Kniha pro dvouletou a čtyřletou

105
11.12.19 12:50

Kniha pro dvouletou a čtyřletou

Ahoj,

mám doma dvě " knihomolky". Jednu dvouletou a druhou čtyřletou. Milují knihy, doma jich máme spousty, chodíme do knihovny, od malička. Pořád v nich leží. Starší se teď velice líbí Heidi, děvčátko z hor. Nechce nic jiného číst :lol:. Prosím, poraďte nějaký krásný příběh pro čtyřletou slečnu. Zvládá i trošičku těžší texty ( tj. rozumí tomu) a mladší miluje dětské encyklopedie a spíše fakta :lol:. Máte tipy na nějaké krásné knihy? Já už nevím co koupit, máme doma kde co a spousty přečtených knih z knihovny…

Děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10884
11.12.19 13:26

Pokud je ta starší vnímavá a zvládne složitější texty, tak doporučuju: Ivan Klíma - Jak daleko je slunce
Mezi 2-4 lety moje děti zbožňovaly: Oldřiška Ciprová - Copak snídá Ponožkovník a Kam chodí spát Usínáček; všechny příběhy o Medovníčkovi, Neználka, Pejska a kočičku, O dětech a zvířátkách (Eduard Petiška)
Snažím se je i vést trochu k poezii, tak jim čtu veršované pohádky od Žáčka (některé jsou v knížce Z pohádkové postýlky, některé mám ještě po sobě)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2759
11.12.19 13:28

@Lilyly U nas frci od Spacka Dedecku vypravej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1970
11.12.19 13:56

@Lilyly U nás teď frčí příběhy o Medovníčkovi od Jana Lebedy. Hlavně syn se doslova zamiloval, takže jsem sháněla další díly. Knih je celkem 10. Dcera dostala od „zoubkové víly“ knížku Vílí pohádky od Dariny Dyntarové, jsou tam krásné ilustrace a pro holčičky jsou pohádky jak dělané, takové něžné. Jinak teď jsme dočetli první díl Aničky (od Ivany Peroutkové), je to spíše už pro školní děti, ale dceři se to moc líbilo, takže budeme číst i další díly. A synovi je to více méně jedno, hlavně že se čte. :lol:

Mně osobně oslovily hodně knížky od Jiřího Kahouna. Máme doma Knížkového pejska, Včelí medvídky a letos jsem koupila pod stromeček Chumelení.

Jo, a pak se dceři hodně líbila knížka od Františka Zacharníka Pohádky o princeznách. Krátké, vtipné, poučné. :-)

No a taky mám v merku Oldřišku Ciprovou, jak zmiňovala @zrcadlo .

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3936
29.3.20 16:18

Oživuji diskuzi. Doporučili byste mi prosím nějakou knihu pro děti stejný styl jako Medvídek Vilda se nenudí nebo Jak se máš, Eliško od L. Sunkové? Děkuji. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3105
30.3.20 14:09

Pro malé děti je krásná knížka o medvědovi Wrr, má krásné ilustrace, první díl je Medvěd Wrr: Po přečtení zavřít! a teď se chystá i brzy vydání druhého dílu (ten se dá předobjednat tady: https://www.hithit.com/…ro-deti/news)
Na tom odkazu si jde pustit i audioknihu a mají tam i tip na to, jak si vyrobit při karanténě hru pro děti, to se při zavření doma hodí :) ).

Heidi jsem měla také moc ráda, i naše děti. To by se jí mohly líbit i příběhy o Gabře a Málince od Amálie Kutinové, ale tam zase není moc obrázků. Ale jsou to půvabné příběhy, já je milovala a moje dcery taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat