Kňourá celé dny, nevydrží sama, v noci nespí

3694
8.2.16 18:39

Kňourá celé dny, nevydrží sama, v noci nespí

Ahoj maminky,
jdu si k vám pro radu, jelikož už si říkám, jestli jsem divná já (a určitě mi to některá napíšete), nebo moje dítko… Co dělám špatně?
Dcera 5,5m celé dny kňourá, nevydrží si sama hrát, je trochu v klidu jen když sedím na gauči vedle ní, ale někdy ani to ne, vyžaduje hraní přímo s ní. Jak se zvednu a jdu vařit/uklízet/cokoli, tak řve, když jsem zkoušela vyřvat, tak vydrží vřeštět a vztekat se i čtyř hodiny. Na chvíli vždycky přestane, pohraje si a za 5minut nanovo. Celý den to dokáže dělat.
A v noci? Sama neusne, vyřvání nepomůže, neusne, musí se uhoupat v autosedačce, do které se ovšem za chvíli nevejde. V noci vydrží cca 1-2hod spát sama, a to se každou chvíli budí a dávám jí dudlík, pak už je tak probraná, že spí jedině u mě v posteli. Jí 2-3× za noc a jinak snad každých 20 minut utěšuju, uspávám, dávám dudlík, hladím. I když spí u mě… Už jsem bezradná, vynervovaná, nevyspalá… co s tím?
Máte to taky někdo? Už si říkám, že je to asi normální a já jsem prostě matka na nic, že mi to vadí.
Asi někdo napíšete, že jí rostou zoubky - ale dásničky nabíhají už asi dva měsíce a s ní je to čím dál horší.
A bříško… Prdí normálně, kaká taky normálně, když má tužší bobek, tak jí dám kašičku z vloček a pohoda…
Tak co s tím?
Když už potřebuju chvíli klid a ticho, tak ji mám v klokance a nosím, ale tohle přece není řešení. už teď má 8,5kg…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5516
8.2.16 18:43

No, co Ti budu vykládat, je to normální, prostě musíš vydržet, bude líp. Taky jsem nosila. Třeba jsem s ní uklízela v nosítku apod. V noci jsme spaly spolu, spíme tak do teď (2,5 roku). Mě teda hodně pomohlo takové to houpací lehátko, nosila jsem ho po celém baráku, třeba jsem uklízela v patře v koupelně, ona seděla v tomhle a koukala, jak kmitám:-). Autosedačka takto nefungovala. Vydrž, bude líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
120
8.2.16 18:44

Ahoj, máš prostě kontaktní dítě, doporučuji koupit šátek, naučit se vázat a mít dítě u sebe -pokud bude mít pocit, že si pořád nablízku, bude v klidu a časem se celkově zklidní. Drž se!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22750
8.2.16 18:46

Měli jsme to podobně a taky mi to vadilo. Ale vyrvat mimino jsem nikdy nenechala. Asi tak za rok a půl to prejde. Takhle malé mimi potřebuje mámu, neumí si hrát samo, budí se v noci..je to normální. Dítě není panenka no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3694
8.2.16 18:51

No jo nosit, jenže já už to nedávám. a hlavně co bych dělala celý den s dítětem v šátku. a tohle je pořád. přes den spí jen hodinu v kočárku… máme šátek, babyvak, klokanku, houpátko - to fungovalo tak do třetího měsíce, teď už jí to nebaví. střídáme dvě hrazdičky, milion hraček, nic nezabírá…a když jí mám v šátku tak vyžaduje chození, pohupování atd. jak si sednu, rozčiluje se. A já si teda fat potřebuju aspoň chvíli sednout, zvlášť když se ani nevyspím…
ještě tak rok a půl? Tak v tom případě už druhý asi fakt nechci… :(
sestra tohle nikdy nedělala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22750
8.2.16 18:58

@glogloglo každé dítě je jiné některé je náročnější. Já se dvěma sotva dva roky po sobě jsem si fakt za celý den nesedla, o spaní ani řeč, budili se mi několikrát oba, vstavali v pět. První dítko bylo ještě jakž takž, spal doma v postylce ( od roku, předtím jen v jedoucím kočáru), v noci skoro celou noc od 8mes.,ale kombinace s mladším byla vražedná. Kdybych to vedela, tak druhé taky nemám. Ale vrátit se nedalo že jo.
Můžeš mít druhé za víc let. A ono se to časem zlepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4917
8.2.16 18:59

@glogloglo Máš normální dítě, já když zavzpomínam, tak první půl rok jsem jen kojila, chovala, vymýšlela záhabavu, uspávala, chodila na procházky s kočárem, vše ostatní šlo stranou. Postupně se to bude zlepšovat až začne lézt, sedět zabaví se lépe sama ;-)Vyřvat bych nikdy nenechala, to nepovažuju za normální…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
8.2.16 19:00

Fakt si sama v 5,5 měsících nehraje sama? No to je tedy škandál 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5729
8.2.16 19:02

@glogloglo se třetím dítětem bych se bez šátku prvních 7 měsíců ani nevyčůrala. JE to běžné a doporučjuju nosit. V posteli mi spávaly děti hodně dlouho, v řádu let. Ale mě to nevadí, ráda s nimi spím, takže na to radu nemám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3031
8.2.16 19:07

Těhotná, která předpokládá, že dítě nakojí, pohraje a dítě si bude samo hrát, ležet, koukat, neřvat atd. tak aŤ rychle zapomene. Jsou vyjímky, ale myslím, že to, co popisuješ je běžný den. To se prostě musí vydržet a taky tě někdo na chvíli vystřídat, aby sis mohla dáchnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6641
8.2.16 19:07
@terinka4444 píše:
Fakt si sama v 5,5 měsících nehraje sama? No to je tedy škandál 8o

Tak náš malý má 6,5 a vyhraje si sám, prostě každé dítě je jiné.. Já můžu navařit, uklidit a malý je na hrací dece a různě se plazí, hraje si s hračkama a tak..Klidně vydrží i 3 hodky..¨
No ale noci jsou taky horší, celou dobu se budí dost často..
Takže poradit nic nejde, chce to jen čas :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1776
8.2.16 19:09

@glogloglo
Ty jo, vyřvat čtyři hodiny?! 8o musi bejt hotova… :(
Ja mam teda zkusenost, ze deti milujou rezim a pravidelný rituály. Ja kvuli tomu krmim na minutu presne, po jidle davam chvilku hrat a pak do kolibky a proste ho uhoupu. Chvilku kope nohama, pustí, zlobí atd, ale po 5 minutách to vzdá, zacne si sudlat ocka a zabere. Spi mi tim padem po snidani hodinu, po svačine 20-30 minut, po obede v posteli 1,5 hodiny/v kocare tak dlouho jak vydrzim venku ja, tak 2 hodky max. Pak svačina, po svačine opět 20 minut, vana, vecere a spánek dlouhej nocni do rana. V noci ma ted novinku, ze se kolem druhy vzbudi a zacne kecat, ale pokud neplace, nejdu k němu a po chvilce usne.
Cim vic deti spi pres den, tak o to lip pry spi v noci. Jsem cetla :lol:
Zkusila bych ji teda pres den davat hodne spát. I kdyz treba zdánlivě nechce. Zatemni, houpej, hlad po hlavičce, septej… cokoliv ji uspi.
Mozna ma i moc stimulu, jak ji chces zabavovat vis, pak je z toho cela rozhasena.
A nebo to proste vydrz jeste par mesicu, nez zacne lézt a zabavi se sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5812
8.2.16 19:11

Tak vařit a uklízet bude manžel… místo vajíčka si pořiď vibrující lehaátko a oddělej bočnici u postýlky a přiraž jí k posteli… špatná matka nebudeš proto, že máš kontaktní dítě, ale už prosím neopakuj několika hodinové vyřvávací pokusy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.2.16 19:11

V 5,5 měsících si nehraje samo žádný dítě a nechápu, jak u takhle malýho miminka může někdo zkoušet nechat vyřvat :zed:
když jsem zkoušela vyřvat, tak vydrží vřeštět a vztekat se i čtyř hodiny
Sama neusne, vyřvání nepomůže

Podle mě je problém i to, že ji necháváš moc dlouho vzhůru. 4 hodiny nevydrží ani naše 9 měsíční. Pak logicky špatně spí :nevim:
Uvědom si, že máš doma malý dítě, který tě momentálně potřebuje 24/7, ne panenku, kterou vypneš :roll:/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5804
8.2.16 19:14

Ja dceru mela na ruce skoro az do roka. Stejne jak u vas rev, rev a rev.Byla jsem vynervovana a nevyspala, ale proste jsem to brala tak jak to je. Naucila jsem se s ni na ruce, krome sprchy a WC, delat vsechny domaci prace i cistit kotel a zatapet.Byla blici, takze 5 minut place vyustilo v nekolik obloukovitych savli po sobe.Tim jak byla nezravec a blici, tak byla lehoucka. Jinac dcera si zacala sama chvilku hrat az ve 2,5 letech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama