Knížka krátkých známých českých pohádek

2257
5.5.10 21:03

Knížka krátkých známých českých pohádek

Ahoj, mám prosbu, už nějakou dobu si říkám, že bych koupila holkám k večernímu čtení klasickou českou knížku pohádek, kde jsou takové klasiky jako Perníková chaloupka, Budulínek, Kůzlátka atd. Jenže mám trochu problém najít takovou, kde jsou i pěkné obrázky, hlavně jsou kratší a nijak neupravené. Nemáte některá nějaký typ?? Děkuju !!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12279
5.5.10 21:13

Máme Povídej pohádku, sice ilustrace nejsou úplně moje gusto, ale knížka je maximálně oblíbená a čte se do omrzení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17103
5.5.10 21:17

jo tak s ilustracema taky bojuju, když už jsou hezké klasické pohádky tak obrázky :poblion: a občas bych se jich i bála. Tak jsem zvědavá jestli někdo něco doporučí. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6882
5.5.10 21:25

ahoj
V levných knihách jsem natrefila na knížku: Pohádky naší babičky od E. Krásnohorské. A jsou tam opravdu moc pěkné pohádky, jak delší tak i kratší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
439
5.5.10 21:58

Tomáš dostal od babičky „Moje nejmilejší pohádky“. Jsou tam hezké obrázky a pohádky nejsou klasika naše, jsou tam od Andersena, Perraulta, Grimmových. (Karkulka, Paleček, Malá mořská víla, Malenka atd.) Vydalo to Ottovo nakladatelství.
Jinak my čteme hodně 2×7 pohádek od Hrubína, knížka ještě po nás. Veršované pohádky, krátké :-, ale my jsme ještě malý tak nám ta délka vyhovuje :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
439
5.5.10 22:05

Přidávám fotku knížky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
439
5.5.10 22:06

a ještě jedna :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
175
6.5.10 08:35

Ahoj, u nás byla taky hodně oblíbená knížka od Adolfa Dudka Povídej pohádku. Třeba tady http://www.kosmas.cz/…dej-pohadku/ Určitě se dá koupit levněji, ale tady k ní měli i fotku. Jsou tam všechny takové ty klasické pohádky - Hrnečku, vař, O Budulínkovi, O Červené Karkulce, Kohoutek a slepička, Pern. chal., Řepa, Smolíček, Koblížek, Zvířátka a loupežníci, Kůzlátka, Paleček, Tři medvědi. Jsou relativně krátké, texty jsou neupravené, tak jak si je pamatuju z dětství a obrázky jsou taky celkem pěkné. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1705
6.5.10 08:47

Tak my mame naprostou klasiku Cesky spalicek pohadek, rikadel, hadanek, prislovi a pisnicek. Je tam snad vsechno :-)
http://www.knizniweb.cz/…isnicek.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
104
6.5.10 14:34

Ahoj máme nejraděj POHÁDKY-K.J.ERBEN A B.NĚMCOVÁ
sou tam pohádky jako-Zlatovláska,Sněhurka,Pták ohnivák,Hrnečku vař,Široký dlouhý…,O Smolíčkovi…
Nebo taky KNÍŽKA FERDY MRAVENCE-OD SEKORY
Jsou to knihy z mého dětství ale i dnes je ráda čtu dětem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
439
6.5.10 19:31
bubulina píše:
Tak my mame naprostou klasiku Cesky spalicek pohadek, rikadel, hadanek, prislovi a pisnicek. Je tam snad vsechno :-)

Tak ten máme taky, právě z něj je 2×7pohádek:-) V knihovně máme spoustu knížek ještě po nás nebo i po rodičích, Němcová, Erben, Lada, Sekora, něco už i v lehce salátovém vydání, ale řekla bych že jsou v nich občas hezčí obrázky než v novějších vydání. :mrgreen: Hlavní je, že čteme a děti to baví :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
16.12.10 22:48

Můžete prosím poradit s výběrem knížky? Zháním knížku klasických pohádek a narazila jsem na tyhle dvě knížky. Nemáte někdo doma? Nevíte která je ,,lepší"? V knihkupectví je bohužel nemají abych si je prolistovala :-(

http://www.knihycz.cz/…adek--P17291

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
377
17.12.10 08:54

Ahoj, mám obě. Záleží na tom, co přesně chceš.

Podle mě je na čtení pro děti mnohem, ale mnohem lepší ta knížka ve druhém odkazu - Český špalíček pohádek, říkadel, hádanek, přísloví a písniček od Milady Motlové s ilustracemi Vlasty Baránkové. Je to naprostá klasika od Němcové a Erbena ale převyprávěná do současného jazyka. Jsou tam snad všechny známé pohádky, Perníková chaloupka, Karkulka, Sněhurka, Hrnečku vař, Kocour v botách… prostě všechno. Navíc klasická říkadla, písničky, hádanky, přísloví… Ilustrace paní Baránkové jsou prostě fantastické, je to opravdu moc hezky a kvalitně vyvedená knížka. Na tom knižním webu jsou ukázky z knížky a recenze čtenářů (záložka Listování v knize). Jsem z ní vážně nadšená. Je to takové bible české lidové slovesnosti převedená do dnešního jazyka a s nádhernými barevnými ilustracemi.

Ten druhý špalíček je ten starý známý od Hrubína s Trnkovými ilustracemi. Pohádek je méně a jsou méně známé. Pak je tam spousta Hrubínových básniček a veršovaných pohádek (Princeznička na bále poztrácela korále…). Ilustracím nejde samozřejmě umělecky nic vytknout, ale jsou pro děti méně líbivé, temnější a někdy až strašidelné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
17.12.10 13:26

jankee moc díky za popis a radu :wink: Knížku objednám :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lucicka31
1.2.11 12:10

Ahoj, já doporučuju „Z pohádky do pohádky“, jsou tam velká písmena, pěkné obrázky (celkem 7 pohádek, každá na cca 3-4 strany + na protější straně je vždy obrázek k textu…; Aladinova lampa, Šípová Růženka, Kocour v botách, Janek a fazole, Popelka, Perníková chaloupka, Sněhurka). Pak se nám též osvědčily Pohádky z Liščího lesa - autoři Cynthia a Brian Paterson. - já vím není to české, ale vyprávění je opravdu roztomilé a ilustrace ještě rozkošnější ;) Dotřetice pak doplním pohádky z dílny naší babičky „Než Krakonošovi narostly vousy“ a „O Krakonošovi a Lucince“ www.pension21.cz/cz/krakonos/ Přeji pěkné počteníčko a ještě hezčí usínání ;) Krásný den všem

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama