Kniha pro věřící babičku

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
2.11.21 17:42

Kniha pro věřící babičku

Hledám knihu pro babičku 80+, která je silně věřící katoličkou. Čte i beletrii, ale tam si absolutně neteoufan tipovat, co má a co ne - od jejich oblíbených autorek má většinu.
Napadlo mě tedy téma víry, svatých apod. Může jít o beletrii i knihu na způsob encyklopedie. Je nějaká kniha, o které byste řekly, že se s ní zaručeně trefím?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1365
2.11.21 17:53

Asi se ti tu ženský kolem třicítky opravdu netrefí do vkusu paní o 4 generace starší. Že je věřící přece nic moc neznamená, klidně si může přečíst něco o cestování nebo co ji jinak zajímá. K nám staří lidi klidně chodili pro Ziburu. Jestli chceš křesťanskou tématiku, zajdi si přímo do křesťanského knihkupectví, bývají ve větších městech. Tam by ti mohli poradit. Taková novodobá klasika je Marek Orko Vácha, Halík, Max Kašparů. Otázkou je, jestli to babička už třeba dávno nečetla, nějakou klasikou nebo encyklopedií svatých ji asi úplně neohromíš, toho už musela v životě vidět. :lol:

Příspěvek upraven 02.11.21 v 23:04

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13740
2.11.21 17:54

Je jich spoustu. Zkuste se podívat na karmelitánské nakladatelství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13740
2.11.21 17:56

My tvou babičku neznáme, nevíme, jaké má preference, jestli je tradiční nebo smířená se současnou podobou mše a církve…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5987
2.11.21 17:59

Prošla bych její knihovnu. Pokud čte Javořickou, Pittnerovou apod. Tak bych sjela internet a nakupovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36840
2.11.21 18:13
@Anonymní píše:
Hledám knihu pro babičku 80+, která je silně věřící katoličkou. Čte i beletrii, ale tam si absolutně neteoufan tipovat, co má a co ne - od jejich oblíbených autorek má většinu.
Napadlo mě tedy téma víry, svatých apod. Může jít o beletrii i knihu na způsob encyklopedie. Je nějaká kniha, o které byste řekly, že se s ní zaručeně trefím?

Projdi si její knihovnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3359
2.11.21 18:25

Co něco od Anselma Grüna? Kouzlo maličkostí například

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.11.21 22:49

Za sebe bych např. doporučila Trestankyni, je to o Růženě Vackove, takový beletristicky životopis. Vůbec nic jsem o ní nevěděla, ale byla to velmi vzdělaná statečná paní z katolického prostředí, nacistická a komunistická vězeňkyně, členka podzemní cirkve, kruhu Rodina kolem p. Jádra a Zvěřiny. Děj tak nějak příjemně plyne, žádné extrémní zvraty, přitom silný příběh. Není to nějak bigotně katolické, ale je to z toho prostředí a navíc podle skutecnych událostí. Já to mohla v pohodě číst a moje babička, taky 80+, si loni po Vánocích pochvalovala. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat