Knížky podle skutečné události

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.07.19 16:18
Knížky podle skutečné události

Ráda čtu, ale bohužel není tolik času. Četla jsem různé žánry. Často jsem četla knížky doporučené někým. Bohužel i když mi knížku někdo doporučil, že je úžasná a nemohl se odtrhnout, mě nenadchla. Zkoušela jsem doporučené autory, doporučené knížky a někdy docela dobrý, ale často mě to nebavilo. Knížky, které mě zatím nikdy nezklamaly, byly dle skutečné události, často s arabskou tematikou. Něco jsou docela drastické situace. Jsem asi „divná“. Už jsem musela odpovídat na otázky, proč čtu pořád to samé nebo podobné. Nevím, co mě na tom tak láká. Teď mám doma 3 knížky na podobné téma. V jedné je opravdu hodně mrtvých (tu jsem začala teď číst). Na jednu stranu nechápu, že se dokážu od takových zvěrstev odstřihnout a přečíst to. Ráda bych si přečetla i knížku, která dopadne dobře, ale nenarážím na ni. Máte to někdo taky tak, že čtete knížky na stejné téma? Naposledy jsem četla knížku, která byla smyšlený příběh. Do 2/3 jsem knížku považovala za úžasnou. Bohužel konec celou knížku absolutně zkazil a už se mi od té autorky nechce nic číst. Můžete mi klidně někdo napsat nějaký tip na knížku.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
TeSudička
Zasloužilá kecalka 531 příspěvků 05.07.19 16:44

Napis mi prosim do vzkazu, co jsi zacala cist. Mam to uplne stejne, jen mi nevadej smysleny pribehy, ale musi na me strikat krev a musim citit mrtvolnej pach, jinak me to neba. :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.07.19 16:57

Leah Chishugi - Dlouhá cesta z ráje - čtu teď
nedávno:
Přežila jsem peklo čili Posnídal jsem chilli s kambodžskou princeznou

kakuja
Stálice 53 příspěvků 05.07.19 17:16

Nejsi divná moje babi to „miluje“ :lol: jinak doporučím spoustu knížek co se týká koncentračních táborů, spousta lidí co přežilo o tom později napsalo a masakr to obrovskej, aspoň mě to přišlo šílený co lidi museli zažívat

asanUK
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 05.07.19 17:17

Tady pár tipů na četbu :D (arabská tématika)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.07.19 17:26
@kakuja píše:
Nejsi divná moje babi to „miluje“ :lol: jinak doporučím spoustu knížek co se týká koncentračních táborů, spousta lidí co přežilo o tom později napsalo a masakr to obrovskej, aspoň mě to přišlo šílený co lidi museli zažívat

Fakt nejsem jediná? Už se na mě tváří fakt divně. Chtěla jsem Můj táta, velitel Osvětimi, ale v knihovně ji nemají. Zatím jsem nic takového nečetla. Mám strach, že když se to odehrávalo tady, že to nedám. Zatím jsem vždy četla spíš to, co se odehrávalo jinde. Vlastně kdysi jsem četla knížku o druhé světové válce a byla perfektně napsaná. Přečetla bych si ji znovu, ale netuším, jak ji dohledat. Nevím název ani autora. A pochybuju, že bych poznala, že je to ona, kdybych viděla název. To mi připomíná, že jsem četla i něco o křišťálové noci. Dělám chybu, že si knížky nepíšu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.07.19 17:27
@asanUK píše:
Tady pár tipů na četbu :D (arabská tématika)

To jsou tvé knížky? 8o Škoda, že u některých nepřečtu název.

kakuja
Stálice 53 příspěvků 05.07.19 17:31
@Anonymní píše:
Fakt nejsem jediná? Už se na mě tváří fakt divně. Chtěla jsem Můj táta, velitel Osvětimi, ale v knihovně ji nemají. Zatím jsem nic takového nečetla. Mám strach, že když se to odehrávalo tady, že to nedám. Zatím jsem vždy četla spíš to, co se odehrávalo jinde. Vlastně kdysi jsem četla knížku o druhé světové válce a byla perfektně napsaná. Přečetla bych si ji znovu, ale netuším, jak ji dohledat. Nevím název ani autora. A pochybuju, že bych poznala, že je to ona, kdybych viděla název. To mi připomíná, že jsem četla i něco o křišťálové noci. Dělám chybu, že si knížky nepíšu.

No jeje určitě nejsi, já si to taky ráda přečtu, vždy jedním dechem, ale po přečtení si musím dát nějakou oddechovku, občas je to fakt masakr co lidi dokážou… No hele já si názvy taky nepamatuju :lol:, ale určitě když to zadáš do Googlu něco ti to vyplivne

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.07.19 17:37
@kakuja píše:
No jeje určitě nejsi, já si to taky ráda přečtu, vždy jedním dechem, ale po přečtení si musím dát nějakou oddechovku, občas je to fakt masakr co lidi dokážou… No hele já si názvy taky nepamatuju :lol:, ale určitě když to zadáš do Googlu něco ti to vyplivne

Tu jednu knížku na googlu určitě nenajdu. Byla to taková nenápadná knížka. Není nijak známá. Náhodou jsem si ji půjčila v knihovně a už je to dlouho. Ani netuším, co bych napsala do vyhledávače. Často u čtení si říkám, že nechápu, jak to někdo může udělat. A tu oddychovku bych si taky přečetla, jen netuším, co konkrétně. Jo, kdysi jsem se nasmála u Deník Bridget Jonesové. A jako oddychovku beru Bílou Masajku… To nejsou takové drastické knížky. Jenže teď mám opravdu jen samé drastické a nevím, jestli to dám.

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1586 příspěvků 05.07.19 17:38

Zkus Doktorka z domu trubacu. Odehrava se to v Bagdadu. Pak kdyz se vrati do cr tak se ji obrati zivot vzhuru nohama. Je to dojemny jak prase. Pak jeste osud Blanky Matragi, to je kor smutny

asanUK
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 05.07.19 17:40
@Anonymní píše:
To jsou tvé knížky? 8o Škoda, že u některých nepřečtu název.

Jj tyhle jsou moje. Až budu večer doma, zkusím to lépe vyfotit :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.07.19 18:22
@Micaella22 píše:
Zkus Doktorka z domu trubacu. Odehrava se to v Bagdadu. Pak kdyz se vrati do cr tak se ji obrati zivot vzhuru nohama. Je to dojemny jak prase. Pak jeste osud Blanky Matragi, to je kor smutny

Nevěděla jsem, že osud Blanky Matragi je tak smutný. :nevim:
Ještě mám v hledáčku Sedm let v Africe. Nějak se mi ten seznam zvětšuje.

mamoch
Zasloužilá kecalka 730 příspěvků 05.07.19 18:26

Ano, já také čtu knihy jen podle skutečné události. Co je vymyšlené, to mě nezajímá. Zajímá mě život žen v Africe, Asii… Kromě této tematiky se mi moc líbilo: Kurupira: zlověstné tajemství - Jaroslav Mareš, Zavolejte sestřičky - Jennifer Worth.

kač912
Stálice 80 příspěvků 05.07.19 18:29

Já knížky podle skutečné události moc nečtu, ale co mě teda nadchlo, bylo Mengeleho děvče. Fakt jsem měla husí kůži a nemohla jsem přestat číst. Zkus to ;)

kačka39
Kecalka 441 příspěvků 05.07.19 18:46
@Anonymní píše:
Leah Chishugi - Dlouhá cesta z ráje - čtu teď
nedávno:
Přežila jsem peklo čili Posnídal jsem chilli s kambodžskou princeznou

Já jsem kdysi četla : Upálena zaživa. Moc tuhle tématiku nemusím, ale toto se mi líbilo.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama