Knížka pro 7 letou holku.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
cverunka
Závislačka 3099 příspěvků 24.06.19 12:46
Knížka pro 7 letou holku.

Zdravím všechny. Holky, máte nějaký zaručený tip na dobrou knížku pro 7 letou holku? Chtěla bych na prázdniny pro dceru něco, co by jí vyloženě nadchlo. Co čtou Vaše slečny a baví je to? Chci se vyhnout vyloženě komerčním knížkám typu Disney a pod.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
kacakaca
Závislačka 2769 příspěvků 24.06.19 12:50

U nas vede Karkulin ze strechy, cetla jsem jim to s legracnim prizvukem a kdyz nestriham, sedmileta to cte mladsi a chechtaji se porad.

hofka
Neúnavná pisatelka 15056 příspěvků 24.06.19 12:51

Prý je fajn série knih Příběhy se šťastným koncem.. jsou to různé příběhy o zvířátkách:-)

cecetka
Echt Kelišová 8487 příspěvků 24.06.19 12:58

@cverunka Zkus treba Ztraceni v case https://www.databazeknih.cz/…v-case-27160 Knizka je tenka, odehrava se o prazdninach, a je i hodne poucna.

cverunka
Závislačka 3099 příspěvků 24.06.19 12:58

Děkuji za tipy, zvířátka by mohla zaujmout. A od Astrid už jsme také několik knížek četli, mně se moc líbí, ale dceři se samotné do nich moc nechce, ráda si je nechá přečíst. :lol: Chtěla bych, aby trochu o prázdninách trénovala. I přes veškerou naši snahu a každovečerní čtení už od malinka, se jí prostě samotné nechce číst. :( Docela mě to mrzí a tak hledám nějakou pecku.

cverunka
Závislačka 3099 příspěvků 24.06.19 13:04
@cecetka píše:
@cverunka Zkus treba Ztraceni v case https://www.databazeknih.cz/…v-case-27160 Knizka je tenka, odehrava se o prazdninach, a je i hodne poucna.

Ty jo, to vypadá zajímavě. :palec: Myslíš, že to pochopí v 7 letech?

Capretta
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 24.06.19 13:05

Mne se tehdy libila Gabra a Malinka

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1288 příspěvků 24.06.19 13:05

@cverunka Nejvíc ji baví ty komerční sra.ky. :lol: Ideálně něco na motivy Lego friends. Neřeším to, jsem ráda, že něco přelouská a když ji to baví…mimo to u nás jedou ještě knížky z řady Ema a jednorožec.

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1288 příspěvků 24.06.19 13:06
@Capretta píše:

Ta mi přijde na věk tak 10 +. Ale mám ji také mezi oblíbenými.

cverunka
Závislačka 3099 příspěvků 24.06.19 13:10
@modravlocka píše:
@cverunka Nejvíc ji baví ty komerční sra.ky. :lol: Ideálně něco na motivy Lego friends. Neřeším to, jsem ráda, že něco přelouská a když ji to baví…mimo to u nás jedou ještě knížky z řady Ema a jednorožec.

No to tu naši právě také. :mrgreen: A já to nemůžu překousnout, jsem umělecká duše a ráda bych trochu rozvíjela fantazii, ukázala hezké ilustrace a také chtěla text s hodnotou… No, asi chci po ní moc :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

hofka
Neúnavná pisatelka 15056 příspěvků 24.06.19 13:10
@Capretta píše:

v sedmi letech může být podle mě náročná, je tam to nářečí.. navíc pokud holčička není úplně zapálená čtenářka

hofka
Neúnavná pisatelka 15056 příspěvků 24.06.19 13:11

A komiksy taky netáhnou? Je spousta komiksových knih.

krtek93
Neúnavná pisatelka 18686 příspěvků 24.06.19 13:22

U nás zabodovala Justýnka a asistenční jednorožec - má to krásný obrázky (líbivý, ale vkusný), ale i fajn příběh, ne jako ty Disneyovky. A nic složitýho na čtení. ve škole se zamilovala do série o Bubáčkovi (tři knížky, edice První čtení tušim). Taky má ráda Krysáky, všechny možný Lindgrenovky (Pipi jí bavila jako první).

acimedaca
Nadpozemská drbna 26961 příspěvků 24.06.19 13:29

U nás taky Justýnka a asistenční jednorožec, ted čte knížku o holce, jmenuje se to myslím Pipa Peprkornová - Ve škole

LKL
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 24.06.19 14:12

@cverunka taky mam nectenarku, resp ctenarku s odporem, odrodila se, potvora jedna. s nama cte hildu (hilda a pidilidi), mimi a lizu, libila se ji divka s havranimi kridly (bacha je to desne ezo, pokud to neni tvuj salek), ema a kouzelna kniha, justynka co ti uz psaly holky, valentynka a podobne - ja tomu rikam “silny zensky hrdinky” ve spravnym veku.

prvni co sama precetla s chuti bylo dedecku vypravej od spacka

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama