Kobylky obecné - poradíte jak zlikvidovat?

4198
1.6.10 06:39

Kobylky obecné - poradíte jak zlikvidovat?

Ahoj všem.

Je to asi dva měsíce, kdy se nám poprvé začaly sporadicky objevovat v bytě (4. patro!) kobylky obecné - tak 1-2 za týden (to měli velikost cca 15-20mm). Manžel to řešil, zašel na MU (bydlíme v obecním bytě) a ptal se, zda jsme jediní a zda nemají tip na člověka (desinsekce), který by nám poradil, případně pomohl . Dle úřednic jsme jediní a dostal tel. číslo na firmu. Když tam volal, tak mu bylo sděleno, že „náš“ barák znají, že to není poprvé , ale že s tím stejně nic udělat nejde, protože pod naší řadou stupaček je kanál, kde se těm potvorám daří a vyhubit to nejde 8-o .
No, situace se uklidnila až do včerejška - během odpoledne jsme zabili (teda jenom manžel) 4 kobylky a já prožila děsnou noc, ony totiž povyrostly a už jsou to 25-30mm velké karamelové obludy 8-o .

Mám šílenou fobii z hmyzu a navíc má dcerka nechodí a jenom lozí a pomyšlení, že lozí mezi kobylkama je příšerné :poblion: .

Prosím, nemáte někdo nějakou radu, jak ty potvory zlikvidovat, nebo aspoň zamezit tomu, aby se nám dostávali do bytu? Manžel dneska bude volat opět desinsekci a už budeme trvat na odstranění, ale já se obávám, že to stejně nebude hned :roll: .

Děkuju za případné rady. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1163
1.6.10 12:18

Ahoj, tak co mě napadá ohledně likvidace, tak Raid nebo podobný postřik - prodávají se různé druhy - lezoucí hmyz, létající hmyz, kobylka bude asi mězi těmi létajícími :) Ale budete muset hlídat dítě, a třeba stříknout a rovnou vzít na procházku, mezitím vyvětrat…a asi bude hlavní zjistit, odkud vůbec lezou a podle toho utěsnit nebo nastříkat ta místa, kudy se k vám dostávají…třeba poradí i na té desinsekci, kam bude manžel volat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4198
1.6.10 12:55

Gino … díky za reakci i za radu.

Zatím se to vyvýjí tak, že dneska je zatím klid - teda ťukám - manžel kontaktoval správce domu , prý domluví desinsekci domu a hlavně těch míst, kde se množí a žijí. Snad nám pak i poradí,jak se jich zbavit i v bytech (předpokládám, že jim pud sebezáchovy zavelí utéct a nastěhovat se k nám :roll: )

My jsme totiž po včerejším nálezu druhé kobylky použili Biolit a pak teda vylezli i ty další 8-o - takže dneska to zopáknem, ovšem bez přítomnosti mně a dcerky :oops: - já to fakt nedávám :oops: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1163
1.6.10 13:45

Chápu, že to musí být opruz, já coby vesnický dítě mám na kobylky jen dobrý vzpomínky, jak jsme je chytali do rukou a zase pouštěli, ale chápu, že mít je v bytě :evil: tak ať máte brzy od nich pokoj… nám tu pro změnu do baráku každý léto lezou mravenci, do sklepa pásovci, pavučiny vysávám celoročně…taky „zábava“ :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
865
1.6.10 14:01

Nonino, kudy ti vlastně ty kobylky do bytu lezou? Předpokládám, že oknem, tak bych vystříkala byt Biolitem - pořádně! :-) Zavřela okna a šla na dloooouhou procházku.
Potom bych vymetla mrtvý kobylky a nechala si instalovat sítě do oken. Pokud máš fobii z hmyzu, tak do doby instalace sítí radši nevětrej.
Přiznám se, žes mě udivila, o kobylkách v bytě jsem slyšela poprvé v životě 8-o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1938
1.6.10 14:48

Fiha, ani nevis, jak by me to potesilo. Mame doma chameleona a ja litam po loukach jak debil a kobylky shanim. Za krabku sarancat (cca 10 ks) platim 70Kc. Udelej si z toho zivnost :lol: ne vazne… chapu, ze te to obtezuje, nam v lete litaji do oken sarancata, ac to mame pak na krmeni, taky me to obtezuje. Kudy ti tedy lezou do bytu? Jak pise Helama, site do oken, pokud to neni jinudy..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4198
1.6.10 18:38

No, bohužel ty potvory lozí přes bytové jádro - jak máme trubky vody a odpadní trubky třeba od WC a dřezu a vany a vůbec - prostě žijí a množí se v kanálu pod naším domem a když je větší voda tak hold hledají sucho a útulno :mrgreen: .

Už mám chlapa doma tak jsem „silná“ v kramflecích a vtipkuju tady :oops: :wink: .

Alenko … v mé domovské diskuzi mi bylo poraděno, abych pořídila chameleona :mrgreen: … jsem myslela,že to má být for a ono ejhle :wink:

Gino … pavouci jsou taky má noční můra, ale už s tím malinko bojuju a malého už dokážu i sundat z malé a pustit živého do přírody :wink: … ovšem mravenci jsou snad nezničitelní - to Ti vážně nezávidím :roll:

Helamo … díky za radu a mne taky překvapilo, že jsem kobylku v bytě našla, natož, když se jich objevilo více :roll: - dokonce jsem manžela podezírala, že tu první nechytil a jenom to hrál :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4198
2.6.10 06:28

Holky, všem Vám děkuju za reakce - dnes k nám přijedou z firmy a proběhne desinsekce - a to nejenom domu a toho kanálu, odkud se šíří , ale i u nás - pán volal večer a byl velmi vstřícný - tak jsem za to ráda :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1938
2.6.10 21:57

Fiha, tak pak sem hod popis, jak se to dela, sem to v zivote nepotrebovala, tak neznam :wink: A hlavne at to zabere… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4198
4.6.10 06:54

Alenko … přijede člověk - s sebou si nese takovou tu nádobu na postřiky - prošel byt, zjistil, že máme malou(tak řekl, že musí hodně opatrně) tak vystříkal akorát pod vanou a v bytovém jádře, a pak šel za domovníkem, aby ho pustil do těch sklepů - tvrdil nám, že to byli nejspíš cvrčci, ale on to neviděl - a podle mne by se cvrčci i ozývali cvrkáním a neskákali by tolik.
Vysvětlil mi, že jim tím postřikem dělá takovou zábranu, která je zastaví a zároveň pokud ji překonají, tak si na sebe naberou ten jed a dlouho nepřežijou. Nicméně odpoledne se pak ještě jedné potvůrce povedlo vylézt až do obýváku - manžel jako Pampalíny ulovil a teď je -ťuk,ťuk,ťuk - klid :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1938
4.6.10 12:59

Jee no tak to je super :wink: Snad budete mit klid. Cvrcci skacou taky jako divy, ale ta velikost mi spis sedi na kobylky. A kobylky ty zadni nohy maji podstatne delsi nez cvrci. Kazdy cvrcek taky necvrka, jen samci a to bych vam fakt neprala mit doma 8-o . Vcera jsem zrovna potkala jednoho sbeha na WC, ale ted mame malyho chama, tak mame jen pidi cvrcky.
Tak bytu bez hmyzu 3× hura :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
relativ
14.7.10 23:40

zmatek

Co je kobylka obecná?Kobylky mají dlouhá tykadla jsou dravé,živí se hmyzem.Žijí jednotlivě.Sarančata mají krátká tykadla a jsou býložravá.Vyskytují se až invazionelně.Kobylka obecná je asi nesmysl.

• Nahlásit
  • Citovat
Nikola Siglova
26.3.13 15:16

Ahoj
Muzu se zeptat cim vydava cvrcivi zvuk kobylka, sarance, cvrcek a krtonozka???
Diky za co nejrychlejsi odpoved. :nevim: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
21.7.14 13:34

Kobylky v bytě

Dobrý den, máme podobný problém. Leze nám sem takový hmyz (dle fotek na internetu to vypadá na lymfy kobylky zelené), bydlíme v 1. patře. Bojím se, že to vyroste a bude to tu cvrlikat. Denně nacházíme tak 3-4 kobylky po stěnách a stropě a to i tehdy, kdy máme pootevřené 1 okno v koupelně a jsou po celém bytě! Můžu se zeptat, kolik stála ta desinsekce? Od té doby už je od kobylek pokoj? Nerada bych s nimi bojovala až do konce října - než se zase zazimují. Děkuji!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.17 21:42

Cvrcek 10.03.2017

Mame posledny rok asi tak 10-12cvrcka. Byvame ve 3patre panel domu. Myslel som ze nekdo krmi hada a vzdy mu nejaky utece a jenom sme sni nevsimli ze prolez kdyz sme sli domu. Ale oni jsou ty hajzlici plachi. Lezou stoupackami, dekuji za komentare a jdu to nahlasit na spravce domu a vystrikat. kdyz to nezabere, zavolam deratizatora.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama