Kniha - průbojnější nebo asertivní dítě

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
24.11.21 20:07

kniha-průbojnější nebo asertivní dítě

Dobrý den, prosím neexistuje nějaká publikace aby měli děti více odvahy, byli asertivní, průbojnější? Mám syna ve druhé třídě, je to hodný, nekonfliktní kluk, nemá rád násilí, raději se nezůčastňuje pokud se ve třídě se někdo pere a v tom je trochu náš problém, protože si na něj v šatně dovolují holky, chápu, že v 7 letech jsou to „puberťačky“, ale ráda bych mu pomohla, aby si dokázal vydobýt respekt, fakt jde o kravinu, mají malou šatnu a jeden věšáček je pro 4-5 dětí, takže věšáky zaberou holky a můj syn čeká, protože holky ho tam schválně nepustí. Chtěla bych aby si to syn s nimi vyřídil sám. Syn požádal i učitele, ale ten to neřeší a já z venku těžko nařídím aby se všichni účastníci vzájemně na této kravině domluvili… díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26941
24.11.21 20:19

Druhakovi opravdu kniha nepomůže.
Pomůže mu příklad a podpora rodičů, mluvit o různých situacich, jak se v nich citi, co by mohl udělat, jak se zachovat.
A pak škola života. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.21 20:34

Tak klidně kniha pro dospělého s podobnou tématikou jak dítěti pomocí, jako rodič vysvětluji, ale efekt nevidím, podporu má, jsme normálně fungující rodina.

• Citovat
  • Nahlásit
4945
24.11.21 20:38

A jak vysvetlujes? Tak si to zkuste doma nacvičit, dělej holky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.21 20:52

Říkám mu, jak se v dané situaci zachovat, či jak z toho vybruslit bez hádek, násilí, urážek… Jinak chválíme ho normálně, je to bezva kluk, jen by potřeboval naučit se víc se ozvat a umět konflikt vyřešit bez maminky.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat