (má to víc dílů) a Školní strašidlo.

NovápaníA
Kecalka 122 příspěvků 10.12.18 18:16

Dcera 9 let si oblíbila „poseroutku“ a Deník malého minecrafťáka-hru ale nehraje. V první, druhé třídě jí bavila např. Johanka z parku. Máme sérii Tajuplné království a sérii Kája a Oliva. Ale dlouho nevyšlo pokračování. Také se jí líbila kniha Všechno nejlepší paní Láryfáry, ale číst jsem ji musela já před spaním. Zkoušela jsem i první díl ze série Čarodějnice školou povinné, ale opět jsem to předčítala já. Neustále opakuji, že číst by měla i něco hodnotnějšího ale každý měsíc mi s manželem vysvětlují, že až příště :zed: A více rozečtených knih mít nechce. Jo a ještě se nám osvědčila série o holčičce, jejíž tatínek je veterinář.

laducha
Generální žvanilka 21767 příspěvků 10.12.18 18:43

Dcera (10) moc číst nechce, ale teď ji hodně baví „Z deníku kocoura Modroočka“ a přelouskala zde zmiňované „Zlobilky“

NovápaníA
Kecalka 122 příspěvků 10.12.18 19:35

@laducha Zkuste se s dcerou přihlásit do programu Čtení pomáhá. Třeba jí pak čtení bude bavit. Má to sice charitní podtext (pokud na to nejste, přispět nemusíte), za správně vyplněný dotazník odmění virtuálním penízkem který můžete dát na vámi vybraný projekt. Ale stačí jen vyplňovat dotazníky a dělat čtenářský deník. Někdy záleží na vydání knihy, třeba Heidy, děvčátko z hor jsme dělali na víckrát protože se tam mírně lišila některá jména, než jsme měli v naší knize. Nebo některou knihu dcera četla dřív a některé podrobnosti si nepamatovala.

laducha
Generální žvanilka 21767 příspěvků 10.12.18 19:40

@NovápaníA Zkusím na to mrknout. Dík za tip.

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 2043 příspěvků 11.12.18 08:38

Pro ten věk je už super 1. díl Harryho Pottera

NovápaníA
Kecalka 122 příspěvků 11.12.18 09:53
@laducha píše:
@NovápaníA Zkusím na to mrknout. Dík za tip.

Zrovna Modroočko tam zařazený je. Třeba jí to bude bavit, uvidíte. Dcera ty dotazníky taky dělá ráda. Teď už méně častěji, u některých knih říká že jsou pro mrňata :mrgreen: Teď posloucháme před spaním audioknihu, dotazník vyplníme taky ( kniha to je ) ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Netradiční manželství Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, na byt nemáme!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >