Knížka, která pohladí na duši

557
13.12.20 11:01

Knížka, která pohladí na duši

Ahoj, přeji všem hezkou 3. adventní neděli. Brácha vybírá knížku mamce k Vánocům a prosí mě o nějaký tip (klasika, jako každý rok) :lol: Poradíte nějakou pěknou knížku, co se dobře čte, má silný příběh a zahřeje na duši? Klidně něco novějšího, mamka čte hodně. Má ráda historické romány, ale i cestování. Já sama čtu spíš detektivky nebo fantasy, semtam romanťárnu. Co mě osobně strašně dojímá je Než jsem tě poznala od Jojo Moyes, ale nevím jestli to není až moc smutné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
111
13.12.20 11:38

Mě se moc líbila od Jojo Moyes Poslední dopis od tvé lásky. Ta se mi líbila nejvíc a to mám všechny její knížky. I moje mamka ji chválila. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4184
13.12.20 11:49

Série detektiva Joona Linny. Možná nejsou dojímavé, ale jsou to knihy, od kterých se nedá odtrhnout. Jedním dechem od začátku až do konce. Rozhodně můžu doporučit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13856
13.12.20 11:56

Mám hodně ráda Milenu Štráfeldovou. Guláš pro Masaryka, nebo její beletrizované životopisy - Trestankyně (o Růženě Vackové), Sestry B. (o Lídě Baarové a Zorce Janů)… Jsou to teda většinou dost silné a smutné příběhy, ale čtou se jedním dechem. A v Levných knihách jsem teď narazila na knížku, o které jsem ani nevěděla, že vyšla česky: Sladký život v Paříži. Jsou to fejetony fantastického cukráře, který se z USA přestěhoval do Paříže a popisuje svoje sžívaní s Pařížany. Hrozně vtipné a ke každému je tematický recept. Teď to kupuju k Vánocům všem kamarádkám, které zajímá Paříž a/nebo vaření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
961
13.12.20 12:05

Jestli se ji libi historicke, mozna by se ji libila Porodni baba od reky Hope.

Pak se mi moc libila serie knizek Americanky (Marlena De Blasi), ktera zila na ruznych mistech v Italii, to se libilo i me mamce, je to z pohledu zrale zeny, prolozene recepty. Nejvice se mi libily Vecery v Umbrii; tam se schazi s mistnimi zenami a vypravi o svych zivotnich cestach.

Vice komedialni je Jedine Neapol aneb Co me naucila ma italska tchyne (Katherine Wilson)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31159
13.12.20 12:19
@caramba píše:
Ahoj, přeji všem hezkou 3. adventní neděli. Brácha vybírá knížku mamce k Vánocům a prosí mě o nějaký tip (klasika, jako každý rok) :lol: Poradíte nějakou pěknou knížku, co se dobře čte, má silný příběh a zahřeje na duši? Klidně něco novějšího, mamka čte hodně. Má ráda historické romány, ale i cestování. Já sama čtu spíš detektivky nebo fantasy, semtam romanťárnu. Co mě osobně strašně dojímá je Než jsem tě poznala od Jojo Moyes, ale nevím jestli to není až moc smutné…

Je to smutné. Ale jestli má ráda příběhy, bavit ji to bude. Já mám nejradši Doktory od Ericha Segala. Ale nevím, jestli je teď k prodeji. A pak Ranhojiče od Noaha Gordona. Od těch spisovatelů není šlápnutím vedle žádná knížka podle mě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
557
13.12.20 12:25

@Russet Doktory taky miluju, četla jsem už několikrát. Myslím, že i mamka :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31159
13.12.20 12:29
@caramba píše:
@Russet Doktory taky miluju, četla jsem už několikrát. Myslím, že i mamka :)

A jiná od Segala v prodeji není?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
557
13.12.20 12:30

Dámy, všechny knížky vypadají dobře. Určitě něco vybereme. Ještě mě napadlo Jíst, meditovat a milovat nebo Divočina. Sama jsem nečetla, ale filmy jsou fajn.
@Capretta ta Marlena de Blassi, navazují ty knihy na sebe nebo je jedno, čím by začala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31159
13.12.20 12:30

A pak nedam dopustir na Prosím vás, sestřičko od H. M. Kőrnerové.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
557
13.12.20 12:33

@Russet to jsem se nedívala. Kdysi jsem od něj ještě četla jednu nebo dvě knihy, ale ty tak dobré nebyly. Už si ani nevzpomenu na název.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31159
13.12.20 12:33
@caramba píše:
Dámy, všechny knížky vypadají dobře. Určitě něco vybereme. Ještě mě napadlo Jíst, meditovat a milovat nebo Divočina. Sama jsem nečetla, ale filmy jsou fajn.
@Capretta ta Marlena de Blassi, navazují ty knihy na sebe nebo je jedno, čím by začala?

Jíst, meditovat mám v angličtině. Ale jsem na kraji. Film se mi líbil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31159
13.12.20 12:35
@caramba píše:
@Russet to jsem se nedívala. Kdysi jsem od něj ještě četla jednu nebo dvě knihy, ale ty tak dobré nebyly. Už si ani nevzpomenu na název.

Tak Doktoři jsou top. Ale pak se mi líbil ještě titul Muž, žena a dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2496
13.12.20 12:36

S eleganci jezka, muriel burbery

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
393
13.12.20 12:39

Krásné historické romány píše Ken Follett.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat